You are currently viewing “Weteran” Katy Regnery

“Weteran” Katy Regnery

Chcesz żeby twoje życie wyglądało inaczej? Musisz sam je zmienić.*

Miłość jest nieprzewidywalna, może nas uskrzydlać, dać siłę do walki i odbudować wiarę w siebie. Może też nas zniszczyć, sprawić, że przestaniemy być obiektywni i pozwolimy się zmanipulować oraz wykorzystać. Więc czy warto kochać?

Savannah Carmichael była zakochana i myślała, że to uczucie jest odwzajemnione, okazało się jednak, że to było złudzeniem. Została wykorzystana, przez co straciła pracę i dobre imię. Jedynym wyjściem był powrót do domu, by jakoś wszystko sobie poukładać. W czasie przygotowań do ślubu młodszej siostry dostaje szansę na napisanie artykułu, który da jej szansę na powrót do zawodu. Postanawia napisać o Asherze Lee, weteranie wojennym, stroniącym od ludzi i lubiącego swoją samotnię. Czy kobiecie uda się namówić mężczyznę do współpracy? Jaki będzie efekt ich spotkania?

Często przy wyborze książki do czytania kieruję się opisem i okładką, no cóż, jestem wzrokowcem… Z reguły trafiam na publikacje, które poruszają moje serce, ale czasem… Czasem nieświadoma niczego zaczynam poznawać powieść, która sprawi, iż będę się śmiała i płakała, że oto czytam najpiękniejszą historię miłosną, pozbawiającą mnie tchu. Weteran okazał się taką właśnie książką, on nieświadomie wkradł się do mojego świata i obnażył moją romantyczną duszę. Niech cię, Asher!

Informacja, że Weteran jest współczesną wersją Pięknej i Bestii sprawiła, że jednocześnie zachłannie wyciągałam po nią ręce i bałam się czy Katy Regnery podoła temu, by w naszej codzienności baśń nabrała realnych barw. Wiecie co? Rozegrała to po mistrzowsku. Naprawdę. Strona po stronie okazywało się, że ta opowieść jest, jak z najpiękniejszej bajki, ale jednocześnie nie brakowało w niej realności. Książka pełna emocji i ukrytych istotnych spraw, które powinny być dla nas czymś normalnym. Przemyślana i dopracowana, z przekazem, niby przewidywalna, a jednak zaskakująca. Kolejna z tych czytanych z zapartym tchem i od których nie sposób się oderwać.

Świetny przekaz emocji, opis wydarzeń i klimatu miejsca oraz tego, co się dzieje to nie jedyne plusy powieści. Pozytywnie odbieram też kreacje bohaterów, zarówno tych pierwszoplanowych, jak i pobocznych. Każdy ma swoją rolę do odegrania, poszczególne postacie mają swój charakter i go pokazują. Najważniejsi są jednak Savannah i Asher. Ona jest młodą kobietą, wciąż pragnącą podążać za marzeniami, jeszcze zbyt ufną i wierzącą, że każdy jest dobry i będzie uczciwy, ale jednocześnie czującą, że coś się w niej zmienia. Szczera, prostolinijna, z sercem na dłoni. Asher jest za to weteranem wojennym, stracił część siebie i nie potrafi się odnaleźć po powrocie do rodzinnego miasteczka. Nie pomogło mu też zachowanie mieszkańców i wolał zamknąć się w swoim domu z książkami. Niby Bestia, a jednak cudowny i opiekuńczy. Z nim chciałoby się nawet tylko usiąść i rozmawiać.

Powiedzieć, że jestem zachwycona i oczarowana to jakby nic nie powiedzieć. Weteran od samego początku wciągnął mnie w wir wydarzeń, które z każdą stroną obfitowały w coraz to intensywniejsze emocje, które sprawiały, że wraz z bohaterami przeżywałam każdy moment. Żyłam ich historią, a jest ona piękna, wzruszająca i niesamowita. Katy Regnery stworzyła nie tylko poruszający romans, ale przypomina również, że niezależnie od wyglądu każdy zasługuje na szczęście i normalne życie, że nie ocenia się po wyglądzie, ale po tym, jaki ktoś jest wewnątrz. Jestem pewna, że będę do niej powracać i polecać komu tylko się da.

Jeśli miałabym opisać ten tytuł tylko jednym zdaniem, to napisałabym, że Weteran jest najpiękniejszą historią miłosną. Chwyta za serce i pozostaje w nim na zawsze, a do tego sprawia, że przypominamy sobie, by docenić nawet najdrobniejszą rzecz.

Nie martwię się, że znajdziesz kogoś innego, ponieważ na całej ziemi nie ma nikogo innego, kto kiedykolwiek pokocha cię tak bardzo, jak ja. To niemożliwe, ponieważ żaden mężczyzna nigdy nie kochał kobiety tak bardzo, jak ja kocham ciebie. I nie martwię się tym, że ja znajdę kogoś innego, ponieważ przywróciłaś mnie z martwych i dałaś mi w życiu drugą szansę. Jesteś moim cudem, (…) i zawsze będę należał do ciebie.*

Autor: Katy Regnery
Tytuł: Weteran
Wydawnictwo: NieZwykłe
Wydanie: I
Data wydania: 2018-03-14
Kategoria: romans
ISBN: 9788378896173
Liczba stron: 346
Ocena: 10/10

Współczesne baśnie:
Weteran | Nigdy nie pozwolę ci odejść

Dodaj komentarz