You are currently viewing Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 10

Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 10

Decydowanie to nieodłączny element naszego życia. Decydujemy o rzeczach błahych i tych naprawdę ważnych. O czymś, co wpłynie tylko na nas, ale i o sprawach dotyczących innych. Bywa też, że to od naszego postanowienia waży się los świata, jak postanowić, gdy serce walczy z rozumem?

Zarys fabuły

Matt został uwięziony w Księdze Żywiołów, a Will zrobi wszystko, by uratować swojego chłopaka. Czarodziejki muszą odnaleźć kamienie każdego z żywiołów. Nie jest to jednak proste i na dziewczyny czeka cała masa prób. Każda z nich dotyczy konkretnej czarodziejki, a żadna z nich nie będzie należeć do łatwych. Przyjaciółki oprócz tego muszą jeszcze radzić sobie w codziennych sprawach i robić wszystko, by nikt nie odkrył ich sekretu. Jak pogodzić te dwa zgoła inne światy?

Kiedy Egmont zapowiedział wznowienie Czarodziejek w takiej formie, byłam naprawdę podekscytowana. Nie ma nic lepszego niż powrót do dzieciństwa w takim wydaniu. Za nami już Księga 10, 11 na horyzoncie, a do tego czeka nas coś specjalnego. Ja wkraczam już na losy mniej mi znane i nie mogę się doczekać, aż dowiem się, co było dalej. Jednak zanim do tego dojdzie, wróćmy na chwilę do bohaterki dzisiejszego wpisu.

Słów kilka o szacie graficznej

Tutaj oczywiste jest, że zacząć trzeba od rysunków, a te ponownie robią wrażenie. Nic dziwnego skoro nad historią Witch pracowało tylu utalentowanych artystów. Ich prace są rewelacyjne i trudno odwrócić od nich wzrok. Niesamowite, jak potrafią oddać, ruch emocje, gęsty czy sam klimat. Czuć w tych ilustracjach życie oraz magię. Strasznie podoba mi się kolorystyka, jej intensywność oraz dbałość o każdy detal. To ilustracje, które są idealnym dopełnieniem treści.

Moje wrażenia

Każdy z zawartych w tej księdze zeszytów dotyczy konkretnego kamienia lub kamieni, gdy trzeba odnaleźć dwa równocześnie oraz samego pobytu w księdze. Scenariusze są dopracowane, pełne zwrotów akcji oraz zaskakujących wydarzeń. I nie piszę tego na wyrost, bo niespodziewanych momentów naprawdę nie brakuje. Zaskakują bohaterowie, konsekwencje podjętych decyzji i to, co może się stać. Fajne jest to, że chociaż całość wręcz pędzi, to łatwo we wszystkim się odnaleźć i jest też czas na dumanie. Bo to niby tylko fantastyczne przygody, ale nie da się ukryć, że losy dziewczyn dają do myślenia, a ich zachowanie, myśli i emocje przypominają nas samych.

Słów kilka o bohaterach

W tej księdze wyjątkowo chciałabym skupić się na Orube oraz Cedricu. Tych dwoje pokazuje doskonale, co znaczy przemiana i jak skomplikowana, a zarazem piękna i fascynująca może być. Chyba największą przemianę przeszedł Cedric, dojrzał i stał się świadomy swoich czynów oraz uczuć. To było zaskakujące, niespieszne, jakby działo się mimochodem i chyba dlatego okazało się tak realne i prawdziwe. Tym bardziej że nie stał się przy tym ciepłą kluchą, tylko w tych swoich kolcach pokazywał tę lepszą stronę.

Na zakończenie

Jedyne czego żałuję, to fakt, że pomimo tylu stron te księgi za szybko się czyta. Księga 10 pochłonęła mnie tak bardzo, że straciłam poczucie czasu. Liczyli się tylko bohaterowie, ich losy oraz przeżycia. No i tyle się działo, że nie było mowy, bym przerwała czytanie w trakcie. Fantastycznie bawiłam się przy czytaniu tej części i kibicowałam Czarodziejką. Tutaj magia przeplata się z codziennością, którą czasami trudno uporządkować, gdy w grę wchodzi dojrzewanie oraz emocje. Już tyle się wydarzyło, tyle zmian zaszło, a jeszcze tak dużo przed nami.

Na tym etapie fanów tej paczki dziewczyn przekonywać chyba nie muszę. Jednak napisze – bierzcie i czytajcie, Księga 10 to zamknięcie piątej sagi. I to napisane z rozmachem!

Autor: Elisabetta Gnone, Teresa Radice, Bruno Enna, Paola Mulazzi, Gulia Conti
Ilustrator: Alberto Zanon, Federico Bertolucci, Antonello Dalena Monica Catalano, Flavia Scuderi, Paolo Campinoti
Tłumaczenie: Joanna Szabunio
Tytuł: Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 10
Tytuł oryginału: W.I.T.C.H.
Wydawnictwo: Egmont
Wydanie: I
Data wydania: 2023-08-23
Kategoria: fantastyka
ISBN: 9788328164178
Liczba stron: 444

Czarodziejki W.I.T.C.H.
Księga 1 | Księga 2 | Księga 3 | Księga 4 | Księga 5 | Księga 6 | Księga 7 | Księga 8 | Księga 9 | Księga 10 | Księga 11


Ten post ma 6 komentarzy

 1. Joanna

  Moje dzieci kiedyś były fankami Witch, ale później jakoś im przeszło. Ta księga dla fanów czarodziejek będzie gratką.

 2. dyedblonde

  nie mam dzieci, ale wiem że Czarodziejki W.I.T.C.H. sa bardzo popularne wśród młodszych osób 🙂 fajna propozycja

 3. Justyna

  Super propozycja. Moja córka lubi te wróżki.

 4. Martyna K

  Lubię sięgać po wydania o tych czarodziejkach. Zawsze się nimi zachwycam.

 5. MonimePL

  Swego czasu moje dziewczyny oglądały serial i były bardzo nim zainteresowane. Być może wciągnęłaby je też komiksowa historia czarodziejek.

Dodaj komentarz