You are currently viewing When Life Happend Jewel E. Ann

When Life Happend Jewel E. Ann

– Boję się, że posiadanie wszystkiego nie oznacza nic i nic oznacza wszystko.*

Życie toczy się tu i teraz. W tej minucie, a nawet sekundzie. Wystarczy mrugnąć oczami, a już coś się zmieniło, wydarzyło i nie ma żadnej siły, by to cofnąć. Czasami są to chwile pełne radości, dające kopa do walki i sprawiające, że stajemy się lepsi. Bywa jednak i tak, że ktoś nas rani, tak boleśnie, że aż brak nam tchu i nie możemy zrozumieć ani wybaczyć. Życie jednak potrafi pokazać, że chociaż to złe, czasem tak się dzieje, bo ono toczy się w okamgnieniu. Bez względu na poczucie winy czy konsekwencje…

Zarys fabuły

Parker długo nie mogła dojść do siebie po tym, jak jej chłopak i siostra bliźniaczka dopuścili się zdrady wobec niej. Teraz jednak postanawia wziąć się w garść i ruszyć do przodu. Ma jej w tym pomóc wyprowadzka z rodzinnego domu. Nie podejrzewa jednak, że nowo poznany sąsiad – Gus – namiesza jej tak mocno w głowie i sprawi, że wszystko, w co do tej pory wierzyła, nabierze więcej odcieni szarości.

Twórczość Jewel E. Ann nie jest mi obca, bo czytałam już jej Pana perfekcyjnego. Myślałam, że wiem, czego mogę się spodziewać po najnowszej książce autorki. Nic jednak nie mogło przygotować mnie na to, co znalazłam w When Life Happend.

Moje wrażenia

Jewel E. Ann stworzyła powieść, która wciąga od pierwszych stron. Początkowo może wydawać się romansem z dużą dawką humoru oraz dylematów uczuciowych, ale szybko przekonałam się, że When Life Happend skrywa w sobie dużo więcej. Powieściopisarka stworzyła historię życiową, pokazującą, że nic nie jest tylko czarno białe. Sprawiła, że nie tylko bohaterka, ale i ja sama zrozumiałam, że chociaż ludzie postępują źle i ranią, to wpływ chwili, jeden błędny krok i nagle odwrót nie jest możliwy. Przy czym nie tłumaczy i nie bagatelizuje czyiś błędów. Bo one się pojawiły i skrzywdziły. Dała tym mi duże pole do myślenia i wyciągania własnych wniosków. Nie zapomniała przy tym o żadnym ważnym aspekcie. Jest emocjonalnie, zaskakująco i chociaż wszystko toczy się w okamgnieniu, to jednak nie miałam wrażenia, jakby było za szybko.

Słów kilka o bohaterach

Ogromnym plusem są tutaj bohaterowie. Każda ma do odegrania ważną rolę i wnosi wiele do fabuły. Podoba mi się w nich to, że są tacy ludzcy i realni. Mają swoje wady i zalety, działają pod wpływem emocji. Popełniają błędy, walczą ze swoimi pragnieniami, czasem bywają samolubni i nie potrafią dostrzec pewnych rzeczy, a jednocześnie mają dobre charaktery. Parker trudno nie polubić, to kobieta, która dużo przeszła, ma swoje zasady i gdy w jej życiu zaczyna się dziać, to czemu jest przeciwna widać w niej walkę uczyć z przekonaniami. Nie potrafiłam jednak zrozumieć postawy mamy sióstr. Miałam wrażenie, że bagatelizuje cierpienie Parker, stało się i już.

Na zakończenie

Ostatnio czytam książka jedna za drugą i naprawdę trafiam na bardzo dobre i porywające historie. Jednak w trakcie poznawania When Life Happend dotarło do mnie, że naprawdę dawno nie czułam tak skrajnych i wyczerpujących emocji. Powieściopisarka sprawiła, że śmiałam się w głos, trzepotało mi serce, a sekundę później zalewałam się łzami tak mocno, że nie widziałam liter. Wraz z bohaterką walczyłam z myślami, emocjami, chciałam i się bałam. Czułam, jak wszystko, co dobre mieszało się i mąciło w głowie. Zżyłam się z Parker, rozumiałam, co czuła i myślała. Wraz z nią podejmowałam decyzję, śmiałam się i cierpiałam. Żyłam tą opowieścią, chociaż czułam się, jakbym była rozrywana na strzępy. Niesamowita jest ta książka, tak naprawdę brakuje mi słów, by wyrazić wszystko, co ze mną uczyniła, jestem pewna, że to jedna z najlepszych historii tego roku, zapadła we mnie głęboko i będę do niej wracać. Jak nic innego pokazała mi, jak niespodziewane może być życie.

When Life Happend trzeba przeczytać. To opowieść o życiu pełnym wzlotów i upadków, złych i dobrych decyzji. Potknięć i pewnych kroków naprzód. Przypominająca, że chociaż się to nam nie podoba, to nic nie jest idealne. Jednak możemy zrobić naprawdę dużo, by każdy kolejny dzień był tym najlepszym, by ważniejsze było wszystko, co dobre. By miłość, tak różna i skomplikowana, zawsze wygrywała.

When Life Happend otrzymałam od księgarni TaniaKsiazka.pl. Zachęcam również do zajrzenia na stronę księgarni po inne nowości.

Autor: Jewel E. Ann
Tłumaczenie: Katarzyna Agnieszka Dyrek
Tytuł: When Life Happend
Tytuł oryginału: When Life Happend
Wydawnictwo: Filia
Wydanie: I
Data wydania: 2022-07-13
Kategoria: new adult
ISBN: 9788382801064
Liczba stron: 464


Dziękuję!

Ten post ma 6 komentarzy

 1. Martyna K.

  To dobrze, że ostatnio trafiasz na same dobre lektury. Tę będę polecać dalej.

 2. Ala

  Tyle wspaniałych książek, a tak mało czasu na czytanie. 😀 Zaciekawiłaś mnie tą lekturą i koniecznie muszę po nią sięgnąć.

 3. Joanna Kisiel

  Wciągające od pierwszej strony książki są najlepsze! Zapisuję sobie tytuł na swoją listę czytelniczą.

 4. Zuzka

  Myślę, że mogłabym się na nią skusić. Ostatnio trochę odchodzę od tego gatunku, ale tu czuję się zainteresowana.

 5. Anszpi

  Zainteresowałaś mnie tą książką i mam ochotę ją zamówić, ale obawiam się że w najbliższym czasie i tak nie miałabym czasu aby ją przeczytać

 6. Agnieszka Kaniuk

  Skoro trzeba przeczytać tę książkę,to przeczytam. Bardzo mnie nią zainteresowała.

Dodaj komentarz