You are currently viewing “Seksowny kłamca” Christina Lauren

“Seksowny kłamca” Christina Lauren

[…] zakochujemy się nie w osobie, przy której czujemy się najlepiej, ale w tej, której odejście najbardziej by nam dopiekło.*

Szybko przyzwyczajamy się do tego, co łatwe, nieskomplikowane i nie wywołuje w naszym życiu kolejnych rozczarowań. Lepiej trzymać się raz obranego celu i nie ryzykować ponownymi rozterkami i na nowo złamanym sercem. Tylko czy bycie cały czas samemu, bez kogoś, z kim można porozmawiać, pomilczeć, czy nawet pograć w gry jest tym, czego pragniemy?

London jest na życiowym starcie. Obecnie oddaje się surfowaniu, pracy w barze, spotkaniom z przyjaciółmi oraz zastanawianiem się, co tak naprawdę chciałaby robić po studiach. Ostatnie, o czym marzy, to kolejny związek, nie ma ochoty na kolejne niepowodzenia. Jednak czasem decyduje się na jednorazowe szaleństwa, tak właśnie poznaje bardziej Luka, wiecznego podrywacza. Robi to automatycznie i nie zastanawia się nad swoim postępowaniem. Dopiero noc spędzona z barmanką uświadamia mu, że obecny tryb życia nie jest tym, jakiego pragnie i postanawia to zmienić, by London pozostała z nim na dłużej. Tylko czy uda mu się pokonać opór kobiety, gdy co chwilę jego niedaleka przeszłość wszystko mu komplikuje?

Kolejna książka duetu kryjącego się pod pseudonimem Christina Lauren za mną. Pamiętacie, jaka zachwycona byłam Szaloną nocą? Twierdziłam wtedy, że to najlepsza część serii. Czy Seksowny kłamca skłonił mnie do zmiany swojego zdania?

To, co szczególnie lubię w twórczości tego duetu, to jego umiejętność tworzenia scen erotycznych, które nie są wulgarne, a i samego seksu nie jest też zbyt dużo. Kolejny romans spod pióra Christyny Lauren znowu udowadnia, że może być seksownie i gorąco, a jednocześnie zabawnie, wzruszająco i… życiowo. Autorki opisują nie tylko związek bohaterów, ale również ich życie oraz co się dzieje u ich przyjaciół. Wszystko ma swój czas oraz miejsce, wydarzenia toczą się w swoim rytmie, a London i Luke uczą się nie tylko siebie wzajemnie, ale i samych siebie. Seksowny kłamca to przemyślana fabuła, mnóstwo emocji, cała masa zawirowań oraz akcja niepozwalająca na, chociażby chwilę oddechu.

Bardzo polubiłam tę dwójkę. Nie mają za sobą jakiejś traumatycznej przeszłości, ale nieudane związki również mocno potrafią namieszać w głowie i rozumiem – chociaż nie zawszę akceptowałam – ich postępowanie. Chronili siebie, swoje serce i… tak było po prostu prościej. Jednak kiedy czuli, że naprawdę warto, zaryzykowali i chociaż wiele razy popełniali błędy, to się na nich uczyli. Zarówno London, jak i Luke są zupełnie różni, ale razem tworzą świetną parę, która potrafi sobie dokuczać, pomagać i, no cóż, dopiec.

Seksowny kłamca to romans, który pochłonął mnie na kilka godzin i nie pozwalał o sobie zapomnieć. Strony przewracały się praktycznie same, a ja zachłannie pochłaniałam kolejne zdania. Podobało mi się, że wszystko było podane w odpowiednich proporcjach, a sama historia została bardzo realnie przedstawiona. Z łatwością zżyłam się z bohaterami i wraz z nimi przeżywałam wszystkie wzloty oraz upadki. Duet ten ponownie zdobył moją całkowitą uwagę, wywołał śmiech, rumieńce oraz wzruszenie. Uważam, że to idealna pozycja na upalne dni lub pobyt na plaży. Lekka, ale nie pozbawiona nutki goryczy. Wychodzi na to, że mam nową ulubioną część serii.

Okazuje się, że duet kryjący się pod pseudonimem Christina Lauren może jeszcze nas zaskoczyć. Seksowny kłamca to nie tylko gorący romans z dużą dawką humoru, ale przede wszystkim piękna opowieść o tym, jak bohaterowie powoli odnajdują siebie samych, uczą się ryzykować, na nowo ufać i poznawać smak prawdziwej miłości. Dajcie się porwać tej historii pełnej docinków, namiętnych scen oraz walki ze swoimi lękami. Gwarantuje, że nie będziecie zawiedzeni!

[…] czasami trzeba po prostu przestać zastanawiać się nad tym, co może nas skrzywdzić i po prostu… skoczyć.*

Autor: Christina Lauren
Tytuł: Seksowny kłamca
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: I
Data wydania: 2019-07-30
Kategoria: romans
ISBN: 9788381166775
Liczba stron: 400
Ocena: 8/10

Wild Seasons:
Słodkie rozkosze | Sweet Filthy Morning After (1.5) | Dziki romans | Szalona noc | Seksowny kłamca | Not-Joe Story (4.5)

Ten post ma 9 komentarzy

 1. Agnieszka Kaniuk

  Jak wiesz, zazwyczaj nie sięgam po tego rodzaju książki, ale muszę przyznać, że do tego tytułu bardzo mnie przekonałaś argumentem, iż jest to książka napisana w realny sposób, a dodatkowo można zżyć się z bohaterami. 😊

 2. Malwina

  Zachęciłaś mnie to tej książki jestem ciekawa całej serii 🙂

 3. Monika

  Nie przepadam za takimi książkami, ale przyznam, że kusisz swoim opisem

 4. Dorota

  Nie mogę rozpocząć kolejnej serii, za dużo mam niedokończonych. Fajna recenzja 🙂

 5. Bookendorfina

  Romanse jakoś mnie nie przyciągają, ale ważne, że Tobie przygoda czytelnicza sprawiła satysfakcję. 🙂

  1. Dorota

   A ja czasami lubię. Jednak jestem bardzo wybredna 🙂

 6. Marysia K

  Brzmi lekko i wakacyjnie – dorzucam do swojej listy książek które chciałabym przeczytać

 7. zaczytanamarzycielka8

  Czekam na tę książkę, to będzie moje pierwsze spotkanie z autorką 😉

 8. Natalia Pych

  Nie moge się doczekać tej książki w swoich łapkach! Christina Lauren to jeden z tych duetów pisarskich, które mnie nigdy nie zawodzą 🙂

Dodaj komentarz