Piękne odkupienie Jamie McGuire

Piękne odkupienie Jamie McGuire

– W miłości nie chodzi o przewidywania ani o wskaźniki behawioralne. Ona się po prostu zdarza i nie ma się nad nią żadnej kontroli.*

Nie wiadomo jak bardzo byśmy chcieli, nie możemy powiedzieć sercu, by nie kochało. Rozum i wszelka logika zawsze przegrywa z tym uczuciem. Nawet gdy się boimy cierpienia i odkrycia swoich lęków, ono zawsze wygra… Tylko czy każde zwycięstwo ma słodki smak?

Zarys fabuły

Liis kocha swoją pracę. I to tak bardzo, że jest gotowa zrobić dla niej wszystko. Zerwać zaręczyny, wyjechać daleko od domu i spędzić w niej tyle godzin ile trzeba. Ma cel, do którego dąży i nie chce, by cokolwiek ją rozpraszało. Thomas powinien to doskonałe zrozumieć, bo dla pracy poświęcił swój poprzedni związek i posunął się nawet do okłamania rodziny. Jednak robi wszystko, by zbliżyć się do kobiety i zdobyć jej serce. Czy tym razem uda im się pogodzić pracę z miłością?

Chyba wiem, po co muszę teraz sięgać, by nie męczyć się z żadnymi przestojami czytelniczymi. Okazuje się, że romanse połykam w kilka godzin i świetnie się przy tym bawię. Za mną kolejna historia o jednym z braci Maddox. Czy Piękne odkupienie dorównało poprzedniemu tomowi?

Moje wrażenia

Piękne odkupienie to romans, o którym z pewnością nie mogę powiedzieć, że jest przesłodzony. Autorka umiejętnie łączy ze sobą kilka wątków i sprawia, że fabuła nie skupia się tylko na miłosnej relacji bohaterów, ale również na ich życiu. Poznałam ich codzienność, to jak pracują, jak spędzają wolny czas. Oprócz ich losów w tym samym czasie toczyły się też historię ich bliskich i znajomych. Fajnym zabiegiem były momenty połączone z opowieściami braci z innych powieści autorki. W trakcie czytania miałam nieodparte wrażenie, że bohaterowie brną przez drogę pełną przeszkód i co ruszą do przodu, to coś się psuje i muszą wykonać parę kroków wstecz. Naprawdę sporo się tutaj dzieje i nie miałam czegoś takiego, że się nudziłam, czy chciałam odłożyć książkę na później.

O bohaterach słów kilka

Muszę przyznać, że miło było poznać trochę lepiej Thomasa, ale mam z jego postacią pewien problem. Cały czas miałam wrażenie, że umyka mi jakaś ważna część z nim związana. Nie mogłam go rozgryźć ani za bardzo wczuć się w jego emocje. Przez to rozumiałam frustrację Liis. Nie tylko ona nie potrafiła pojąć jego tłumaczeń, którym tak wiele brakowało. Z drugiej jednak strony – oczarował mnie i sprawiał, że szybciej biło mi serce. W ogóle w tym tomie mam problem ze zżyciem się z bohaterami, bo zmiany zachowań Liis również mnie nieco drażniły. To nie tak, że nie rozumiem jej obaw, ale momentami gubiłam się w tym, czy obecnie jest u nich dobrze, czy źle.

Na zakończenie

Podobało mi się Piękne odkupienie, wystarczyło mi parę godzin, by poznać losy Liis i Thomasa. Chociaż się z nimi mocno nie związałam emocjonalnie, to gdzieś w środku chciałam poznać jak najszybciej zakończenie. Miałam nadzieję, że nie spotka ich nic dramatycznego, a jednocześnie wiedziałam, że musi się coś zdarzyć. I tu brawa dla autorki, bo mnie zaskoczyła rozwojem tych wydarzeń. Podobało mi się również to, że nawet jak między nimi było źle, to nie było skoków w bok czy zagrania na zdradę. I wiecie, to romans, próżno w nim szukać głębszych refleksji, a jednak autorka pokazuje, że prawdziwe uczucie zawsze wygra, nawet gdy nie jest kolorowo. Po prostu razem wszystko da się przetrwać. Niby tak oczywiste, a zapominane w biegu życia.

Zatem jeśli lubicie romanse i męskich bohaterów, nieco nieokiełznanych, ale z sercem na dłoni to musicie poznać braci Maddox. Piękne odkupienie, jak i pozostałe książki o nich z pewnością Was nie zawiodą. Pamiętajcie jednak, by czytać książki w odpowiedniej kolejności. Zbyt mocno wszystko się ze sobą łączy, by coś ominąć.

Piękne odkupienie otrzymałam od księgarni TaniaKsiazka.pl. Zachęcam również do zajrzenia na stronę księgarni po inne książki dla kobiet.

Autor: Jamie McGuire
Tłumaczenie: Małgorzata Bortnowska
Tytuł: Piękne odkupienie
Tytuł oryginału: Beautiful Redemption
Wydawnictwo: Kobiece
Wydanie: I
Data wydania: 2021-06-30
Kategoria: romans
ISBN: 9788366890251
Liczba stron: 392
Ocena: 7/10

Bracia Maddox
Piękne zapomnienie | Piękne odkupienie


Ten post ma 10 komentarzy

  1. Brzmi bardzo dobrze, możliwe ze kiedyś sięgnę po serię 🙂

  2. Fajnie zapowiada sie fabuła, gdybym tylko miała więcej czasu na czytanie.

  3. Wcześniej zwróciłam uwagę na serię o braciach Maddox, ale jeszcze nie miałam okazji jej czytać.

  4. Cudowne uczucie doświadczać prawdziwej miłości, właśnie na tym, że nie można jej kontrolować polega jej moc przyciągania. 🙂

  5. Myślę, że prędzej czy później skuszę się na tę serię, bo po taki gatunek książek sięgam ostatnio najczęściej i dobrze się przy nich bawię.

  6. Po zachwalaniu pierwszej części, na którą mnie skusiłaś, ale jeszcze której nie przeczytałam, mam teraz ochotę na dalsze losy bohaterów. Sięgnę prędzej czy później, ale sięgnę.

  7. Oj myślę że to jest ksiazka dla mnie. Sądzę,że będę siedziała i czytała ją z ciekawością.

  8. szkoda, że trzeba czytać zgodnie z kolejnością, czasami lubię zacząć od środka historii 😉

  9. Z chęcią sięgnę po tą pozycję, jest to coś akurat w moich klimatach.

Dodaj komentarz

Close Menu