You are currently viewing The Reunion Kit Frick

The Reunion Kit Frick

Jadąc na wakacje w głowie mamy tylko nadchodzący czas lenistwa, podziwiania pięknych widoków i wspólnie spędzonego czasu. Nie w głowie nam w tym momencie troski i obawy, że coś może pójść nie tak, a jednak nawet e miejscach uważanych za raj też mogą dziać się złe rzeczy, zwłaszcza gdy każdy ma sekrety i przeszłość, która za nim podąża.

Zarys fabuły

Mayweatherowie wraz z rodziną jadą do Meksyku, by świętować zaręczyny mamy rodzeństwa Addison i Masona z tatą Theo. Narzeczeni mają nadzieję, że ten czas pozwoli zintegrować się dzieciom, niestety każdy członek wyprawy ma tajemnice, które chce zachować, a jednak jedna po drugiej wychodzą na jaw. Burzą pozorny spokój rodziny i doprowadzają do tragedii, która sprawia, że z urlopu jedna z osób już nigdy nie wróci. Kto i dlaczego zabił jednego z rodziny no i kto padł ofiarą?

Znowu częściej zaczynam sięgać po thrillery i muszę przyznać, że trafiam na bardzo ciekawe tytułu. Ostatnio padło na The Reunion – thriller ya, który zaintrygował mnie swoim opisem. Czy było warto dać się skusić?

Moje wrażenia

Kit Frick jest znana z książek dla dzieci i dorosłych w tym gatunku, ale w moim przypadku było to pierwsze zetknięcie z jej piórem i trzeba jej oddać, że dostosowuje poziom grozy oraz mroku do nastoletniego czytelnika, ale nie bawi się w żadne łagodzenie. The Reunion od początku wciąga w akcję i stopniowo budowane napięcie. Autorka bawi się w dwuznaczne sytuacje, mami nie tylko bohaterów, ale i czytelnika. Dba oto, by cały czas coś się działo, nawet jeśli tylko chodzi o utrzymanie tajemnic, rodzinne relacje i niedomówienia między konkretnymi osobami. Niewątpliwym atutem tej historii jest fakt, że odbiorca jest w ciągłej gotowości, by wyłapać, chociaż strzęp informacji pomagający odkryć sprawcę i jego motywy, ale do końca nie da się tego odkryć. Podejrzanym może być każdy.

Słów kilka o bohaterach

Autorka postawiła na różne punkty widzenia i w przypadku thrillera moim zdaniem to strzał w dziesiątkę. Każda z postaci coś ukrywa, obserwuje pozostałych i działa, by coś osiągnąć. Pomimo dużej ilości bohaterów łatwo wyłapać komu teraz w głowie siedzimy i muszę przyznać – nie raz mnie zaskakiwali. Robili coś takiego, czego po nich nikt by się nie spodziewał i byli przy tym tak przebiegli, że wręcz okazywali się idealnymi kandydatami na morderców. Podobało mi się, że są tacy nieidealni i tajemniczy.

Na zakończenie

Zabierając się za The Reunion, nie miałam większych oczekiwań, liczyłam raczej na dobrą lekturę, która może dostarczyć wrażeń. I to dostałam, nawet większych niż podejrzewałam. Książka ta wciąga od początku i trzyma w napięcie do samego końca, a finał sprawił, że byłam w szoku, bo takiego obrotu sprawy się nie spodziewałam. Podobał mi się ten rajski klimat, który zakłócała mgła czegoś niebezpiecznego wiszącego w powietrzu i budzącego niepokój. Kit Frick bez wątpienia potrafi namieszać w głowie i sprawić, że analizuje się każde słowo czy zrobiony krok przez bohaterów.

To bardzo dobry thriller ya, któremu trudno cokolwiek zarzucić. The Reunion to jeden z tych nieodkładalnych tytułów, który czyta się ekspresowo i z pełnym zaangażowaniem. Młodzi fani gatunku z pewnością się nie zawiodą, a i starzy wyjadacze będą usatysfakcjonowani z czasu spędzonego z tą rodziną.

Autor: Kit Frick
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza
Tytuł: The Reunion
Tytuł oryginału: The Reunion
Wydawnictwo: HarperYA
Wydanie: I
Data wydania: 2024-03-13
Kategoria: thriller ya
ISBN: 9788327687586
Liczba stron: 344

Ten post ma 6 komentarzy

 1. dyedblonde

  jak się szybko czyta to coś dla mnie:) ciekawe czy ostatecznie by mi wpadła w oko

 2. Miye

  Brzmi bardzo ciekawie, naprawdę lubię czytać takie tytuły, pozwalają oderwać się od codzienności.

 3. zaczytanamarzycielka8

  Nie słyszałam o tej książce, ani autorce. Jednak tym razem nie czuje jakoś parcia na ten tytuł 😉

 4. Martyna K

  Przez cały czas uwielbiam mieć na uwadze thrillery. Ten też jest świetny.

 5. Angela

  Będę musiała zapoznać się z tą pozycją. Lubie książki w których są rodzinne tajemnice.

Dodaj komentarz