Chodzcie na chwilę do Krainy Lodu!

– Każdy powinien na urodziny dostać to, co lubi. [s. 81]

W każdym z nas jest coś z dziecka i lubimy czasem obejrzeć czy też przeczytać jakąś bajkę. Do niektórych nie wracamy, inne możemy powtarzać i powtarzać. Tak właśnie jest z Krainą Lodu, odkąd Disney w 2013 roku wyprodukował animację, zbiera ona rzeszę fanów w różnym wieku. Zaczęły powstawać różne gadżety i książeczki mówiące o Arendelle i w sumie nie dziwię się, że dla niektórych ta baja będzie klasyką.

Na książeczkę składa się osiem opowiadań ze świata Krainy Lodu: Idealne urodziny, Zwariowane urodziny Kristoffa, Dzieciństwo księżniczek, Zimowe zawody, Niespodzianka w niespodziance, Roztopione serca, Audiencja u Anny i Co podarować reniferowi, który ma wszystko?. Bajeczki opowiadają głównie o przygodach Anny i Elsy w dzieciństwie i gdy Anna jest już królową oraz o ich przyjaciołach. Zapewniają dobrą zabawę, ale i w przyjemny sposób uczą pewnych ważnych wartości. 

Przyznam szczerze, że jestem ogromną fanką Frozen i kiedy ta książeczka trafiła w moje ręce, bardzo się w duchu ucieszyłam. Miło było powrócić do świata sióstr i spędzić z nimi kilka przyjemnych chwil.

Moje bajeczki o Annie i Elsie są skierowane do dzieci w wieku 3+ i muszę przyznać, że Egmont postarał się, jeśli chodzi o oprawę graficzną. Fajna okładka z postaciami z bajki, w środku przepiękne ilustracje na niemal każdej stronie, które nie różnią się niczym od animacji filmowej i łatwo sobie wyobrazić czytane opowiastki na dużym ekranie. Ilustracje wspaniale współgrają z tekstem i dzieci bez problemu będą wiedzieć jakie emocje czują bohaterowie. 

Jeśli chodzi o treść, jest ona łatwa w odbiorze i opowiadania szybko się czytają. Sprawdzą się jako czytane na dobranoc, jak i dłuższe obcowanie z książeczką w dzień. Myślę, że pociechy nie stracą zainteresowania tą publikacją zbyt szybko, bo teksty są interesujące, czasem zabawne, poruszające i mówiące o odwadze, poświęceniu, miłości i przyjaźni. Dostarczają rozrywki, ale też dzięki nim można zacząć poruszać z dziećmi niektóre tematy.

Ze swojej strony, jako ciocia i wielbicielka Krainy Lodu, serdecznie polecam Moje bajeczki o Annie i Elsie wszystkim małym i dużym wielbicielom bajki. Gwarantowana świetna zabawa. 

Autor: Moje bajeczki o Annie i Elsie
Tytuł: Glass Calliope, Saxon Victoria, West Tracey, Francis Suzanne, Rudnick Elizabeth
Wydawnictwo: Egmont Polska
Data wydania: 2017-03-01
Kategoria: bajki
ISBN: 978-83-281-2238-3
Liczba stron: 128
Ocena: 7/10

Dodaj komentarz