You are currently viewing “Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach” Marcin Brykczyński

“Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach” Marcin Brykczyński

Chyba każdy chłopiec, a i niejedna dziewczynka na pewnym etapie swojego życia zaczyna fascynować się pojazdami. Zastanawialiście się kiedyś, ile z nich potrafi nas unieść na tylko dwóch kołach? Jaką prędkość mają i w jakich kolorach występują? Nie? To koniecznie zajrzyjcie do Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach!

Książka ta to taki picturebook, w którym Składak Romek, Jednokółko oraz Motorynka wyruszają w szaloną i jednocześnie bardzo ciekawą podróż. Razem z nimi trafimy do Muzeum Rowerów, Amsterdamu, Włoch oraz Indii. Trafimy do warsztatu rowerowego, a także na targi motocykli. Pobawimy się w poszukiwanie szczegółów, a także pogramy w pewną grę. Atrakcji nam tutaj nie zabraknie.

Po Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach, sięgnęłam ze względu na Młodszego, ale i Starsza się tym tytułem zainteresowała. Co w nim takiego ciekawego odnaleźliśmy?

Co pierwsze rzuca się w oczy przy okazji tej książeczki, jak i całej serii jest jej kartonowe wydanie. Twarde strony zapewnią długotrwałość publikacji nawet przy jej częstym czytaniu i oglądaniu. Świetnie się też spisał Artur Nowicki, który jest autorem tych wszystkich ilustracji. Na każdej stronie jest cała masa kolorowych szczegółów. Może się wydawać, że na jednej stronie jest ich bardzo dużo, ale dzięki temu przy każdym sięgnięciu możemy odkrywać coś nowego. To sprawia, że Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach, na długo pozostanie w obszarze zainteresowań małych czytelników.

Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach to skarbnica wiedzy, jeśli chodzi o pojazdy dwukołowe. Zawiera ciekawostki z zakresu motoryzacji, jej historii, techniki. Wierszyki mówią o podróżach, a na niektórych stronach możemy się pobawić w szukanie ukrytych elementów, odgadywanie i grę. Plusem tej publikacji jest to, że tekst jest wierszowany i na jednej stronie jest go naprawdę niewiele. Przeważają tutaj ilustracje. I uważamy, że to najlepsze w tej książce. Nie tylko dostarcza rozrywki, ale ćwiczy spostrzegawczość i kreatywność.

My jesteśmy bardzo zadowoleni i z pewnością będziemy często do niej wracać, bo czas z nią spędzony to świetna zabawa. Polecamy!

Autor: Marcin Brykczyński
Tytuł: Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wydanie: I
Data wydania: 2019-11-13
Kategoria: lit. dziecięca
ISBN: 9788310135094
Liczba stron: 28
Ocena: 8/10

Ten post ma 13 komentarzy

 1. zaczytanamarzycielka8

  Ciekawy pomysł, może kupię dla synka 😉

 2. Magia_ksiazek

  W obecnych czasach książki dla dzieci są naprawdę cudowne i świetne wydane. Szkoda, że ja nie miałam możliwości zagłębiać się w takie historie będąc młodsza, bo na pewno ta książeczka przypadłaby mi do gustu!

 3. Paulina

  Ostatnio wszędzie pełno dziecięcych książeczek… o ile może bym kupiła dla dzieciaków w rodzinie, tak dla mnie nie są specjalnie interesujące.

 4. Popkulturka Osobista

  Zdecydowanie nie dla mnie, ale dla młodszych w sam raz 🙂 Jeszcze jakbym miała komu kupować takie książki…

 5. Daria

  Książki dla dzieci nie są dla mnie ale dla młodszych czytelników, cudo

 6. VeryLittleBookNerd

  Wydanie tej książki naprawdę robi wrażenie! Chciałabym ją kiedyś obejrzeć z bliska 🙂

 7. Koralina

  mieliśmy tę serię o pociągach i jakoś się u nas nie przyjęła, może dzieciaki były za małe 😉

Dodaj komentarz