You are currently viewing Kicia Kocia Anita Głowińska

Kicia Kocia Anita Głowińska

Kicia Kocia stała się bardzo popularna w ostatnim czasie. U nas jednak zawsze królował Tupcio Chrupcio. Ostatnio jednak zawitały do nas dwie książeczki, gdzie Kicia Kocia uczy nie tylko najmłodszych czytelników, ale i swojego braciszka. Jakie są nasze wrażenia po zapoznaniu się z tymi tytułami?

Zarys fabuły

Plac zabaw. Playground – Kicia Kocia i Nunuś udają się na plac zabaw, by pobawić się z przyjaciółmi. Przy okazji uczą się języka angielskiego.

Jaki to zawód? – w tym tytule Kicia Kocia wraz z bratem poznają przeróżne zawody. Jak się okazuje, każdy może być ciekawy.

Szata graficzna i wydanie

Obie książeczki są tekturowe, co z pewnością gwarantuje ich trwałość przy wielokrotnym przeglądaniu. Jeśli chodzi o ilustracje, to są dokładnie w stylu współczesnych bajek dla najmłodszych. Mają taką dziecięcą kreskę. I ma to swój urok. Potworkom się szata graficzna bardzo podoba. Jeśli chodzi o treść, to tekstu jest naprawdę mało, a zdania są niezwykle proste. Idealnie dostosowane do wieku odbiorcy. W przypadku Placu zabaw polskie zdania przeplatają się z angielskimi. Dzięki temu łatwo je sobie utrwalić przy wielokrotnym czytaniu. Jednak w przypadku Potworków większym hitem okazała się druga książeczka – Jaki to zawód?. Tak zwana okienkowa książka to naprawdę fajna zabawa dla dzieci. Pod tym względem wydanie jest rewelacyjne.

Moje wrażenia

Zaczynam rozumieć fenomen tej kotki. Książeczki nie tylko bawią i są miłe dla oka. Pomimo małej ilości tekstu są ciekawie napisane. Najważniejsze jednak jest to, że kształcą. Dzięki nim mali czytelnicy poznają świat i uczą się wielu rzeczy. W przypadku tych dwóch tytułów Kicia Kocia przybliża trochę język angielski i pozwala poznać kilka fajnych zawodów. Ponadto Kicia Kocia pokazuje, że musimy być tolerancyjni, że dziewczynka może być kosmonautką, a chłopiec pielęgniarzem. Okienkowa książeczka ćwiczy również małą motorykę ręki.

Na zakończenie

Potworki chętnie poznały nową bohaterkę i miło spędzają z nią czas. Podoba im się wygląd książek ich kolorystyka oraz ilustracje. Nie nudzi im się czytanie i zaglądanie do okienek. Są też kreatywni i sami zaczynają odkrywać omawiane zawody, czy też uczyć się angielskiego. Ja z kolei aprobuję wartości edukacyjne obu książeczek i formę nauki poprzez zabawę.

Kicia Kocia jest warta polecenia. No przynajmniej Plac zabaw. Playground oraz Jaki to zawód?. My się cieszymy z poznania tego ciekawego świata rodzeństwa.

Autor: Anita Głowińska
Ilustrator: Anita Głowińska
Tytuł: Plac zabaw. Playground, Jaki to zawód?
Wydawnictwo: Media Rodzina
Wydanie: I
Data wydania: 2020-10-14
Kategoria: lit. dziecięca
ISBN: 9788380088528, 9788380088511
Liczba stron: 24, 14
Ocena: 8/10

Ten post ma jeden komentarz

  1. Koralina

    mamy plac zabaw i bardzo cieszy mnie, że moje dzieciaki tak chętnie po niego sięgają, taka nauka mimochodem jest najlepsza 🙂

Dodaj komentarz