You are currently viewing Oczy wilka Alicja Sinicka

Oczy wilka Alicja Sinicka

Dopóki nie pogodzisz się z przeszłością, nie zrobisz kroku naprzód. *

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy i w nich da się ujrzeć wszystko. Lubimy w nie patrzeć podczas rozmowy i szukać niewypowiedzianych słów oraz skrywanych emocji. Jedno spojrzenie może hipnotyzować, przerażać, fascynować, a nawet wzbudzić rozbawienie. Może również zmienić całe nasze życie.

Zarys fabuły

Lena skończyła właśnie studia i ma zacząć staż w firmie wytwarzającej kartony, która znajduje się w Głębi. Kiedy dojeżdża na miejsce, musi jeszcze odnaleźć mieszkanie chłopaka jej przyjaciółki, gdzie od teraz będzie mieszkać wraz z nimi. Na jej nieszczęście uderza w jeden z samochodów, którego właścicielem jest Artur. Mężczyzna pochodzący z zamożnej rodziny i wzbudzający duży respekt u mieszkańców. Gdy jednak tylko spojrzenia tych dwoje się spotykają, Lena nie potrafi zapomnieć o mężczyźnie i ignoruje rady innych, by dać sobie z nim spokój. Zwłaszcza że ten co chwilę staje na jej drodze. Kim jest Artur i czemu mu tak zależy na Lenie w tak krótkim czasie?

Oczy wilka planowałam przeczytać od bardzo dawna, ale zawsze coś sprawiało, że odkładałam to w czasie. Muszę przyznać, że trochę się tej książki obawiałam. Jednak kiedy w końcu dostępna jest już cała trylogia, postanowiłam zmierzyć się z pierwszym tomem. Jakie są moje wrażenia?

Moje przemyślenia

Oczy wilka mnie zaskoczyły. Chociaż przyznaję, że początkowo mocno kręciłam nosem i marudziłam przyjaciółce, że przecież to jest takie meh i jeszcze ten bohater. No strasznie się irytowałam podczas śledzenia fabuły, ale jednocześnie nie potrafiłam odłożyć książki na bok. Fascynowała mnie ta ciągła aura niepewności, piętrzących się tajemnic, dziwnych sytuacji oraz zagadkowych zachowań postaci. Alicja Sinicka bez wątpienia potrafi budować napięcie. Tworzyć wątki, które przyciągają uwagę i utrzymują w napięciu do samego końca. Wszystko jest w tej powieści dopracowane i ma sens, chociaż początkowo w ogóle tak nie myślałam. Cały czas nie mogłam rozgryźć, o co chodzi w tym wszystkim, drażnił mnie szybki rozwój relacji między bohaterami, ale czułam, że brakuje mi kilku elementów układanki, by zrozumieć całość. I dopiero na końcu autorka pozwoliła połączyć wszystkie elementy. Chociaż… nadal wszystkiego nie wiem.

O bohaterach słów kilka

W moim odczuciu bohaterowie są najmocniejszą stroną książki. Naprawdę. Już dawno nie spotkałam się z tak tajemniczymi i złożonymi postaciami. Po części wręcz dałam się im nabrać, tak dobrze odgrywali swoje role. Zwłaszcza Artur, no jego zachowanie, postawa i czyny całkowicie mnie zmyliły. Zaskoczył nie tylko Lenę, ale i mnie. Do tego jestem pewna, że jeszcze sporo skrywa się za jego wilczym spojrzeniem. Jestem zachwycona jego charakterystyką. Postać Leny również jest ciekawa i naprawdę ją polubiłam. Była oczarowana Arturem, ale potrafiła też pokazać pazurki i dążyć do odkrycia prawdy.

Na zakończenie

Oczy wilka to książka, która wciąga od pierwszych stron i trzyma w napięciu do końca. Do tego wzbudza cały wachlarz emocji i dostarcza wielu wrażeń. Podobało mi się to, że nic w tej książce nie było przewidywalne, Alicja Sinicka sprawiła, że miotałam się między wydarzeniami i swoimi odczuciami. Bo dopóki nie poznałam finału – muszę przyznać – Artur mnie strasznie drażnił. Chociaż może nie tyle on sam, a jego nagłe uczucie do Leny. Brawa dla autorki za to, że mnie tak zmyliła i wodziła za nos. Jestem pełna podziwu dla pomysłu na książkę, jak i jego wykonania. Już nie mogę doczekać się czytania drugiego tomu.

Oczy wilka są debiutem autorki, ale gdybym tego nie wiedziała, to bez wahania stwierdziłabym, że autorka ma na swoim koncie już kilka powieści. Historia jest pełna emocji, złożona z wielu tajemnic i sytuacji trudnych do wyjaśnienia. To romans, ale daleko mu do tych ze schematycznymi wątkami i tematami. Przynajmniej ja się z czymś takim jeszcze nie spotkałam.

Autor: Alicja Sinicka
Tytuł: Oczy wilka
Wydawnictwo: Kobiece
Wydanie: II
Data wydania: 2020-06-17
Kategoria: romans, thriller
ISBN: 9788366520981
Liczba stron: 408
Ocena: 8/10

Oczy wilka
Oczy wilka | W jego oczach | Otwórz oczy

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Agnieszka Kaniuk

    Czytając Inne książki tej autorki zakochałam się w Jej twórczości, więc na pewno również sięgnę po tę serię. 😊

  2. Marta Daft

    Ileż ja się naczekałam, żeby porozmawiać z tobą o fabule tej powieści. Uwielbiam tę historię.

  3. Katarzyna Krasoń

    Jeszcze nie czytałam tej książki, ale znam inne powieści autorki. I… chyba mnie skusiłaś 🙂

Dodaj komentarz