You are currently viewing Sen Sary Giovanni Di Gregorio

Sen Sary Giovanni Di Gregorio

Sny podobno są odzwierciedleniem tego, o czym bardzo marzymy lub niezwykle się boimy. Jednak gdy śnimy, umysł podsuwa nam również wizję tego, co było, może nie zawsze z naszym udziałem, ale się działo i domaga się ujawnienia, poświęcenia mu uwagi oraz pamiętania.

Zarys fabuły

Sara, Lucilla i Kasjopeja są siostrami. Chociaż trudno to o nich powiedzieć, gdyż różni je praktycznie wszystko. Inne zainteresowania, aktywności, styl ubierania. Wiecznie się sprzeczają i nie potrafią ze sobą rozmawiać. Wszystko jednak zmienia tajemniczy sen Sary, który śni od dawna i w którym są jej siostry. Dziewczyny docierają też do zdjęć, które wywołują jeszcze więcej pytań. Postanawiają odkryć prawdę, tylko czy są na nią gotowe?

Zawsze obiecuję sobie, że nie będę zaczynać kolejnej serii, a potem trafiam na taką, która aż woła, by ją zacząć, i jakoś nie mogę się temu oprzeć. Sen Sary skusił mnie przepiękną okładką oraz intrygującym opisem. Czy było warto dać się skusić?

Moje wrażenia

Giovanni Di Gregorio oddaje w ręce czytelników powieść graficzną, która skupia się przede wszystkim na relacjach rodzinnych. Opisuje nie tylko więzy siostrzanego uczucia, ale również te trudne momenty. Gdy trudno jest się porozumieć, wysłuchać i czasami zaakceptować, to, że jest się tak innym od sióstr. Historia pokazuje, że to nic złego, bo jednak gdy trzeba, zawsze można na sobie polegać i ufać, że rodzina nie zawiedzie. To też małe przypomnienie, że ważnych spraw nie powinno się ukrywać w nieskończoność, bo tajemnica i tak wyjdzie na jaw. Tylko wtedy coś może się stać komuś nam bliskiemu.

Słów kilka o szacie graficznej

Nie można zapomnieć o samym wydaniu. Sen Sary zachwyca oprawą graficzną. Album w dużym formacie i w twardej okładce, do tego piękna ilustracja. Trudno oderwać od niego wzrok. W środku Alessandro Barbucci postarał się równie mocno. Jego prace są pełne szczegółów, emocji, życia oraz barw. Idealnie zgrywają się z treścią, śmiało mogę napisać, że dodają jeszcze więcej klimatu oraz uczuć. Podobało mi się w nich to, że w jednej chwili potrafią być ciepłe oraz radosne, a zaraz potem mroczne.

Na zakończenie

Mnie się Sen Sary bardzo podobał. Ma w sobie szczyptę fantastyki i bardzo dużo realności. Album nie jest zbyt obszerny, co sprawia, że szybko się go czyta, ale jestem pewna, że nawet z większą ilością stron byłoby podobnie. Historia sama w sobie jest bardzo ciekawa i jak najszybciej chciałam poznać jej finał. Na plus jest dla mnie ukazanie, że życie nie jest bajkowe, ale gdy ma się obok siebie bliskie osoby, wszystko jest łatwiejsze i szybciej udaje się dostrzec pozytywne rzeczy. Giovanni Di Gregorio potrafi w emocje, w opisy relacji oraz charakterów, potrafi zaciekawić fabułą oraz samą tajemnicą.

Jeśli tylko lubicie historię z siostrzanymi relacjami, to Sen Sary będzie dla was ciekawym wyborem. W pierwszym albumie Sióstr Niezapominajek nie zabraknie rodzinnego ciepła, emocji, ciekawych bohaterów i bolesnej tajemnicy.

Scenariusz: Giovanni Di Gregorio
Ilustrator: Alessandro Barbucci
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Tytuł: Sen Sary
Tytuł oryginału: Il sogno di Sara
Wydawnictwo: Egmont
Wydanie: I
Data wydania: 2021-10-13
Kategoria: dla dzieci
ISBN: 9788328149663
Liczba stron: 73

Siostry Niezapominajki
Sen Sary | Miłości KasjopeiDziękuję!

Ten post ma 18 komentarzy

 1. Martyna K.

  Miło spędziłam czas z tą lekturą i czekam na kolejny tom serii.

 2. Justyna

  Muszę przyznać ze mi też się podoba ta recenzja. Moja córka jeszcze nie czyta takiej literatury, ale może kiedyś.

 3. dyedblonde

  podoba mi się okładka myślę, też że nie jednemu dziecku wpadnie w oko
  dla osób które lubią fantasykę – świetna propozycja

 4. Podoba mi się takie fantastyczne, ale trzeźwe i odbijające rzeczywistość przedstawienie fabuły. Świetna książka dla nastolatków.

 5. Aleksandra NS

  Bardzo fajna książeczka. Lubię takie publikacje i często zamawiam nowe, które potem razem z synkiem czytamy.

 6. Kamila z naciskiem na szczęście

  Zapowiada się naprawdę bardzo ciekawa propozycja dla młodych fanów literatury!

 7. Anszpi

  Podoba mi się ta książka, ciekawa jestem czy moja córka też by tak uważała

 8. Te komiksy są naprawdę świetne i pięknie wydane. Warto nadrobić zaległości i poznać ten tytuł.

 9. Zuzka

  Ciekawa pozycja i możliwe, że się skuszę na nią podczas najbliższych zakupów, Uzupełniam regularnie biblioteczkę moich dzieci.

 10. Adrianna

  Bardzo ciekawa historia i to na dodatek tak przepięknie wydana. Jestem przekonana, że na pewno spodoba się wielu młodym czytelnikom. Moja młodsza siostra Hania uwielbia komiksy i myślę, że ta propozycja by ją zainteresowała.

 11. Wind of renewal

  Zachwyciła mnie ta książka swoją okładką! Jest cudowna! Może kiedyś po nią sięgnę, jednak nie teraz.

 12. Joanna

  Czytałam już o tym tytule i bardzo mnie zaciekawił. Mam go w planie zamowic córce w prezencie.

 13. Pojedztam.pl

  Jestem bardzo ciekawa tego tytułu i chętnie skorzystam z polecenia tego wydania.

 14. Fantastyczna okładka, taka zachwycająca oprawa graficzna natychmiast przyciąga moją uwagę, chce się sięgnąć po taką ksiązkę. 🙂

 15. Miye

  Bardzo lubię komiksy z tej serii, również miałam przyjemność przeczytać i na pewno będę kontynuowała.

Dodaj komentarz