You are currently viewing Jakie zwierzę wybrać Lucy Beech

Jakie zwierzę wybrać Lucy Beech

Nie od dziś wiadomo, że zwierzęta to najlepsi przyjaciele człowieka. Kochają bezwarunkowo, nie oceniają i są z nami na dobre i na złe. Musimy jednak pamiętać, chociaż fajnie jest posiadać swojego pupila, to też ogromna odpowiedzialność. Musimy o nie dbać i się nimi zajmować cały czas, a nie gdy tylko nam pasuje. Warto też wybrać sobie takiego przyjaciela, któremu będzie dobrze w naszym domu i będzie miał odpowiednie warunki.

Zarys fabuły

Na początku warto zastanowić się, czy faktycznie jesteśmy gotowi, by się zająć jakimś zwierzakiem, jeśli odpowiedź będzie twierdząca, to następnym krokiem jest wybranie gatunku, który jest najbliższy naszym pragnieniem i któremu będzie dobrze w naszym otoczeniu. Nie wiecie, kogo wybrać? Nie ma problemu, Lucy Beech przychodzi z pomocą. W Jakie zwierzę wybrać wymienia wszystkie zwierzęta, które mogą dołączyć do naszej rodziny, przy czym nie skupia się tylko na kotach, psach, czy chomikach. Jesteśmy różni i różne mamy marzenia, nawet w przypadku zwierząt, także mówi też o szczurach, wężach, żółwiach i pająkach.

Lubimy zwierzęta, ale też wiemy, że posiadanie własnego pupila to duża odpowiedzialność. Dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór i rozeznać w swoich możliwościach. Jakie zwierzę wybrać jest świetnym kompendium wiedzy na temat wszystkich udomowionych potencjalnych przyjaciół.

Słów kilka o szacie graficznej

Nie da się ukryć, że wydanie książki od razu rzuca się w oczy. Półtwardo okładka, grubszy papier spotkają się z uznaniem dorosłych, bo to gwarancja wytrzymałości, ale dzieci i wzrokowcy bez wątpienia docenią bardziej ilustracje Anny Chernyshovy. Ilustratorka wprowadza w świat zwierząt. Jej atutem jest różnorodna kreska, czasami delikatna oraz gładka, a niekiedy mocna i jakby postrzępiona. Każdy z kadrów zachwyca kolorami, ale również ruchem i nieco humorystycznym wydźwiękiem. Nawet pająk nie był tak straszny!

Moje wrażenia

Trzeba przyznać, że chociaż teksty na każdej z rozkładówek nie ma zbyt dużo, to Lucy Beech zawarła w Jakie zwierzę wybrać naprawdę sporo potrzebnej i ciekawej wiedzy. Dzięki temu tytułowi łatwiej będzie zdecydować, jakie zwierzę będzie do nas pasować i jakiemu będzie u nas najlepiej. Czytamy o przeróżnych gatunkach, ich potrzebach i wskazówkach, jak się nimi zajmować. Fajne jest to, że autorka nie ogranicza wyboru i każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet alergik, czy posiadacz małej przestrzeni użytkowej. Oczywiście treść, jak i forma przekazu dostosowana została do wieku przedszkolaka, napisana z humorem, ale nie brak też powagi, bo mówimy tutaj o odpowiedzialności za czyjeś życie.

Na zakończenie

Jeśli w waszym domu pojawił się temat posiadania zwierzęcia, to czym prędzej sięgajcie po Jakie zwierzę wybrać. Książeczka jest nie tylko cudownie wydana, ale przede wszystkim skrywa w sobie ogrom faktów oraz ciekawostek porannych w lekkiej formie. U nas ten tytuł zdobył uznanie trzech pokoleń. Dorośli są zachwyceni zdobytymi argumentami do wykorzystania w rozmowie z dziećmi, a ci drudzy mogą świetnie bawić się w trakcie czytania, ale i uczyć. Po zapoznaniu się z taką dawką wiedzy sami będą mogli radzić i podumać nad tym, czy faktycznie są gotowi na taką odpowiedzialność, a jeśli już, to który wybór będzie najlepszy.

Jakie zwierzę wybrać to nasz chwilowy hit i śmiem twierdzić, że jeszcze długo nim zostanie. Bo dla dzieci nie ma nic lepszego niż możliwość dowiadywania się nowych rzeczy o tym, co je interesuje i możliwość udziału w wyborze.

Autor: Lucy Beech
Tłumaczenie: Barbara Supeł
Ilustrator: Anna Chernyshova
Tytuł: Jakie zwierzę wybrać
Tytuł oryginalny: Pick a pet
Wydawnictwo: HarperKids
Wydanie: pierwsze
Data wydania: 2024-02-28
Kategoria: o zwierzętach (4+)
ISBN:978-83-276-8082-2
Liczba stron: 36


Ten post ma 8 komentarzy

 1. Martyna

  Fantastyczna książka! Super, że książka nie tylko dostarcza ciekawych informacji na temat różnych gatunków zwierząt, ale także skłania do refleksji nad odpowiedzialnością za ich dobrostan.

 2. Martyna K

  Uwielbiam sięgać po kolejne wydania o zwierzętach. Ta książka również jest bardzo interesująca.

 3. Agnieszka

  Bardzo fajna książka, miałam okazję czytać i podziwiać ilustracje. Podoba mi się pomysł na jej stworzenie.

 4. dyedblonde

  cudowna propozycja dla najmłodszych kryjąca w sobie piękne ilustracje z pupilami

 5. KonfabulaPL

  Przesłodkie są te rysunki! Jak dla mnie powinny właśnie takie książeczki o zwierzętach powstawać, by pokazać też problemy, jakie może generować zwierzątko.

 6. zaczytanamarzycielka8

  Fajna pozycja dla dzieci, myślę, że jak będziemy rozważać kupno zwierzątka to zerknę razem z synkiem do tej pozycji 😉

 7. Anszpi

  U nas córka bardzo chce zwierzaka, ale alergia męża na to nie pozwala. Podoba mi się ta książka

 8. Kamila z naciskiem na szczęście

  Idealna książka dla najmłodszych miłośników książek, z pewnością będą zachwyceni!

Dodaj komentarz