You are currently viewing “Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat” G.L. Marvel

“Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat” G.L. Marvel

Nie mamy dwóch serc, jednego dla zwierząt i jednego dla ludzi. Albo mamy serce, albo go nie mamy.
Alphonse de Lamartine

Wiele razy słyszymy w mediach społecznościowych o zwierzętach, które zachowały się bohatersko lub zdobyły fanów swoim zachowaniem. Czy jednak jesteśmy świadomi ile takich wspaniałych zwierząt, które w jakiś sposób zaistniały na świecie było i jest?

Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości odsłania nam aż pięćdziesiąt jeden historii mówiących o stworzeniach, tych bardziej lub mniej znanych, które w jakiś sposób zmieniło świat. Na pewno słyszeliście o Balto – psie, który uratował na początku XX wieku dzieci, przywożąc im w śnieżycę zaprzęgiem lekarstwo na błonice. Chyba każdy też słyszał o wyjątkowej owcy Dolly, która została sklonowana, albo o Buddym pierwszym psie przewodniku dla osób niewidomych, czy też o psie Hachiko, prawda? Jednak czy wiecie, że istnieje w Tokio stacja kolejowa, którą zarządzała kotka Tama? A wiecie może, że był żółw żyjący przez trzy wieki albo czy słyszeliście o słoniu Ning Nong, który uratował małej dziewczynce życie podczas tsunami? To zaledwie garstka zwierząt wspomniana w tej książce.

Odkąd pamiętam, kocham zwierzęta i przez nasz dom przewinęła się ich cała masa i zawsze chętnie czytam o nich książki czy też oglądam filmy. Dlatego też nie mogłam przejść obojętnie obok Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości, książkę mam już za sobą, a jakie wrażenie po sobie pozostawiła?

Okładka, chociaż niezbyt przeładowana detalami od razu przyciąga uwagę. Ilustracja uroczego psa, który wygląda, jakby nieśmiało spoglądał na nas z ukrycia i tytuł z fantazyjną czcionką. Tylko tyle lub aż tyle wystarczy, by skusić się na Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości, a wszak to dopiero początek, bo środek to prawdziwa skarbnica wiedzy.

Książka składa się z pięciu działów: Zwierzęta na ratunek!, Zwierzęta w nauce, Wyjątkowe zwierzęta, Zwierzęce gwiazdy oraz Niewiarygodne, ale czy prawdziwe?. Na samym początku można napisać, kto jest właścicielem książki oraz jego wiek. Potem następnie przechodzimy do wyżej wspomnianych działów, w których omawiane są poszczególne zwierzęta. I tak dla każdego wyjątkowego stworzenia przeznaczono dwie strony. Na jednej stronie jego historia, a na drugiej ilustracja autorstwa Mar Guixe. Każdy z rysunków idealnie odzwierciedla wygląd zwierzaka, współgra z treścią obok i zachwyca kolorami oraz kreską rodem z dawnych dobranocek. Ostatni dział to swojego rodzaju zabawa mająca na celu odgadnąć, która z przedstawionych istot jest prawdziwa, a która wymyślona. Na samym końcu zaś znajduje się miejsce na opisanie swojego ulubionego zwierzątka.

Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości to rewelacyjnie wydana książka, którą naprawdę warto poznać. Nie tylko dostarcza rozrywki, ale w lekkiej formie przekazuje ciekawe informacje i pokazuje, jak ważne są zwierzęta. Przyznaję, że zachwycałam się nią równie mocno, co Potworki i poznałam wiele ciekawych historii. Ta publikacja może być na długi czas obiektem zainteresowań małych i dużych czytelników. Można ją czytać od deski do deski lub przeskakiwać między zwierzętami.

My jesteśmy na tak i szczerze polecamy Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości na prezent, czy nawet jako własny egzemplarz na półce wśród innych zacnych pozycji.

Jeśli dzielisz życie z psem czy kotem (…), to doskonale wiesz, że zwierzęta mają osobowość, umysł i uczucia.
Jane Goodall

Autor: G.L. Marvel
Tytuł: Opowieści o zwierzętach, które zmieniły świat. 51 superbohaterów z krwi i kości
Wydawnictwo: Znak emotikon
Wydanie: I
Data wydania: 2019-10-02
Kategoria: lit, dziecięca
ISBN: 9788324051779
Liczba stron: 162
Ocena: 8/10

Ten post ma 12 komentarzy

 1. zaczytanamarzycielka8

  Świetnie ilustrowana książka, sprezentuje ją komuś na pewno na święta 😉

 2. Iwona

  Jaka cudna książka 🙂 Idealna na prezent nie tylko dla młodszych czytelników

 3. Zielona Małpa

  Wydaje mi się, że mogłaby to być idealna książka na prezent dla miłośnika zwierząt!

 4. Paulina

  Muszę ją mieć 🙂
  Uwielbiam książki o zwierzakach!

 5. Justyna Leśniewicz

  Kochamy zwierzęta! Musimy zaopatrzyć się w książkę 🙂

 6. Popkulturka Osobista

  Raczej nie moja kategoria wiekowa, ale wygląda bardzo ładnie. Lubię tak wydane książki! 🙂

 7. Magia_ksiazek

  Na samym wstępie już sama okładka wpada w oko. Zdecydowanie nie jest to książka dla mnie, ale młodszym czytelnikom mogę ją polecić.

 8. AMN

  Tak bardzo, jak kocham “Historię w spódnicy”, “Opowieści buntowniczek” czy “Chłopaków chojraków” ta książka też mnie zainteresowała 😀 Szczególnie, że jest tam przypadek bardzo mądrej papugi, który mnie strasznie zainteresował 😀

 9. Miye's Imaginations

  Książka wygląda genialnie. Żałuję, że nie zdecydowałam się na egzemplarz do recenzji, bo chyba powinnam. 😉

 10. Daria

  Okładka przyciąga wzrok, no i sama treść wydaje się ciekawa.

Dodaj komentarz