You are currently viewing Księżniczka dusz Alexandra Christo

Księżniczka dusz Alexandra Christo

On nie próbuje uciec przed śmiercią, on jej szuka. A kiedy ją znajdzie umrzemy oboje.*

Bywa, że odbiera się nam wolność. Wmawia, że nic nie możemy, niczego nie mamy. Jedyne, co możemy, to czekać na swoją kolej i robić, to co rozkazują inni. Nie liczą się nasze uczucia, czy własna wola. Jesteśmy marionetkami w rękach złych ludzi. Tylko czy zawsze musi tak być? Może wystarczy się sprzeciwu i pokonać lęk przed strachem?

Zarys fabuły

Selestra żyje na zamku. Z boku wygląda, jakby niczego jej nie brakowało. Prawda jest jednak inna, owszem, ma piękne suknie, bierze udział w balach i nie brak jej jedzenia. Jedyne czego jej brakuje to wolność i możliwość kontaktu z innymi. Dziewczyna jest młodą wiedźmą, która uczy się tego, jak służyć nieśmiertelnemu królowi, gdy minie czas jej matki i przejmie jej moc. Wtedy to ona będzie przepowiadać śmierć i karmić duszami swojego władcę. Czy tego chcę, czy nie, zna swoją przyszłość. Nie wie jednak, że na jej drodze stanie brawurowy żołnierz, z którym połączy Selestre przepowiednia. Czy uda im się przeżyć i zmienić losy mieszkańców Sześciu Wysp?

Nie czytałam poprzedniej książki autorki, ale Księżniczka dusz od razu skusiła mnie swoim opisem. Lubię takie powieści fantastyczne, a ta zapowiadała się na lekturę pełną wrażeń oraz niezapomnianych przygód. Czy rzeczywiście tak było?

Moje wrażenia

Alexandra Christo stworzyła powieść, od której naprawdę trudno się oderwać. Już od pierwszych stron wprowadza w fantastyczny świat pełen magii, przygód, niesamowitych istot i walk. Księżniczka dusz jest pełna emocji, chęć zemsty, odkrycia prawdy oraz samego siebie jest ogromna. Nienawiść przeplata się z miłością, brak zaufania ze zdobywaniem go. Strach z odwagą, beznadzieja z nadzieją. Autorka świetnie zbudowała wydarzenia, za pomocą przepowiedni połączyła dwie wrogie strony, które muszą ze sobą współpracować. To doprowadza do wielu scen pełnych napięcia, słownych przepychanek, ale i zabawnych dialogów. Z pewnością nie ma tutaj miejsca na nudę, czy zbędne fragmenty, wszystko zostało dopracowane i okraszone dużą dawką emocji.

Słów kilka o bohaterach

Co tu dużo pisać, pokochałam Selestre oraz Noxa, a także ich przyjaciół. Zupełnie dwie różne przeciwności, a jednak idealnie do siebie pasują. Łączy ich chęć zemsty i zmiany na lepsze. Podobała mi się ich relacja, to jak powoli się wszystko między nimi zmieniało. To było takie realne i ekscytujące. Żadne z nich nie jest idealne, popełniają błędy, postępują pochopnie, ukrywają coś i uczą się ufać. A jednak zawsze gotowi sobie pomóc. Mamy też tutaj czarne charaktery i muszę przyznać, że są rewelacyjnie stworzone.

Na zakończenie

Księżniczka dusz była rewelacyjna, przepadałam od pierwszych stron i do samego końca czytałam z ogromnym zainteresowaniem. Dostałam nie tylko dobrze napisana powieść z przygodami, ale również świetnie wykreowanym światem, pobocznymi wątkami oraz bohaterami, których nie sposób wyrzucić z głowy. Podobała mi się wizja tego świata, no i wiedźmy! Jestem zachwycona każdym detalem, tak dużo się działo, tyle emocji czułam, że trudno było mi odkładać książkę, gdy musiałam. Chciałam wiedzieć, co będzie dalej, jak potoczą się losy bohaterów i czy faktycznie istnieje moc pokonania króla. Zżyłam się z bohaterami, bawili mnie, irytowali, ale też mi imponowali i sprawiali, że łamało mi się serce.

Jeśli zatem lubicie powieści fantasy, które z miejsca wciągają w swój świat, to Księżniczka dusz będzie idealnym wyborem. Tutaj cały czas coś się dzieje, świat intryguje, a relacja między głównymi bohaterami wywołuje szybsze bicie serca i uśmiech na twarzy. Ten tytuł to gwarancja dobrze spędzonego czasu.

Księżniczka dusz przybyła do mnie od księgarni TaniaKsiazka.pl. Zachęcam również do zajrzenia na stronę księgarni po inne książki dla młodzieży.

Autor: Alexandra Christo
Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Tytuł: Księżniczka dusz
Tytuł oryginału: Princess of Souls
Wydawnictwo: Young
Wydanie: I
Data wydania: 2023-03-08
Kategoria: fantasy
ISBN: 9788383212012
Liczba stron: 416


Dziękuję!

Ten post ma 12 komentarzy

 1. Pojedztam

  Z całą pewnością jest to jedna z tych książek, która może mi się spodobać.

 2. Kasiek

  Bardzo zachwycasz. Plus to zdjęcie jest takie śliczne, że chce się sięgnąć

 3. MangoMania

  Fantasy tego rodzaju nie czytam, a też sama okładka tej książki jakoś do mnie nie przemawia.

 4. AMN

  Hmmm, jeden wątek trochę przypomina mi inną historię, którą ostatnio czytałam 😀 Być może się na nią skuszę, ale jeszcze nie wiem kiedy 😀 Najpierw muszę się trochę ogarnąć z moim TBR 😀

 5. Paulina

  Zawsze miło można spędzić czas z taką publikacją. Chyba skuszę się na tę lekturę.

 6. dyedblonde

  Fantasy to nie moja bajka 🙂 także ta propozycja niestety nie dla mnie choć podoba mi się tutaj okładka, ma coś w sobie

 7. Martyna K.

  Myślę, że też mi się spodoba. Zapiszę sobie tytuł na później.

 8. Aga

  Miałam okazję czytać i podobała mi się
  Takie powieści młodzieżowe uwielbiam

 9. Angela

  Z chęcią sięgnę po tą pozycję po twojej recenzji, uwielbiam takie książki, a jeśli jest wzcesniejszy tom to tym lepiej.

Dodaj komentarz