Bad Boy’s Girl 2 Blair Holden

Bad Boy’s Girl 2 Blair Holden

Dowiedz się, kim jesteś, zanim staniesz się częścią kogoś innego.*

Największe uniesienie może być też największym upadkiem. Niezwykle bolesnym i roztrzaskującym całe nasze życie. Wszystko traci sens, chcesz przestać czuć i pamiętać… Pragniesz, by to wszystko się skończyło.

Zarys Fabuły

Tessie runął cały świat. Zaufała, pokochała i poczuła gorzki smak rozczarowania. Oddała swoje serce w całości i rozczarowanie ukochanym sprawiło, że przestała żyć. Trwała tylko z dnia na dzień, płacząc i próbując zapomnieć. Jakby tego było mało, dziewczyna musi pozbierać się na tyle, by zaliczyć końcowe egzaminy i wyruszyć na studia. Sytuacji nie ułatwia jej Cole, który nie potrafi zrezygnować ze swojej miłości i będzie robił wszystko, by odzyskać zaufanie jego Muffinki. Tylko czy jest to możliwe, skoro nic nie pamięta z nocy, która rozpoczęła jego prywatny horror?

Kiedy na początku roku dostałam do przeczytania pierwszy tom serii Bad Boy’s Girl nawet przez chwilę nie podejrzewałam, że opowiadanie umieszczone na Wattpadzie podbije moje serce w tak spektakularny sposób, by na końcu roztrzaskać je w drobny mak. Niecierpliwie czekałam na premierę Bad Boy’s Girl 2 z nadzieją, że tym razem obędzie się bez takich bolesnych upadków. Jak było w rzeczywistości?

Moje wrażenia

Bad Boy’s Girl 2 dostarczyła mi tyle samo rozrywki, co poprzedni tom. W dalszym ciągu czuć lekki styl pisania Blair Holden i jej poczucie humoru. Chociaż prawdą jest, że w tej części nie ma tylu zabawnych scen, bo powieść jest bardziej poważna i dojrzalsza. Ma się wrażenie, że wraz z bohaterami przechodzimy przeobrażenie. Książka jest przemyślana, a fabuła tak poprowadzona, by wszystko ze sobą współgrało i tworzyło spójną całość. Nie mogło też zabraknąć emocji i zaskakujących chwil oraz zakończenia, które powodowało chęć mordu. Nie wiem tylko kogo – Cole’a czy autorki?

Ale być może na tym polega miłość – na byciu odważnym, choć zna się ból złamanego serca.*

Słów kilka o bohaterach

Jak już wspomniałam wyżej, bohaterowie przechodzą przemianę. Dorastają, zmieniają się i uczą na swoich błędach. Najwięcej w sobie wypracowała Tessa, która podniosła się z kolan po tym, co przeszła i chociaż nadal jest niepewna wielu rzeczy, nie pozwala na powtórkę z liceum,teraz walczy o siebie. Cole… z nim mam problem, bo z jednej strony uwielbiam tego gościa, a z drugiej mam ochotę porządnie przywalić mu czymś ciężkim. Jest wytrwały, opiekuńczy i widać, że kocha Tessie, ale ciężko mu chyba wyjść z roli opiekuna i nie zauważa, że dziewczyna jest dużo silniejsza.

Na zakończenie

Jestem zachwycona Bad Boy’s Girl 2 i z radością stwierdzam, że kontynuacja trzyma poziom swojej poprzedniczki, a nawet jest lepsza. Losy bohaterów angażują od pierwszych stron, tym bardziej że niektórzy zaskakują swoim postępowaniem. Pojawiają się też nowe postacie i dodają powieści świeżości. Nie brak tutaj zwrotów akcji i niespodziewanych sytuacji, ale wszystko jest realne i naturalne. Jestem pewna, że nie raz będę wracać do tego tytułu i cieszy mnie, że autorka rozwija swój warsztat pisarski. Nie mogę się też doczekać kontynuacji i tego, jak Cole poradzi sobie z tym, co nawywijał.

Blair Holden zachwyca mnie tym, jak pisze, jak pod płaszczykiem niepozornej historii miłosnej opowiada o uczuciach, odnajdywaniu siebie i pokonywaniu swoich słabości. Bad Boy’s Girl 2 to godna kontynuacja o wielu odcieniach miłości – partnerskiej, między rodzeństwem i przyjaciółmi. Każdą trzeba pielęgnować i poświęcać tyle samo czasu i uwagi.

– Nadal bądź wojowniczką, Tess. Nie poddawaj się.

Autor: Blair Holden
Tłumaczenie: Iwona Wasilewska
Tytuł: Bad Boy’s Girl 2
Tytuł oryginału: Bad Boy’s Heart
Wydawnictwo: Jaguar
Wydanie: I
Data wydania: 2018-04-19
Kategoria: new adult
ISBN: 9788376866734
Liczba stron: 336
Wymruczane szczęście

Bad Boy’s Girl
Bad Boy’s Girl | Bad Boy’s Girl 2 | Bad Boy’s Girl 3 | Bad Boy’s Girl 4 | Bad Boy’s Girl 5

Ten post ma 2 komentarzy

Dodaj komentarz

Close Menu