You are currently viewing Czego szukasz, Pompiku? Tomasz Samojlik

Czego szukasz, Pompiku? Tomasz Samojlik

Staramy się uczyć dzieci od najmłodszych lat i pokazywać im jak piękny i duży jest świat. Uczyć szacunku do przyrody, pokazywać ile jest zwierząt i jak ważne one są. Najlepiej wychodzi to poprzez obcowanie z naturą i pokazywanie wszystkiego na żywo. Czasem jednak pozostaje tylko opcja książek, a wtedy dobrze jest połączyć naukę z zabawą.

Zarys fabuły

Żubr Pompik wraz z innymi tym razem wyrusza aż do czterech Parków Narodowych. W każdym poszukuje innego zwierzęcia żyjącego w danym miejscu. I tak w Słowińskim Parku Narodowym rozgląda się za mewą srebrzystą, w Narwiańskim Parku Narodowym poszukuje błotniaka stawowego. Z kolei w trzecim już Świętokrzyskim Parku Narodowym wypatruje jelenia szlachetnego, a w Tatrzańskim Parku Narodowym jest gotowy na wszystko, by zobaczyć kozicę tatrzańską. Czy uda mu się spotkać wszystkie zwierzęta?

Dużo dobrego słyszeliśmy o Żubrze Pompiku i cieszyliśmy się kiedy Czego szukasz, Pompiku? do nas trafiło. Zwłaszcza, że to wydanie z okienkami, a my to bardzo lubimy. Jak odebraliśmy wyprawy tej niecodziennej grupy podróżników?

Słów kilka o szacie graficznej

Kartonowa książeczka z zaokrąglonymi rogami przyciąga swoim formatem oraz uroczo wyglądającą okładką. Już front zapewnia, że wnętrze będzie równie ciekawe, bo znajdziemy więcej cudownych ilustracji, ale również aż 64 okienka do otwierania. Czego szukasz, Pompiku? jest przepełniona kolorowymi ilustracjami pełnymi szczegółów, a Tomasz Samojlik zadbał, by dzieci miały dużą frajdę z wypatrywania ich. Dodatkowo zachwyca kolorami i oddanie rzeczywistego wyglądu, chociaż w bajkowym wydaniu.

Moje wrażenia

Tomasz Samojlik zdobył rzesze fanów swoją serią o Żubrze Pompiku i nic w tym dziwnego, bo jest zachwycająca. W okienkowym wydaniu przedstawia aż cztery parki i skupia się na zwierzętach, które są ich symbolami. Każda rozkładówka to niesamowita zabawa, znajduje się na niej nieskomplikowany i napisany z humorem tekst oraz dużo okienek do otwierania. A robi się to prosto i nawet małe rączki bez problemu sobie z tym poradzą. Wszystko, co w nich skryte jest podpisane. Na końcu zaś przygotował autor dla małych czytelników zagadkę.

Na zakończenie

Czego szukasz, Pompiku? to książka, po którą chce się co chwilę sięgać. Szczególnie mocno przyciągają te okienka i skryta w nich wiedza oraz moc zabawy. Za każdym razem przecież otwieramy inne okienko i nie wiemy co się w nim skrywa. Tytuł ten nie tylko dostarcza dostarcza radości z odkrywania nowego, ale również uczy świata. Niesamowite, że na zaledwie 12 stronach skryto aż tak dużo wiedzy i to w taki sposób, że dzieci chętnie ją chłoną.

Czego szukasz, Pompiku? pokazuje jak piękne mamy miejsca w naszym kraju i ile fajnych zwierząt oraz roślin na tych terenach. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich maluchów fascynujących się przyrodą.

Autor: Tomasz Samojlik
Ilustrator: Tomasz Samojlik
Tytuł: Czego szukasz Pompiku?
Seria i nr tomu: Żubr Pompik, t. 20
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: I
Data wydania: 2020-10-14
Kategoria: lit. dziecięca (3+)
ISBN: 9788380088566
Liczba stron: 12


Ten post ma 6 komentarzy

 1. Ola N

  Mój synek bardzo lubi takie książeczki i koniecznie muszę mu tą zamówić. To może być bardzo fajna propozycja dla dzieci.

 2. KonfabulaPL

  Kocham książki Samojlika <3 Ma takie fajne teksty i wesołe obrazki, sporo uczy o ekologii, bioróżnorodności, przyrodzie. W sumie tylko z Żubrem Pompikiem jeszcze się nie znamy.

 3. Ala

  Fajna książeczka dla dzieci, a ile mądrości w niej ! Super propozycja dla maluchów! Dzięki za polecenie, szukam czegoś właśnie takiego na prezent!

 4. Zuzka

  Całość mi się podoba, zarówno wygląd książki jak i to co jest w jej wnętrzu. Jestem na tak.

 5. Martyna K.

  Uwielbiam sięgać po wydania o żubrzej rodzinie. Z Pompikiem nigdy nie można się nudzić.

 6. dyedblonde

  alez pozytywna jest tutaj okładka, książka jest pięknie wydana i na pewno spodoba się dzieciom

Dodaj komentarz