„Zdradzona”- P.C. Cast i Kristin Cast

„Zdradzona” to drugi tom z serii Dom Nocy. W pierwszym tomie („Naznaczona”) poznajemy Zoey, która zostaje Naznaczona i trafia do szkoły dla wampirów. Dowiaduje się że wiedza którą posiadała do tej pory na temat wampirów jest bardzo daleka od prawdy. W Domu Nocy będzie przechodzić przemianę, która trwa 4 lata. Jeśli ją przetrwa, zostanie wampirem, ale jeśli odrzuci przemianę… umrze.
Drugi tom zaczyna się bardzo zwyczajnie. Zoey musi przygotować się do pierwszego obrzędu jako przewodnicząca „Cór Ciemności”. Tym bardziej, że chce wprowadzić duże zmiany. Dziewczyna musi tak to rozegrać by robić to według swoich zasad jak i elitarnych grup młodzieży oraz obrzędami ku czci Bogini. Na szczęście nie jest z tym osamotniona i ma przy sobie grupę przyjaciół zawsze gotowych jej pomóc.
Mogło by się wydawać, że problem z obrzędem jest jedynym, który zaabsorbuję Zoey, ale wtedy było by to zbyt proste. W pobliżu szkoły dochodzi do porwań. Dziwnym trafem dziewczyna zna wszystkich porwanych, co bardzo interesuje policję. Na szkołę pada cień oskarżenia bo ofiary zostają znalezione bez krwi i z ranami, które wyglądają na zadane przez wampiry…
Do tego Neferet – mentorka Zoey – zaczyna się dziwnie zachowywać i dziewczyna ma mieszane uczucia co do niej. Nie może uwierzyć, że osoba, którą uważała za wspaniałą taka nie jest. Co dziwniejsze zaczyna rozumieć Afrodytę – dziewczynę, której do tej pory bardzo nie lubiła. Zresztą z wzajemnością.
Jeszcze dochodzi wybór między byłym – człowieczym – chłopakiem Heathem (z którym się zresztą Skojarzyła pijąc jego krew), a Erichem, który też będzie wampirem. Szczerze powiem, że nie rozumiem Zoey. Powinna usiąść, pomyśleć z którym chce być, a nie kręcić na dwa fronty.
Końca nie zdradzę, a mimo wszystko jest ciekawy 😉
Podoba mi się, że książce są poruszane tematy innej orientacji seksualnej, koloru skóry czy kultury. Akceptacja tego i traktowanie jako normalne, co zresztą jest normalne. Porusza się tutaj temat rodzin i dzieci zwanych z „dobrych domów”. Odbieram to jako przesłanie, które mówi nam o tym, że trzeba tolerować „inność”. Bo to co inne niekoniecznie musi być złe.
Tytuł: Zdradzona
Autor: P.C. Cast i Kristin Cast
Data wydania: styczeń 2010
Wydawnictwo: Książnica
Liczba stron: 352

Ten post ma 7 komentarzy

 1. kasandra_85

  Hmm.. będę musiała zabrać się za pierwszy tom, choć jak widzę po Twojej recenzji druga część będzie chyba ciekawsza:)
  Pozdrawiam!

 2. D.

  a ja nie jestem jakoś przekonana co do tych 'powstałych po zmierzchu' wampirów xD ale może jak kiedyś będę miała okazję to przeczytam 🙂

 3. Katarzyna

  hm druga część wydaje się być o wiele ciekawsza niż pierwsza 😀

 4. AgnieszkaMD

  Ja bardzo lubię historie o wampirach, to książka pewnie by mi się podobała :).

 5. Liliowa

  Przeczytałam kiedyś bardzo negatywną recenzję tej serii i od tamtej pory jakoś nie mam na nią ochoty. Zniechęciłam się i to dość mocno. Poza tym wolałabym nie zaczynać kolejnego cyklu, mam już parę rozpoczętych i chciałabym najpierw te ukończyć.

 6. toska82

  Nie dawno kupiłam siostrzenicy na urodzinki pierwszą część wiec niedługo się zapoznam z tym cyklem 🙂

 7. Kobra

  Ja też niedługo umieszczę tego recenzję, bo właśnie skończyłam czytać 🙂

  Dodaję do linek

Dodaj komentarz