You are currently viewing Od pierwszego wejrzenia Kristen Ashley

Od pierwszego wejrzenia Kristen Ashley

To, że do mnie należysz, nie znaczy wcale, że będę cię do czegokolwiek przymuszał. To znaczy tylko tyle, że póki to, co jest, między nami trwa, będę cię uważał za moją.*

Mówi się, że nasze czyny mówią o nas, to kim jesteśmy. Często jednak gubimy się we wszystkich wydarzeniach i uważamy, że jeśli tkwimy w czymś złym, to i my tacy się stajemy i nie zasługujemy na nic dobrego. Nawet gdy wszyscy wokół twierdzą inaczej.

Zarys fabuły

Roxie jest zawiedziona swoim życiem. Miała określony plan na życie, z którego nic nie wyszło. Ostatnie siedem lat spędziła u boku faceta, który miał dać jej wszystko, a okazał się dilerem i nie potrafił pogodzić się z tym, że dziewczyna chce odejść. Cały czas nie pozwala jej ułożyć sobie życia na nowo, odnajduje ją za każdym razem i ściąga do domu. Kobieta postanawia w końcu udać się do Denver, gdzie mieszka wujek, z którym do tej pory miała tylko kontakt listowny. Liczy, że on pomoże się jej uwolnić. Nie wie jednak, że wkraczając w życie Texa, pozna również Rockowe Laski oraz grupę pewnych przystojniaków, a wśród nich będzie policjant Hank, któremu od razu wpadnie w oko.

Od pierwszego wejrzenia to już trzeci tom serii Rock Chick. Poprzednie dwa pomimo tego, że nie były idealne mocno przypadły mi do gustu, bo dostarczyły dużej ilości emocji oraz humoru. Po historię Roxie i Hanka sięgnęłam bez obaw, byłam pewna, że otrzymam to samo. Czy tak było?

Moje wrażenia

Kristen Ashley ma niebywale lekki i trochę specyficzny styl pisania. Jej książki się lubi lub nie. Autorka stawia na szybką akcję, dużo dramatów, zabawnych scen, pikanterii oraz sensacji. Połączenie dość ryzykowne, a jednak w jej wykonaniu się sprawdza. Od pierwszego wejrzenia to romans, który rozwija się w mgnieniu oka, a jednak jest tak poprowadzony, że wydaje się to naturalne i ma sens. Już poprzednio zwróciłam na to uwagę, ale tutaj też rzuca się to w oczy – pomimo lekkości i romansowej nuty, w książce da się zauważyć życiowe problemy. I wszystko to sprawia, że pomimo przewidywalności, książka wciąga od początku do końca.

Słów kilka o bohaterach

Po Lee oraz Eddiem wiedziałam, czego mogę się już spodziewać po Hanku i muszę przyznać, że już nawet nie drażnił mnie ten jego władczy ton. Bardziej mnie bawił i rozczulał, bo w tym wszystkim chodziło o troskę oraz pokazanie, ile znaczy dla niego Roxie. W pokrętny sposób, ale dbał o bezpieczeństwo i starał się pokazać dziewczynie, to czego ona w sobie nie widziała. Bo Roxie myślała, że po tym, ile czasu tkwiła w toksycznej relacji nie zasługuje na nic lepszego, że jest równie zła i zniszczona. Rozumiałam jej lęki oraz chęć ucieczki. Z drugiej jednak strony bawiło mnie to, jak walczyła z Hankiem i krok po kroku przegrywała.

Na zakończenie

Od pierwszego wejrzenia to jeden z tych tytułów, który jeśli już złapie się jego vibe, kończy się zdecydowanie za szybko. Książka dostarczyła mi wielu łez ze śmiechu, wzruszeń, sporej dawki wrażeń, gdy dochodziło do porwań i innych dramatów. Nie zabrakło też scen zbliżeń, namiętnych, pełnych pasji, pożądania, ale też czułości. Wszystko opisane ze smakiem i przyprawiających o szybsze bicie serca. Zżyłam się z kolejną parą, cieszyłam, gdy pojawiali się inni bohaterowie i napędzali tempo akcji. To dzięki nim to wszystko nabierało sensu i znaczenia. I tak to tylko romans, ale oprócz wątku miłosnego jest też pokazana wspaniała przyjaźń, która nie zna granic ani przeszkód. To też pokazanie, że można być dzikim, ale mieć przy tym szacunek do kobiety. Nie ważne, swojej czy obcej.

Myślę, że jeśli macie za sobą już dwa poprzednie tomy, to Od pierwszego wejrzenia jest lekturą obowiązkową. Bo jak ja będziecie chcieli wiedzieć co się dzieje u wszystkich, kto z kim i dlaczego, a także poznać trochę lepiej Texa. Bo jego tutaj będzie naprawdę dużo, a ten facet jest niesamowity. Chcę takiego wujka!

Autor: Kristen Ashley
Tłumaczenie: Agata Suchocka
Tytuł: Od pierwszego wejrzenia
Tytuł oryginału: Rock Chick Redemption
Wydawnictwo: Akurat
Wydanie: I
Data wydania: 2020-09-30
Kategoria: romans
ISBN: 9788328714397
Liczba stron: 480

Rock Chick
Córka gliniarza | Zmysłowy anioł stróż | Od pierwszego wejrzenia | Zabójczy kusiciel | Idealny detektyw | Niebezpieczny facet | Zniewalający opiekun | Słodki twardziel | Miłosna rozgrywka


Ten post ma 6 komentarzy

 1. Przyda mi się teraz coś lekkiego do czytania, może właśnie w romantycznych nutach, ciężka codzienność wymusza nieco inny niż zazwyczaj czytelniczy relaks.

 2. Martyna K

  Jeszcze nie znam tej lektury, ale może spodobać się mojej siostrze.

 3. KonfabulaPL

  Czasem mam ochotę po cięższych tytułach wyluzować nieco właśnie takimi książkami i oczyścić umysł z ciężaru wcześniejszej lektury.

 4. Anszpi

  Bardzo lubię książki tej autorki, ale tej serii nie miałam okazji poznać. Chyba sobie zamówię na prezent pod choinkę

 5. Zuzka

  Mnie ta seria nie urzekła, czytałam jakiś czas temu i nawet już nie pamiętam dokładnie fabuły.

 6. Angela

  Musze zapoznać się z tą książką ja i dwoma poprzednimi pozycjami, Jestem przekonana, że przypadną mi do gustu.

Dodaj komentarz