You are currently viewing Cardline: Marvel

Cardline: Marvel

Jakiś dłuższy czas temu przyjaciółka poleciła mi kilka filmów z uniwersum Marvela i mówiąc szczerze – przepadłam. Pokochałam Iron Mana, Thora… i całą resztę. Może nie dopadł mnie szał posiadania wszystkiego, co związane z uniwersum, ale czasami lubię poszperać o nim w internecie, obejrzeć kolejny film… teraz też i pograć, bo nie mogłam oprzeć się grze Cardline: Marvel.

 

Cel gryGrę wygrywa ten gracz, który jako pierwszy pozbędzie się swoich kart umieszczając je prawidłowo na środku.

Strona wizualnaNa grę składa się całkiem fajnie wyglądające metalowe pudełko, 110 kart (superbohaterów – niebieskie i superzłoczyńców – czerwone) oraz instrukcja gry. Mnie jako fance filmów przyszło się trochę rozczarować, ponieważ gra ma swoje odwzorowanie tylko i wyłącznie w komiksach. Zarówno graficznie, jak i cechach postaci. Niemniej wizualnie nie ma się do czego przyczepić i karty wyglądają rewelacyjnie.

 

Przygotowanie gryW pudełku znajdują się dwie podzielone talie i trzeba je potasować, tak by połączyć tych dobrych ze złymi. Pierwszą kartę z tali kładziemy na środku (tak by były widoczne cechy wybranej postaci) i potem rozdajemy graczom po cztery – karty graczy muszą leżeć awersem do góry. W momencie, kiedy gra staje się trudna można zwiększyć ich ilość. Pozostałe karty odkładamy na bok, ale tak, aby każdy z graczy miał do nich dostęp. Gracz, który rozpoczyna wybiera jedną z trzech cech (siła, IQ, walka) jest brana pod uwagę w danej rozgrywce.

Przebieg rozgrywki

Tury przebiegają zgadnie z ruchem wskazówek zegara. Pierwszy z graczy wykłada jedną ze swoich kart obok początkowej. Jeżeli gracz uważa, że wybrana przez niego karta ma większą wartość, ustalonej wcześniej cechy, od początkowej kładzie swoją po jej prawej, a jeśli myśli, że wartość jest mniejsza – ustawia kartę po lewej stronie. Jeśli zagrano kartą dobrze zostaje ona na miejscu, jednak jeśli zagranie było złe karta trafia do pudełka i gracz dobiera nową z talii obok. Po tym swoją turę rozpoczyna kolejny z graczy postępując jak pierwszy. Jeśli poprzedni gracz prawidłowo umieścił swoją kartę, drugi ma już utrudnione zadanie, bo ma 3 miejsca do położenia swojej karty. Im więcej kart, tym trudniejszy staje się wybór. Gra toczy się do momentu, kiedy jeden z graczy nie zostanie bez kart. Jeśli gra zakończy się remisem (np. w danej turze dwie osoby pozbędą się ostatniej karty) prowadzona jest rozgrywka.

Czasem może pojawić się sytuacja, w której gracz zagra kartą z taką samą wartością wybranej w rozgrywce cechy, jak na karcie znajdującej się już w szeregu. W takim przypadku może położyć swoją kartę po dowolnej stronie już tej leżącej.

Podsumowanie

Cardline: Marvel jest grą skierowaną bardziej dla fanów komiksów i osób, które są bardzo dobrze obeznane we wszystkich postaciach. Minusem gry jest, że niektóre wartości cech nie pokrywają się z fabułą filmów, a nawet komiksów. Wydaje mi się, że ta gra nie polega na losowości, a znajomości postaci z uniwersum. To może odbierać przyjemność grania. Ogólnie mogę jednak z czystym sumieniem powiedzieć, że gra nie jest trudna, można się przy niej pośmiać i sprawdzić swoją znajomość postaci.

Wydawca: REBEL.pl
Projektant: Frédéric Henry
Wydanie: polskie
Instrukcja: polska
Ocena: 6/10

Dodaj komentarz