You are currently viewing Sidecar Crush Claire Kingsley, Lucy Score

Sidecar Crush Claire Kingsley, Lucy Score

Bywa, że gdy sobie coś postanowimy, dążymy do tego, bo jesteśmy pewni, że tego właśnie chcemy. Mamy obrany cel i dążymy do jego spełnienia. Nawet pomimo przeszkód i tego, że nie zawsze postępujemy według własnych zasad. Przecież czasem trzeba się poświęcić, a gdy nikt przy tym nie cierpi, to można zacisnąć zęby i to przetrwać, prawda? Tylko co zrobić, gdy w tym wszystkim gubimy siebie?

Zarys fabuły

Leah Mae Larkin już jako nastolatka chciała zostać modelką i teraz stoi u progu kariery. Jej narzeczony, który był równocześnie jej agentem, dbał o to, by miała zlecenia i było o niej głośno. Jednak udział w pewnym programie sprawił, że kobieta zaczyna się zastanawiać czy chce być zapamiętana w ten sposób oraz, czy związek z tym mężczyzną jest tym, czego chce. Potrzebuje przerwy i zaszywa się w rodzinnym Bootleg Springs. Tam też odnawia znajomość z przyjacielem z dzieciństwa. Okazuje się, że Jameson zmienił się fizycznie, ale to nadal ten sam chłopak, z którym mogła spędzać cały czas i rozmawiać o wszystkim. I do którego czuła coś kilka lat temu i jak się okazuje teraz też.

Sidecar Crush to drugi tom serii duetu Lucy Score i Claire Kingsley, który miałam okazję przeczytać. Whisky chaser bardzo mi się podobało i byłam pewna, że tym razem będzie identycznie. Cieszyłam się na powrót do miasteczka, jego mieszkańców, chciałam poznać bliżej Jamesona i dowiedzieć się, jak ma się sprawa, która osobiście dotknęła jego rodzinę.

Moje wrażenia

Autorki ponownie przeniosły mnie do małego miasteczka i pokazały zasady tam panujące. Fajnie było pokazane, jak wszyscy stoją murem za sobą i nie oceniają. Pokazują, że wierzą w człowieka, a nie w to, co pokazują media. Ciekawym zabiegiem jest wątek kryminalny, który jest rozciągnięty na wszystkie tomy, powoli odkrywane są kolejne ślady, mnożą się pytania, a odpowiedzi nadal brak. Trzeba przyznać, że napięcie zbudowano solidnie w tej sprawie. Sidecar Crush to jednak główne romans i to taki, któremu nic nie brakuje. Na plus jest relacja bohaterów, tocząca się niespiesznie, mająca wzloty i upadki. Całość ciekawi i nie pozwala na nudę, bo nieustannie się coś dzieje. Jest zabawnie, poruszająco, no i pikantnie, ale ze smakiem.

Słów kilka o bohaterach

Poprzednia para bardzo przypadła mi do serca, ale Leah Mae oraz Jameson również je zdobyli. Strasznie podobają mi się tutaj męscy bohaterowie, to idealny przykład, że nie trzeba być chamem i bad boyem, by być uważanym za prawdziwego faceta. Jameson jest nieśmiały i zamknięty w sobie, ale jednocześnie bardzo męski i seksowny. Zdobywa serce poczuciem humoru, troskliwością i zasadami, którymi się kieruje. Ma wady, jak każdy, ale gdy popełnia błędy, wyciąga z nich wnioski. Leah Mae to kobieta na rozdrożu, która musi zmierzyć się z nastoletnimi marzeniami oraz teraźniejszością. Nie jest łatwo porzucić coś, na co pracowało się tyle czasu, ale kobieta pokazuje, że czasem warto zakończyć coś, co nas niszczy, nawet gdy nie ma się pomysłu co dalej. Ważne, by nie robić nic wbrew sobie, a nowe cele w końcu się pojawią.

Na zakończenie

Pochłonęła mnie ta książka od pierwszych stron i tym razem nie było mowy o dawkowaniu sobie wrażeń. Nawet nie zauważyłam, kiedy dotarłam do końca i z żalem odkładałam książkę na półkę. Sidecar Crush dostarczyło mi tego, czego potrzebowałam w danej chwili. Dużo śmiechu, scena z kurą wygrała wszystko, normalnie widziałam ją przed oczami. Romansu, który był słodki, uroczy, niespieszny, ale i rozkosznie namiętny. Zabawnie było obserwować, jak wokół siebie krążą. Nutkę tajemnicy, no i tego małomiasteczkowego klimatu. Czuć w tej książce wszystkie emocje, dylematy bohaterów mają swoje podłoże i nie są banalne. To romans, który otula swoim ciepłem, ale również porusza życiowymi tematami.

Polecam czytać serię od początku, bo o ile bohaterowie główni są inni, to pozostałe wątki są kontynuowane i warto wiedzieć co i jak. Sidecar Crush pokazuje, że zawsze możemy zacząć od początku i należy działać tak, jak uważamy, iż należy. Dostarcza dobrej zabawy, wzruszeń i karmi serce miłosną historią. Czego chcieć więcej?

Audiobook (czyta): Magdalena Emilianowicz
Autor: Claire Kingsley, Lucy Score
Tłumaczenie: Krzysztof Sawka
Tytuł: Sidecar Crush
Tytuł oryginału: Sidecar Crush
Wydawnictwo: EditioRed
Wydanie: I
Data wydania: 2023-08-09
Kategoria: romans
ISBN: 9788328384781
Liczba stron: 350

Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs
Whiskey Chaser | Sidecar Crush | Moonshine Kiss | Bourbon Bliss | Gin Fling

Dodaj komentarz