You are currently viewing Dream again Mona Kasten

Dream again Mona Kasten

Oboje zrozumieliśmy, jak potężne bywają marzenia. Niektóre się spełniają. Inne zmieniają. Jeszcze inne rozpadają na kawałki. Ale są też takie, które odwagą i pracą można ożywić. Trzeba się tylko na to zdobyć i nie rezygnować. I zawsze mieć przy sobie bliskich, którzy w chwili słabości pomogą ci odnaleźć właściwą drogę.*

Każdy nasz krok i podjęta decyzja wyznacza drog, którą podążamy przez całe życie. Musimy jednak pamiętać, że to, co robimy, nie wpływa tylko na nasze życie, ale i naszych bliskich. To nasze wybory sprawiają, że są oni obok nas (lub nie) w tych złych i dobrych momentach.

Zarys fabuły

Jude bardzo dużo poświęciła dla swojej kariery, dlatego jej klęska jest tym bardziej bolesna. Hollywood pozostawił po sobie tylko żal i rozczarowanie. Teraz musi jednak wymyślić nowy sposób na życie i przekazanie rodzicom, że ich rozczarowała. Potrzebuję na to jednak czasu i dlatego przyjeżdża do brata, u którego się zaszywa, by stanąć ponownie na nogi. Pech chce, że mieszka tam również Blake jej dawny przyjaciel oraz wielka miłość poświęcona dla marzeń. Chłopak jest wobec niej oziębły i jasno daje do zrozumienia, że nie chce mieć z nią do czynienia. Trudno jednak przekreślić lata przyjaźni oraz nadal wyczuwalną chemię między nimi. Tylko czy są gotowi na drugą szansę i czy zaryzykują ponownie złamanym sercem?

Za każdym razem, gdy w moje ręce wpada kolejny tom serii Again, nie mogę się doczekać, aż zabiorę się za czytanie. To zawsze gwarancja dobrej zabawy, masy emocji, spotkania poprzednich bohaterów i dowiedzenia się, co u nich słychać. Dream again to kolejna książka Mony Kasten, która utwierdza mnie w przekonaniu, że warto poświęcić jej swój czas.

Moje wrażenia

Spotykam się z opiniami, że książki z tej serii są schematyczne i proste, osobiście jednak uważam, że to jedne z lepszych powieści new adult, jakie było mi dane poznać. Mona Kasten w Dream again, jak i w poprzednich tomach realnie i bez koloryzowania pokazuje, że życie składa się z dobrych i złych momentów, że konsekwencje naszych decyzji mogą nam pomóc, a także zaszkodzić. Ukazuje trudne relacje partnerskie, rodzinne i przyjacielskie. Skupia się na codzienności i ludzkich dramatach. Nie tych wielkich, ale takich niby mniejszych, a jednak ogromnych i bolesnych. Tutaj cały czas coś się dzieje, jest mnóstwo emocji oraz wrażeń. Autorka pokazuję, że warto dawać drugie szanse i nie wolno rezygnować ze swoich marzeń. Tylko trzeba przy tym pamiętać o innych.

Słów kilka o bohaterach

Muszę przyznać, że początkowo trudno było mi się zżyć z bohaterami, ale z biegiem czasu coraz bardziej zakradali się do mojego serca poprzez swoje przeżycia. Każde z nich jest zupełnie inne i te różnice widać niezwykle wyraźnie. Charakter, poglądy, zachowanie. Mają swoją wspólną historię, rany, które do końca się nie zagoiły. No i jest chemia między nimi. Niby uśpiona, a jeszcze silniejsza. Ich relacja jest skomplikowana i chyba pierwszy raz nie stanęłam po żadnej ze stron. Każda miała rację, które rozumiałam i oboje po trochu również zawinili. Podobało mi się w ich relacji, że chociaż popełniali błędy, to krok po kroku uczyli się ze sobą rozmawiać.

Na zakończenie

Z powieściami Mony Kasten jest zawsze tak samo. Szybko wpadam w otchłanie fabuły i równie prędko dociera do mnie, że właśnie dotarłam do ostatniej kropki. Lubię styl pisania autorki, to jak opowiada o emocjach i ludzkich tragediach. Podoba mi się to, że nie nie tworzy zbędnych dramatów, że stawia na realność, na wyjaśnienia i przepracowanie problemów. I wszystko ma swój czas oraz miejsce. Dream again przypomina mi trochę pierwszy tom serii i podejrzewam, że stąd budzi się we mnie taki sentyment do tej powieści. Jednak nawet i bez tego jestem nią zachwycona i będę, gdy ktoś zapyta mnie o warte poznania new adult.

Dream again to historia o złamanych sercach, utraconych marzeniach, braku rozmowy i kolejnych szansach. Dużo tutaj romantyzmu i dramatycznych momentów, ale również śmiechu i nadziei. Z pewnością nie ma mowy o nudzie w trakcie czytania – zbyt wiele się dzieje.

Autor: Mona Kasten
Tłumaczenie: Ewa Spirydowicz
Tytuł: Dream again
Tytuł oryginału: Dream again
Wydawnictwo: Jaguar
Wydanie: I
Data wydania: 2020-06-03
Kategoria: new adult
ISBN: 9788376868899
Liczba stron: 480

Begin Again
Begin Again | Trust Again | Feel again | Hope Again | Dream again

Ten post ma 10 komentarzy

 1. Ciekawa jestem, czy moja córka się skusi, duże są szanse, że spotka się z książką, tytuł podsunę pod rozwagę. 🙂

 2. Pojedztam.pl

  Skoro to jedne z lepszych książek z tego gatunku które czytałaś to tym bardziej jestem ciekawa tych wydań.

 3. Lilianna

  Uważam,że taką ksiazke z chęcią przeczytałabym. Jak widzę opinia jest naprawdę ciekawe.

 4. Widzę, że autorka ma już się czym pochwali, a ja jej jeszcze nie poznałam. Myślę, że zacznę od tej właśnie polecanej lektury, by to zmienić.

 5. Koralina

  sama okładka (okładki) jest przyjemna. po lekturze Twojej recenzji muszę stwierdzić, że jest parę aspektów, które chętnie bym poznała w tej historii 🙂

 6. Angela

  Z chęcią zapoznam się z tą propozycją, po twojej recenzji widzę że książka będzie przyjemna.

 7. Zuzanna Dudko

  Wydaje mi się, że mogłabym polubić bohaterów i miło spędzić czas przy tym tytule. Zapiszę sobie ją na listę książek do przeczytania.

 8. Justyna

  Zainteresowałaś mnie bardzo tą książką. To historia które ja lubię bardzo czytać. Chętnie zapiszę sobie ten tytuł.

 9. Paulina

  Myślę że mogłabym polubić bohaterów tej książki i wciągnąć się w historię 🙂

Dodaj komentarz