You are currently viewing Tu i teraz Camille Gale

Tu i teraz Camille Gale

Życie to pasmo wzlotów oraz upadków. Ciągła walka z przeciwnościami i próba znalezienia swojego miejsca na ziemi. Nie zawsze przychodzi to nam bez problemu, niekiedy musimy doświadczyć wiele bólu i przykrości, zanim los się do nas uśmiechnie.

Zarys fabuły

Wiktoria mimo młodego wieku ma za sobą już sporo przejść. Patrzyła na chorobę mamy i w końcu śmierć, a co gorsza ojciec nigdy nie okazywał jej uczuć. Odkąd w jego życiu pojawiła się druga kobieta, jest jeszcze gorzej, z córką rozmawia tylko, gdy musi i nawet nie broni jej w chwilach, kiedy macocha ją atakuje. Dziewczyna czuje, że jest niechciana i cieszy się, że już niedługo będzie na studiach za granicą. Musi wytrzymać w domu jeszcze tylko dwa miesiące. Okazuje się jednak, że macocha coś kombinuje i oferuje jej pobyt w tym czasie we Włoszech. Wiktoria wie, że to podstęp, ale kto by zrezygnował z takich wakacji? Tym bardziej że na miejscu spotyka niezwykle przystojnego właściciela pensjonatu.

Przyznaję, że bardzo się ucieszyłam z nowej książki Camille Gale, nadal mam w pamięci jej serię Indygo i to ile emocji we mnie wzbudziła. Po Tu i teraz sięgnęłam z ogromną ciekawością tego, co tym razem stworzyła autorka.

Moje wrażenia

Nie da się ukryć, że Tu i teraz to romans w czystej postaci. Autorka co prawda postarała się o to, by nie zabrakło w nim życiowych wątków, ale cała opowieść skupia się na relacji między dwójką bohaterów. I chociaż powieść ma duży potencjał, to po drodze coś ewidentnie się popsuło i już do końca nie naprawiło. Camille Gale kupiła mnie w swoich poprzednich powieściach lekkością języka, fajnie oddanymi emocjami i nagłymi zwrotami akcji. W przypadku tej powieści tego nie ma, wkradł się chaos, kolejne sceny wyskakują nie wiadomo skąd, humor, który powinien bawić, jest – no cóż – na naprawdę niskim poziomie. Do tego łatwo się wszystkiego domyślić, nawet tego szatańskiego ostatniego kroku macochy.

Słów kilka o bohaterach

O postaciach też zbyt wiele dobrego powiedzieć nie mogę. Po pierwsze dlatego, że mało czego się o nich dowiedziałam, a ich zachowania doprowadzały mnie jedynie do notorycznego wywracania oczami i wzdychania. Szczególnie dużo do zarzucenia mam samej Wiktorii, bo jej zachowanie przeczyło temu, co myśli. Jest jak rozkapryszoną panienka, która dostaje, co chce, a gdy są trudności, pomoże sobie kasą. Niby z dobroci serca, a jednak chciała tym dopiąć swego i zdobyć Lucasa. No i ogólnie te jej próby zwrócenia na siebie jego uwagi były żenujące. Jedyne, co mi się w niej podobało, to podejście do małej dziewczynki.

Na zakończenie

Z żalem przyznaję, że Tu i teraz Camille Gale w moim odczuciu nie wyszło. Przepłynęłam przez powieść bez żadnych emocji, chyba że mówimy o irytacji i niesmaku. Tych uczuć było we mnie dużo. Nie zżyłam się z bohaterami, przeszkadzał mi chaos i to, że kolejne wydarzenia brały się znikąd. Najbardziej jednak żałuję drzemiącego w tej opowieści potencjału. Mam wrażenie, że autorka chciała stworzyć romans z odrobiną humoru, ale jednak pokazujący, że każdy zasługuje na miłość i szczęście. I może gdyby to bardziej rozpisać, dodać więcej emocji, wyjaśnić niektóre wątki, byłoby lepiej.

Mnie Tu i teraz rozczarowało, ale wiem, że książka zbiera pochlebne opinie. Nie będę tego tytułu ani odradzać, ani polecać. Wbrew pozorom czyta się ją naprawdę szybko i autorka nie szczędzi pięknych opisów miejsca, w którym dzieje się akcja. Jako niewymagająca lektura na lato może się nawet sprawdzić.

Tu i teraz otrzymałam od księgarni TaniaKsiazka.pl. Zachęcam również do zajrzenia na stronę księgarni po inne nowości.

Autor: Camille Gale
Tytuł: Tu i teraz
Wydawnictwo: EditioRed
Wydanie: I
Data wydania: 2022-07-12
Kategoria: romans
ISBN: 9788328389120
Liczba stron: 272


Dziękuję!

Ten post ma 9 komentarzy

 1. Anszpi

  Szkoda, że nie do końca jesteś zadowolona z tej książki. Niestety nie zawsze trafiamy na hity w literaturze

 2. Ala

  Mam tę książkę na liście lektur do przeczytania, ale po Twojej recenzji sama nie wiem, czy nadal chcę po nią sięgać. 🙂

 3. Joanna

  Ja już kilka razy natknęłam się na kiepskie opinie o tej książce i po przeczytaniu twojej, widzę, że nie ma co sięgać po książkę.

 4. Marlena

  Bohaterka miała na imię Wiktoria, a nie Weronika 😉 A akcja nie toczyła się na jednej z włoskiej wysp tylko po prostu we Włoszech…
  A ja uwielbiam tę książkę, jest przede wszystkim świetnie napisana, z przesłaniem, sceny erotyczne są napisane ze smakiem. Główna bohaterka przechodzi fajną przemianę, a bohater jest kandydatem na książkowego męża 🙂 Zakończenie mnie wzruszyło.

  1. Bujaczek

   Haha, w opisie fabuły miałam Wiktoria, nie wiem skąd później wzięła mi się Weronika… Co do Włoch, faktycznie. Dzięki za zwrócenie uwagi. 😉
   Fajnie, że ci się podobała. To właśnie lubię w książkach, każdy odbiera je inaczej. Dla mnie było zwyczajnie za mało. Z pewnością też sięgnę po kolejne książki autorki, bo dwie pierwsze miło wspominam. 😉

 5. Martyna K

  Na pewno i tak znajdzie swoich odbiorców, nie wiem czy się na nią skuszę.

 6. Zuzka

  Nie słyszałam o tej pozycji, a opis wydaje się interesujący. Szkoda, że nie dostałaś tego czego oczekiwałaś.

 7. Patrycja 'Pyciaaa'

  Miałam ochotę na tę książkę, ale chyba jednak sobie odpuszczę. Jest dużo więcej tytułów, które chciałabym przeczytać i które zbierają lepsze opinie niż Tu i teraz 🙂

Dodaj komentarz