You are currently viewing Układam puzzle. W lesie / Na wsi

Układam puzzle. W lesie / Na wsi

Każdy, kto ma wokół siebie czytające maluchy, z pewnością słyszał o Akademii Mądrego Dziecka. Cyklu składającego się kilku serii i powstających co chwilę nowych. Jedną z nich jest Układam puzzle. Jako pierwsze tytuły powstały W lesie oraz Na wsi.

Zarys fabuły

W książeczce W lesie opisane zostają najbardziej znane leśne stworzenia. Dzieci poznają niedźwiedzia, lisa, zająca i jelenia. Na wsi opowiada z kolei o zwierzętach żyjących w zagrodach oraz oborach. W tym tytule wraz z myszką odwiedzimy konia, owcę, kurę oraz krówkę. W obu tytułach na rozkładówkach schowały się zwierzątka, wspomniana już myszka oraz wiewiórka. Każde ze wspomnianych zwierząt występuje w postaci puzzli. Można je układać, ale też obrysować i pokolorować.

Znamy wszystkie dotychczas wydane serie z cykl AMD i chętnie sprawdzamy te nowe. Dlatego też w nasze ręce trafiła najnowsza – Układam puzzle. Czy warto pokusić się o te dwa nowe tytuły?

Słów kilka o szacie graficznej

Zdecydowanym plusem jest duży format książeczek. Ułatwi przeglądanie ich przez małe rączki. Wendy Kendall zadbała też o warstwę graficzną, kolorowe ilustracje, które zachwycają barwami. Zwierzątka są urocze, ale i bliskie realnemu wyglądowi.

Moje wrażenia

Rebecca Weerasekera stworzyła serię, która jest idealna do wspólnego czytania, czy pierwszego samodzielnego składania słów. Jednak może też służyć do samego oglądania ilustracji. Jednak największym atutem serii są tutaj puzzle, które można używać na różny sposób. Są one kartonowe, więc będą służyć przez długi czas. Można je układać na stronach książki lub pomieszać i ułożyć poza stronami. Fajną zabawą może być też obrysowanie ich i pokolorowanie.

Na zakończenie

Bez wątpienia seria Układam puzzle spotka się z uznaniem dużych i małych. Dzieci będą zachwycone możliwościami zabawy, a dorośli tym, czego uczy. Bo to nie tylko możliwość nauki czytania, ale również ćwiczenie spostrzegawczości, logicznego myślenia oraz motoryki małej.

Seria Układam puzzle zdecydowanie pasuje do Akademii Mądrego Dziecka i szczerze ją polecamy. Dobra zabawa i nauka w przyjemny sposób gwarantowana.

Autor: Rebecca Weerasekera
Ilustrator: Wendy Kendall
Tłumaczenie: Magdalena Adamska
Tytuł: Układam puzzle. W lesie, Układam puzzle. Na wsi
Tytuł oryginału: Jigsaw Jumble. Farm, Jigsaw Jumble. Forest
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: I
Data wydania: 2024-02-15
Kategoria: lit. dziecięca
ISBN: 9788327686534, 9788327686541
Liczba stron: 8, 8


Ten post ma 7 komentarzy

 1. dyedblonde

  tego typu propozycje są na prawdę świetne dla maluchów !
  fajnie że tyle ich powstaje

 2. KonfabulaPL

  Moje dzieci zawsze takie książeczki z dodatkowymi okienkami, dziurkami, puzzlami lubiły. Świetne są!

 3. Anszpi

  Książki i puzzle w jednym to super sprawa, moje dzieci mają takie i lubią się nimi bawić

 4. Martyna K.

  Wydania z puzzlami są naprawdę genialne. Genialnie sprawdzają się w roli prezentu dla ich zapalonych miłośników.

 5. Aga

  Jestem zachwycona tymi pozycjami, pomysł fajny i wykonanie godne pochwały. Obie mam na półce.

 6. zaczytanamarzycielka8

  Uwielbiam te książeczki, bardzo chętnie kupuje je chrześniakowi. Przeglądamy zgadujemy, świetnie można się przy nich bawić 😉

 7. Kamila z naciskiem na szczęście

  Książki dla dzieci to magiczne podróże w świat wyobraźni, pełne przygód i nauki, a w połączeniu z puzzlami jednocześnie – ewelacja!

Dodaj komentarz