You are currently viewing “Jestem Tobą” Monika Hołyk-Arora

“Jestem Tobą” Monika Hołyk-Arora

Nagle naszły ją wątpliwości. Nie wiedziała, czy potrafiłaby wejść z butami w cudze życie. Nie, nie, poprawka! Ona miała wejść w cudze pantofelki, a zapomnieć o swojej egzystencji, chociaż tak naprawdę, to nawet jej nie pamiętała.*

Macie czasem tak, że się budzicie i jesteście zdezorientowani, bo nic nie pamiętacie, nie wiecie gdzie jesteście… ani kim jesteście? Stan ten po chwili mija, ale ten moment dezorientacji może być mało przyjemny. Co więc ma zrobić ktoś, kto traci pamięć na dłuższy czas i musi wierzyć obcym?

Kobieta budzi się w nieznanym pomieszczeniu i uświadamia sobie dwie rzeczy. Nie pamięta, kim jest i obok niej leży martwa kobieta, która wygląda… jak ona. Po jakimś czasie nieznany jej człowiek zdradza jej trochę informacji o niej oraz o martwej towarzyszce. Dowiaduje się, że w zamian za współpracę zostanie zwolniona z więzienia i będzie mogła zacząć od nowa. Musi tylko odegrać szefową grupy przestępczej, która ma amnezję i nic nie pamięta. Jej zadaniem jest znaleźć dowody na rozpracowanie szajki. Czy poradzi sobie z tym trudnym i niebezpiecznym zadaniem?

Jestem Tobą jest drugą książką Moniki Hołyk – Arory, jaką przeczytałam i muszę powiedzieć, że autorka zaskoczyła mnie tym tytułem całkowicie. Pokazała, że potrafi pisać nie tylko dobre obyczajówki, ale i thrillery.

Najnowsza książka autorki jest mieszanką sensacji i kryminału, która dobrze poprowadzona tworzy powieść z niezwykle ciekawą i fascynującą fabułą. Od pierwszych stron widać, że treść będzie zawiła, wraz z bohaterami kluczyłam i próbowałam pojąć całość i zrozumieć co tu się właściwie dzieje. A nie było to łatwe, bo Hołyk – Arora daje tylko złudne wrażenie, iż zaczynamy dostrzegać prawdę i prawdziwe oblicza postaci. Wielokrotnie szybko i niespodziewanie zmienia bieg wydarzeń, co wpływa na zmianę całkowitego obrazu sytuacji. Jedno jest pewne, przy tym tytule nie da się nudzić.

W Jestem Tobą występuje spora liczba postaci, ale każda ma swoją osobowość i poprzez swój sposób bycia staje się rozpoznawalna. Nie znaczy to jednak, że jest nudna czy też przewidywalna. Śmiało mogę powiedzieć, że wszyscy mają maski i potrafią zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Dużym atutem jest charakterystyka kobiety z amnezją, jej zagubienie, pragnienie powrotu wspomnień oraz rozpoczęcie nowego rozdziału w swoim życiu. Jej tajemnica…

Od początku tego roku zaczytuję się głównie w romansach i gdy dostałam propozycję thrillera, okazał się on miłą odmianą. Zwłaszcza tak dobrze napisany. Od pierwszych stron dałam się porwać historii i nie zwracałam uwagi na otaczającą mnie rzeczywistość. Strona po stronie wkraczałam w świat pełen tajemnic, niedomówień i niebezpieczeństw. Czułam niepokój i lęk, wzdrygałam się na okrucieństwa oraz potknięcia. Jestem Tobą przykuwa uwagę, absorbuje myśli i wzbudza przeróżne emocje. Monika Hołyk – Arora stworzyła powieść z niesamowitym klimatem i taką, do której chce się wrócić, bo wie się, że dostrzeże się wtedy coś nowego, co mogło umknąć za pierwszym razem.

W moim odczuciu Jestem Tobą to jeden z lepszych thrillerów, jakie czytałam i z czystym sumieniem będę go polecać. Jest ciekawie i nic w tej książce nie można uważać za pewne. Wróg może okazać się sprzymierzeńcem, a przyjaciel zagrożeniem.

Autor: Monika Hołyk-Arora
Tytuł: Jestem Tobą
Wydawnictwo: E-bookowo
Wydanie: I
Data wydania: 2018-04-18
Kategoria: thriller
ISBN: 9788378599371
Liczba stron:
Ocena: 8/10

Dodaj komentarz