„Dziedzictwo Agwatronu: Sztylet Krwistej Władczyni” – Paulina Koniuk

Niestety ostatnio mam (nie)szczęście zaczynać serie od środka, końca czy inaczej, ale nie od pierwszego tomu. Na szczęście w tym przypadku nie miało to zbyt wielkiego znaczenia. Książkę czytało się szybko i przyjemnie.
Wyobraźcie sobie, że przeprowadzacie się do nowego miejsca. Waszym domem staje się stary dom w którym straszy… Słyszycie w nocy głosy, a jeszcze prędzej znajdujecie dziwny sztylet. A na strychu poznajecie swoją siostrę, która jest… wampirem. I trafiacie do innego świata… Fajnie nie? To właśnie spotkało Dianę, która dotychczas żyła tylko z mamą. A tu nagle całe jej życie obraca się o 380˚. Trafia do Agwatronu jako swoja siostra by poznać ojca o którym do tej pory nic nie wiedziała. Tam odkrywa, że przyjaciel jej siostry chce podbić Agwatron i inne światy by wampiry mogły swobodnie pić ludzką krew. Diana wraz siostrą i nowo powstałą czarownicą muszą wypełnić misję od której będą zależeć losy światów.
Nie czytałam pierwszego tomu, nie wiem jaki był. Ale ten jest bardzo interesujący. Wciąga, interesuje. Brak wiedzy o pierwszym tomie w niczym mi nie przeszkadzał czytając ten tom. Jest to zupełnie inna historia, inni główni bohaterowie. Jestem pod wielkim wrażeniem tego jak autorka stworzyła Agwatron. Praktycznie od podstaw ze wszystkim co trzeba. No po prostu miał swoje życie. Podobało mi się też, że jest napisane językiem łatwo przystępnym. Poznajemy tu też inne postacie magiczne. Fajnie wiedzieć, że pośród tylu książeko magicznych stworach może powstać jeszcze coś innego.
Za możliwość przeczytania dziękuję wydawnictwu Novae Res!

Tytuł: Paulina Koniuk
Autor: Dziedzictwo Agwatronu: Sztylet Krwistej Władczyni
Wydawnictwo: Novae Res
Rok wydania: kwiecień 2011

Liczba stron: 414

Ten post ma 11 komentarzy

 1. cyrysia

  Ciekawie napisałaś, zainteresowałaś mnie, gdyż lubię książki o wampirach , duchach i w w ogóle a tutaj mamy wszystkiego po trochu..

 2. zaczytana

  Do mnie właśnie ta książka idzie 😉
  Ja też właśnie nie czytałam pierwszego tomu, ale mam nadzieję ze równie szybko ogarnę się w sytuacji co Ty 😉

 3. Anonimowy

  Jak dla mnie to okładka super, recenzja też bardzo dobra i jeśli tylko będę miała taką okazję, na pewno po tę pozycję sięgnę 😉
  Pozdrawiam serdecznie !

 4. Przepowiednia

  możliwe, że książka będzie fajna, ale jakoś o wampirach nie chce mi się więcej czytać – przynajmniej na razie.

 5. ladyinfantille

  ja zamierzam to przeczytać, ale zacznę od pierwszej części, bo mam obie 🙂

 6. LadyBoleyn

  Mam w planach przeczytanie tej książki. Zapowiada się ciekawie. 😉

 7. Rudzielec

  Strasznie nie lubię zaczynać czytać od środka;) Jeśli zabiorę się za tę serię to zacznę od pierwszej części;)

 8. Anonimowy

  "Taniec ze śmiercią" polecam, jeśli chcesz znaleźć krótką książeczkę, która Cię rozerwie 😀

  + dodaję Cię do linków, oczywiście 😀
  Pozdrawiam serdecznie !

Dodaj komentarz