“Chłopak, który wiedział o mnie wszystko” Kirsty Moseley

“Chłopak, który wiedział o mnie wszystko” Kirsty Moseley

– A więc chcesz, żebym była twoją dziewczyną? […]
– Nie, Niedźwiadku. Chcę, żebyś była dla mnie wszystkim: moją bratnią duszą, moją dziewczyną, całym moim światem […]. *

Jeśli znamy kogoś od dzieciństwa i zawsze możemy na nim polegać, to oczywiste jest, że zaczyna tworzyć się przyjaźń. Taka jedyna, niepowtarzalna, w której wie się o sobie wszystko i wskoczy za sobą w ogień. Więź tak silna, że można przegapić zmianę relacji i swoich uczuć. Gdy to jednak dotrze do świadomości, budzi się lęk, bo czy to jest jednostronne, czy warto ryzykować utratę czegoś tak wspaniałego i wreszcie, czy da się patrzeć na związek kochanej osoby z kimś innym?

Riley i Clay spędzają razem czas niemal od zawsze. Już jako dzieci połączyła ich nić przyjaźni, która z dnia na dzień coraz bardziej się umacniała. Wiedzieli o sobie wszystko. Mieli swoje przyzwyczajenia i zawsze mogli na siebie liczyć. Do tej pory chodzili do innych szkół, ale po miesięcznych wakacjach dziewczyna przenosi się do szkoły, gdzie uczęszcza Clay. Z jednej strony jest przerażona, bo nie lubi być w centrum uwagi i poznawania nowych ludzi, a to ją właśnie czeka. Z drugiej jednak cieszy ją fakt, że będzie mogła spędzić więcej czasu z przyjacielem. To nie jest jedyna zmiana, jaka czeka nie tylko ją, ale i Claya, bo ich relacja wkracza na nowy, nieznany i chwiejny poziom, a reakcja uczniów na ich zażyłość pokazuje im, że nie wszyscy przyjaciele tak się zachowują. Czy przestaną zaprzeczać oczywistemu i zaryzykują?

Dość długo nie czytałam nic Kirsty Moseley, ale widząc zapowiedź jej nowej książki, coś mnie tknęło, by po nią sięgnąć. Czy Chłopak, który wiedział o mnie wszystko spełnił moje oczekiwania?

Z twórczością tej autorki mam taki problem, że nie wszystkie jej książki do mnie trafiają. Do tej pory najbliższy mojemu sercu był Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno, z pozostałymi przeczytanymi tytułami było różnie i potrzebowałam przerwy. Jednak sięgnęłam po jej najnowszą powieść i z radością stwierdzam, że Chłopak, który wiedział o mnie wszystko mnie nie zawiódł. Owszem to mocno słodka i romantyczna historia, trochę podobna do chłopaka od okna, może być odbierana jako opowieść zza dużą dawką cukru i może nawet nierealna. Dla mnie jednak nie było to problemem, bo nawet taka dawka słodyczy jest czasem potrzebna, Kirsty Moseley potrafi pisać lekko i przyjemnie, oczarować całą paletą emocji. Tworzy fabułę, która chwyta za serce i wprowadza lekki niepokój. Sprawia, że kartki przeważają się praktycznie same, a czytelnik zatraca się w losach bohaterów i pragnie jak najszybciej poznać zakończenie.

Nie mogłam nie polubić tej dwójki oraz ich znajomych. Ich relacja wywołuje uśmiech na twarzy i ściska za serce. Chociaż były momenty, kiedy miałam ochotę im czymś przyłożyć, to w większości czasu byli niesamowici. Polubiłam ich za ich poczucie humoru, dobre serce, podejście do siebie i swoich przyjaciół. Odwagę i to, że zrobią dla siebie wszystko. Nie są idealni, mają swoje wady i zalety, ale uczą się na błędach. Każda z postaci, to zupełnie inny charakter, który ma w sobie wszystko to, by zaciekawić i zapaść w pamięci.

Wystarczyło mi kilka godzin, by skończyć książkę i jedyne czego żałuję, to tego, że stało się to tak szybko. Chłopak, który wiedział o mnie wszystko całkowicie mnie sobą oczarował i najzwyczajniej w świecie nie mogłam oderwać się od tej szalenie słodkiej oraz romantycznej historii. Jak zaczarowana pochłaniałam kolejne zdania, wielokrotnie łapałam się na tym, że bezwiednie szczerze się do książki. Wraz z bohaterami przeżywałam wszystkie chwile, ich przekomarzania, wspieranie się i odnajdywanie w nowej sytuacji. Kirsty Moseley potrafi pięknie pisać o przyjaźni i miłości, pokazuje, że jedno nie wyklucza drugiego, a do tego wątki, które dostarczają trochę niepewności oraz niepokoju. Będę wracać do tej książki i ją polecać.

Wiem, że Chłopak, który wiedział o mnie wszystko zbiera dużo negatywnych opinii, ale w moim odczuciu, to idealna książka dla fanów pióra autorki, wszystkich romantyczek i tych, którzy potrzebują czegoś lekkiego, zabawnego i bardzo słodkiego, ale nic głupiutkiego.

Autor: Kirsty Moseley
Tytuł: Chłopak, który wiedział o mnie wszystko
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Wydanie: I
Data wydania: 2018-09-26
Kategoria: new adult
ISBN: 9788327637918
Liczba stron: 512
Ocena: 8/10

Best Friend:
Chłopak, który wiedział o mnie wszystko | Free Falling

Dodaj komentarz

Close Menu