Ogród pełen emocji Ewa Bolesta-Mroczek

Ogród pełen emocji Ewa Bolesta-Mroczek

– Bo nie ma nic piękniejszego niż książki […] rozwijają wyobraźnię. Gdy czytasz o pięknym jednorożcu z różowym rogiem i tęczową grzywą, musisz go sobie wyobrazić. I założę się, że każda z nas wyobraża go sobie inaczej.*

Wyobraźnia jest czymś niesamowitym. Pozwala ujrzeć nam nie tylko to, o czym czytamy czy też słyszymy, ale i ujrzeć rzeczy z pozoru niemożliwe. Dzięki niej wszystko staje się łatwiejsze i możliwe do wykonania. Dzięki naszej fantazji łatwiej jest też nam czegoś się nauczyć, czy pogodzić z tym, co nie wyszło po naszej myśli.

Zarys fabuły

Na skraju wioski w małym drewnianym domku mieszka pewna bardzo szczęśliwa rodzina. Mama i tata mają trzy cudowne córeczki w różnym wieku. Nie potrzebowali telewizji, ich oknem na świat zawsze były książki. Dziewczynki chodzą do szkoły, mają znajomych wśród dzieci z wioski, ale pomimo różnicy wieku najchętniej spędzają czas razem. Dla nich każdy dzień i wydarzenie, to początek wspaniałej przygody, ale również powód do nauczenia się czegoś nowego.

Do niedawna nie wiedziałam nawet, że istnieje taka książka, jak Ogród pełen emocji. I teraz tak sobie myślę, że byłoby to wielką szkodą dla Potworków. Zapytacie zapewne dlaczego? Już spieszę z odpowiedzią.

Moje wrażenia

Szczerze mówiąc, nie wiem, od czego zacząć, tyle naraz chciałabym napisać o tej niewielkiej objętościowo książce. Ogród pełen emocji został podzielony na kilka rozdziałów. Nie tworzą one spójnej historii, tylko raczej zbiór paru epizodów z życia sióstr. Autorka rewelacyjnie uchwyciła siostrzane relacje, to jak się droczą ze sobą, kłócą, a nawet się poznają. Jak to bywa w rodzeństwie, dochodzi do kłótni, ale gdy trzeba, zawsze się godzą i wzajemnie wspierają. Kolejnym plusem jest niezwykle prosty język oraz bogata wyobraźnia autorki. Nie da się nudzić podczas czytania tego tytułu. Nieustannie coś się dzieje na każdej ze stron, a wyobraźnia dziewczynek nie zna granic.

Słów kilka o szacie graficznej

Magdalena Kudeł ma bardzo fajną kreskę. Ilustracje jej autorstwa przypominają trochę dawne wieczorynki. Są kolorowe, pełne ruchu i emocji. Idealnie współgrają z treścią, dzięki nim możemy wyobrazić sobie, o czym mówią dziewczynki i co podpowiada im fantazja. Podoba mi się w nich również to, że są klimatyczne, bije z nich swego rodzaju ciepło.

Na zakończenie

Ogród pełen emocji to niesamowita pozycja dla dzieci. Każdy z rozdziałów, to inna historia. Poznajemy w niej ciekawe zwierzę, ale również czegoś się uczymy. Dowiadujemy się, że czasem warto popłakać, bo łzy uwalniają złe emocje. Musimy pamiętać, że warto uważać na słowa, bo one potrafią zranić, a nie da się ich cofnąć. Uczymy się również wyciągania wniosków z własnych niepowodzeń. Tak naprawdę ta książka jest skarbnicą opowieści mogących pomóc w zapoczątkowaniu rozmowy na dany temat. Autorka opisuje sytuację z punktu widzenia dziecka i tak też tłumaczy pewne rzeczy. Książkę można czytać rozdział po rozdziale lub też wyrywkowo.

Zarówno ja, jak i Potworki polecamy Ogród pełen emocji. Książka ta pokazuje, jak ogromny jest świat dla dziecka głodnego wiedzy. Uczy, bawi, pobudza wyobraźnię i pokazuje, że gdy tylko bardzo się chce, to można wszystko. Będziemy do niej wracać. I to nie raz.

Autor: Ewa Bolesta-Mroczek
Ilustrator: Magdalena Kudeł
Tytuł: Ogród pełen emocji
Wydawnictwo: Coffee4Mind
Wydanie: I
Data wydania: 2021-06-24
Kategoria: lit. dziecięca
ISBN: 9788396079800
Liczba stron: 80


Ten post ma 14 komentarzy

 1. Książeczka bardzo mi się podoba, ale jestem ciekawa czy przekonałaby do siebie również moje potomstwo.

 2. Myślę, że ja sama też dobrze bym się bawiła i miło spędziła czas z tą książka. Wygląda cudownie.

 3. Książekcza z mądrym przesłaniem, a to jest najważniejsze jeśli mowa o książeczkach dla dzieci.

 4. Fajnie, że będziecie do niej wracać. Też chętnie spojrzę na tę pozycję.

 5. Kolejna przyjemna propozycja z fajnym przesłaniem super
  Oby więcej takich powstawało
  Dobrego dnia 😊

 6. śliczna okładka, magiczna i ilustracji w środku także , chciałabym mieć ją w swojej biblioteczce

 7. Ale przepiękne rysunki ma tą książka. Widać, że ilustrowała ją bardzo zdolna osoba. Piękna propozycja dla dzieci.

 8. Już sam tytuł sprawia, że mam wielką chęć sięgnąć po książkę, jak chętnie bym zajrzała do takiego ogrodu, przyjemnie spędziła czas z taką przygodą. 🙂

 9. gdzieś już mignęła mi ta książka i właśnie szata graficzna mnie zainteresowała, a tu proszę, fabuła (fabuły) też ciekawe

 10. Warto takie pozycje podsuwac młodym czytelnikom, bo są wartościowe i pięknie wydane

 11. Aż się zatrzymałam przy ilustracjach, są naprawdę bardzo ładne i dopracowane. Może zamówię dla swojej córki, w przyszłości przeczyta.

 12. Przepiękna książka, zarówno jeżeli chodzi o jej wydanie, jak i fabułę. Idealna dla młodszych czytelników.

 13. Ależ cudowną okładkę ma ta książka. Jestem przekonana, że moja córka pokocha tę książkę od pierwszej strony, więc będę musiała jej ją zamówić.

Dodaj komentarz

Close Menu