You are currently viewing 5 nocy do Gwiazdki Jimmy Fallon [ChristmasBooks]

5 nocy do Gwiazdki Jimmy Fallon [ChristmasBooks]

Kiedy na coś czekamy, czas jakoś dziwnie zwalnia i dłuży się okropnie. Podekscytowanie sprawia, że nie możemy się doczekać tego, co ma nadejść. Skupienie graniczy z cudem, w głowie krążą tylko myśli o tym jednym. Jak dotrwać do tego jednego wypatrywanego dnia?

Zarys fabuły

Pewien chłopiec nie może się już doczekać Gwiazdki i odlicza, ile nocy musi jeszcze czekać, aż nadejdzie. I niby 5 nocy powinno szybko zlecieć, gdy się śpi, ale wydaje się to trwać okropnie długo. Po drodze są jeszcze dni, a co gorsza, ekscytacja nie pozwala mu zasnąć. No bo jak spać, gdy święta coraz bliżej?

5 nocy do Gwiazdki to spontaniczny wybór. Duży wpływ na to ma oczywiście magiczna okładka. Jest przecudowna i aż woła, by zabrać się za czytanie. Czy było warto dać się skusić wizualnemu wrażeniu?

Słów kilka o szacie graficznej

Ta cudowna okładka jest tylko małą zapowiedzią tego, co znajdziemy w środku. Śmiało mogę napisać, że Rich Deas swoimi pracami oczaruje wszystkich. One nie tylko idealnie uzupełniają się z treścią, ale z nich można wyczytać osobną historię. Jaką? A to już zależy od naszej wyobraźni i tego, co wymyślimy. Ilustracje zachwycają szczegółami, kolorami i ukrytą w nich magią świąt.

Moje wrażenia

Książeczka nie jest zbyt dużych rozmiarów, rymowany tekst nie jest za długi, ale te wolne pola zajmują prace, od których trudno się oderwać. Jimmy Fallon z czegoś prostego stworzył uroczą rymowankę w klimacie świąt, która wzrusza, bawi i zachwyca. Autor w 5 nocy do Gwiazdki umiejętnie oddaje niecierpliwość oczekiwania, dziecięce spojrzenie na świat oraz ten wyjątkowy magiczny czas. Na brawa zasługuje Michał Rusinek, to on przetłumaczył tekst i oddał jego lekkość oraz urok.

Na zakończenie

Okazuje się, że warto było chwycić za 5 nocy do Gwiazdki, bo jest to przecudowna książeczka. Tak teraz sobie myślę, że nie mam jej nic do zarzucenia. Czyta się niezwykle przyjemnie i z uśmiechem na twarzy. Plus za to, że wielkość tekstu bez problemu pozwala zmierzyć się z nim małym czytelnikom. Potworki są oczarowane, a ja je doskonale rozumiem. Nie da się nie zachwycać tym wydaniem. Wszystko z osobna i razem tworzy coś naprawdę niesamowitego.

Polecam, bo 5 nocy do Gwiazdki jest tak cudownym tytułem, że warto mieć go na swoim regale, Zwłaszcza w tym świątecznym czasie.

Autor: Jimmy Fallon
Ilustrator: Rich Deas
Tłumaczenie: Michał Rusinek
Tytuł: 5 nocy do Gwiazdki
Tytuł oryginału: 5 More Sleeps ’til Christmas
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2022-11-09
Kategoria: lit. dziecięca (3+)
ISBN: 9788383182643
Liczba stron: 40


Ten post ma 5 komentarzy

 1. Agnieszka Kaniuk

  Mój siostrzeniec również odlicza czas do gwiazdki, więc myślę, że będzie mu łatwiej doczekać się tego wyjątkowego momentu razem z bohaterem tej książki.

 2. Martyna K.

  Koniecznie muszę sprawdzić czy jest dostępna w bibliotece. Może mi się poszczęści.

 3. Agnieszka

  Autora kojarzy od zupełnie innej strony bardziej telewizyjnej więc tym chętniej przeczytam książkę by sprawdzić jak podoba mi się jako autor w pozycji dla dzieci

 4. dyedblonde

  coś czuje że ta ksiązka znajdzie sporo swoich fanow! piękne wydanie!
  pewnie przyjemnie się czyta

 5. Aleksandra NS

  Mój synek byłby zachwycony tą książką. Muszę mu ją koniecznie kupić. Piękna jest.

Dodaj komentarz