You are currently viewing Bad Boy’s Girl Blair Holden

Bad Boy’s Girl Blair Holden

Ze wszystkich ludzi akurat ty, siostrzyczko, powinnaś wiedzieć, jak cienka jest granica między miłością a nienawiścią.*

Lata szkolne potrafią być jednym z najwspanialszych momentów w życiu nastolatka, ale mogą też okazać się horrorem w biały dzień. Wyśmiewanie, wytykanie, zastraszanie i zatruwanie każdej sekundy jest na porządku dziennym. Jedyne, o czym myślisz, to dotrwanie do końca szkoły i uwolnienie się od prześladowców. Myślicie, że nie może być gorzej? Uwierzcie – może…

Zarys fabuły

Tessie został ostatni rok szkoły, a ona zrobi wszystko, by go przetrwać, bo wie, że wtedy z jej życia zniknie była przyjaciółka, która wybrała popularność i zabrała jej chłopaka, która gnębi ją dzień w dzień i przypomina o tym, że zmagała się z nadwagą. Tess się do tego przyzwyczaiła, to jej codzienność, ale kiedy dowiaduje się, że do domu wraca Cole, który gnębił ją… chyba od zawsze, wtedy już nie jest taka pewna czy da rade przetrwać. Zwłaszcza kiedy on jest zawsze w pobliżu, nawet jeśli dziewczyna stara się go unikać jak ognia.

Nie mam nic przeciwko opowiadaniom z Wattpada, ale prawdą jest, że podchodzę do nich dość ostrożnie. Często natykam się na historie przeciętne lub zwyczajnie niedopracowane, ale trafiają się też perełki. Publikacje, które sprawiają, że nie liczy się nic prócz tej opowieści i emocji, jakie wzbudza. I niech mnie, Bad Boy’s Girl jest właśnie takim odkryciem.

Moja wrażenia

W sumie nie do końca wiem, od czego powinnam zacząć swoje zachwyty. Jestem w pełni świadoma, że to powieść z gatunku new adult, ale Blair Holden po mistrzowsku stworzyła fabułę tej powieści, w której każdy z wątków okazuje się niezwykle istotny i co ważniejsze, większość z nich porusza tematy istotne i aktualne w życiu nastolatków i okresie szkolnym. To nie tylko głupiutki romansik, ale też historia, która może uczulić na to, co się dzieje wokół nas. Może pokazać, jak czuje się zgnębiona osoba, jak można temu zapobiec i jak pomóc takiej sobie. Nie obawiajcie się, Bad Boy’s Girl porusza ważne sprawy, ale są one wplecione pomiędzy ogromne dawki romantycznych i pełnych ciepła scen oraz niesamowite pokłady humoru wypływające z dialogów, opisów oraz samej narracji. Powieść wciąga, jak wir od samego początku i targa emocjami, by na końcu pozostawić z niedowierzaniem i chęcią zemsty na autorce za taki finał.

Słów kilka o bohaterach

Kolejnym plusem powieści są bohaterowie, którzy dzięki swojej naturalności i normalności sprawiają, że wydaje nam się, iż historia toczy się gdzieś obok nas. Tessa przeszła naprawdę wiele, ale w końcu zdobyła się na odwagę, by postawić się oprawcom i nie wzdycha do faceta, a wręcz odpycha go, jak tylko może. Zdobywa nowych przyjaciół i wsparcie w osobie, której nawet przez chwilę, by o to nie podejrzewała. Jest jeszcze Cole – w tej chwili nie wiem, czy go kocham, czy nienawidzę.

Na zakończenie

Bad Boy’s Girl pochłonęłam dosłownie za jednym razem i szczerze tego żałuje, nie tylko dlatego, że zakończenie zmiażdżyło mi serce, ale powodem był też smutek, że to już koniec tych wszystkich wrażeń – śmiechu, wzruszeń, łez i zdenerwowania. Nie pamiętam, kiedy ostatnio śmiałam się tak beztrosko, jak przy tym tytule, ale przy tym dostrzegałam jego drugie dno. Zżyłam się z bohaterami i im kibicowałam. Blair Holden ma niesamowicie lekki styl pisania i umiejętność zdobywania uwagi czytelnika i utrzymanie jej do samego końca. Zakończenie mnie rozłożyło i gdyby nie to, że czytałam na czytniku, to rzuciłabym książką. Serio. Tak się, kurde, nie robi!

Bad Boy’s Girl to powieść, która bawi do łez i porusza najczulsze struny serca. Pełna emocji, intrygujących bohaterów i zaskakującym elementów tworzących spójną całość, od której nie da się oderwać, a po zakończeniu na długo pozostaje w pamięci i sercu.

Autor: Blair Holden
Tłumaczenie: Iwona Wasilewska
Tytuł: Bad Boy’s Girl
Tytuł oryginału: Bad Boy’s Girl
Wydawnictwo: Jaguar
Wydanie: I
Data wydania: 2018-02-15
Kategoria: new adult
ISBN: 9788376866734
Liczba stron: 336
Wymruczane szczęście

Bad Boy’s Girl
Bad Boy’s Girl | Bad Boy’s Girl 2 | Bad Boy’s Girl 3 | Bad Boy’s Girl 4 | Bad Boy’s Girl 5

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz