You are currently viewing Pepe Anna-Karin Garhamn

Pepe Anna-Karin Garhamn

Czegoś nowego uczymy się zawsze, ale najwięcej nowych rzeczy doświadczamy jako dzieci. To wtedy poznajemy świat, jego funkcjonowanie i to, jak powinniśmy się zachowywać w konkretnych sytuacjach. Uczymy się odczuwania emocji i ich wyrażania.

Kim jest Pepe?

Pepe to mały chłopiec, który wraz z mamą co chwilę odkrywa coś nowego. Chociaż czuje niepewność, to nie brakuje mu odwagi. Zawsze jest przy nim mama, która chętnie pomaga, tłumaczy i motywuje. Zwłaszcza gdy pierwsze próby kończą się niepowodzeniem. Chłopiec jest ciekawy świata, lubi zadawać pytania i mówić to, co myśli. Każdy dzień dla Pepe to wielka przygoda! My wraz z chłopcem odbędziemy wizytę u fryzjera, polecimy samolotem, wybierzemy się do kina oraz udamy się kupić rower.

Ten weekend zdecydowanie należał do książeczek o Pepe autorstwa Anny-Kariny Garhamn. Cztery krótkie historyjki pełne obrazków okazały się ciekawą alternatywą na deszczowe dni. Co takiego w sobie skrywają?

Co nieco o książeczkach.

Pierwsze, co zawsze rzuca się w oczy w przypadku książek dla dzieci, to ich wydanie. O serii Pepe można napisać tylko jedno. Jest ślicznie wydana. Twarde i kolorowe okładki z miejsca przyciągają wzrok i dają gwarancję długotrwałości. Szata graficzna zachwyci każde pokolenie. Młodsze łagodną kreską i bajkowością, a starsze ucieszy się z tego, że w książeczkach nie spotka się niczego złego. Ilustracje są niesamowitym uzupełnieniem treści, której zbyt dużo tutaj nie ma. Za ich pomocą można nie tylko ujrzeć, to co opisuje Pepe, ale również stworzyć własne historyjki. Poćwiczyć spostrzegawczość czy na przykład pobawić w zgadywanie. Tak naprawdę Anna-Karin Garhamn pozwala się wykazać i nie zapomina o dobrej zabawie.

Wszystkie za dla tej serii.

Dla mnie jest rewelacyjne to, że wszystkie cztery historie są przedstawione z punktu widzenia chłopca. Zachowanie, język, sposób myślenia i ta dziecięca beztroska. Anna-Karin Garhamn idealnie poradziła sobie ze stworzeniem Pepe i oddaniem mu głosu. Niejeden maluch się w nim odnajdzie. Książeczki z tej serii są nie tylko pożywką dla wyobraźni, ale mogą również bawić i rozśmieszać. Najważniejsze jednak jest to, że każda czegoś uczy – nie wolno się poddawać, trzeba odpowiednio się zachowywać w pewnych sytuacjach, czasem musimy robić to, co nam każą.

Na końcu książeczek zawsze znajduje się samouczek z rysunkami i nazwami tego, co przedstawiają oraz miejsce do wypełnienia (np. dyplom, paszport).

Polecamy? Polecamy!

Jeśli macie w swoim otoczeniu dzieci w wieku od 3 do 6 lat, to te książeczki będzie idealnym prezentem. Z całego serca polecamy te cztery książeczki i mamy cichą nadzieję, że coś w tej serii zostanie wydane.

Autor: Anna-Karin Garhamn
Tytuł: Pepe idzie do fryzjera, Pepe idzie do kina, Pepe jeździ na rowerze, Pepe leci samolotem,
Wydawnictwo: Kapitan Nauka
Wydanie: I
Data wydania: 2019-05-10, 2019-05-10, 2019-09-16, 2019-09-17,
Kategoria: lit. dziecięca
ISBN: 9788366237254, 9788366237261, 9788366237407, 9788366237391
Liczba stron: 32, 32, 32, 32
Ocena: 7/10

Ten post ma 14 komentarzy

 1. Iwona

  Bardzo fajne, charakterystyczne rysunki. W sam raz dla dzieci.

 2. Książki dla dzieci przeważnie są ładnie wydawane i to mnie irytuje, bo dla dorosłych już większość jest taka se 🤣 I czcionka tak mikroskopijna, że oczy mi wypływają 🤣

  1. Bujaczek

   Dokładnie! Jakby dorosły nie mógł się cieszyć dużym drukiem i piękną oprawą graficzną, nie? 😀

 3. Martyna

  Świetna książeczka dla młodych czytelników 🙂

 4. Moje dzieci mają książki z przygodami małego Pepe, ale tej jeszcze nie. Może kupię na Dzień Dziecka?

 5. Patryk

  Mnie najbardziej przyciąga grafika w tej książce, bardzo ładnie wykonane rysunki.

 6. Książka jest bardzo zachęcająco zilustrowana. Wierzę, że jest również ciekawa dla młodszego odbiorcy i niesie za sobą wartościowe przesłanie. Zapamiętam serię i autorkę 🙂

 7. Monika Monime.pl

  Bardzo lubię takie książeczki dla dzieci i zwykle zapisuję sobie takie ciekawe tytuły, by później mieć gotową listę na np. prezenty urodzinowe. Bo książka to zawsze dobry prezent!

 8. Daria

  Ale ta książeczka jest piękna 😉

 9. Marta Daft

  Ciekawe ilustracje. Piękne wnętrze. Z pewnością sprawdzę jak zareagują na nie moje dzieci.

Dodaj komentarz