You are currently viewing Rozkoszna gra Vi Keeland

Rozkoszna gra Vi Keeland

Kłamstwo lub pominięcie czegoś nie boli nawet w połowie tak bardzo, jak strata czegoś, co się miało.*

Wielu z nas uważa, że sami decydujemy o swoim życiu i to nasze czyny prowadzą nas do miejsca, w którym się znajdujemy. Jednak o ile odpowiadamy za to, co my robimy, to nie możemy tego robić za innych. A ich działania mogą w jakimś stopniu wpłynąć na nasze losy.

Zarys fabuły

Bella to młoda kobieta, która nie miała w życiu zbyt łatwo. Wychowywana bez ojca, w nastoletnim wieku traci matkę. Po tym początkowo tuła się między członkami rodziny, aż ostatecznie trafia do przytułku. Na szczęście dobrze radzi sobie z matematyką i to pozwala jej ogarnąć się w życiu. Do czasu aż dostaje zaskakującą wiadomość, że ojciec dziewczyny nie żyje i zapisuje jej w spadku drużynę futbolową. Nie spotyka się to ze zbyt dużym entuzjazmem jego pozostałych dwóch córek, a i niektórzy pracownicy podchodzą sceptycznie do nowej szefowej. Trafia też jednak na przyjazne dusze, takie jak dziadek czy Christian Knox, najlepszy futbolista drużyny. Czy Bella odnajdzie się w nowej sytuacji i pozwoli sobie pomóc?

Gdy tylko Rozkoszna gra pojawiła się w zapowiedziach, wiedziałam, że szybko trafi ona w moje ręce. Lubię książki Vi i za każdą kolejną biorę się z pewnością, że to będzie dobrze spędzony czas. Nie inaczej było w tym przypadku.

Moje wrażenia

Vi Keeland tworzy romanse, od których trudno się oderwać. Fakt, że porusza się po utartych ścieżkach, nie ma znaczenia. Stawia ona bowiem na emocje, a tych jeszcze nigdy mi nie zabrakło. Rozkoszna gra pokazuje jak jedno wydarzenie, którego do końca nie jesteśmy świadomi, może zmienić bieg życia. Nie tylko jednej osoby, ale nawet kilku. To opowieść o sile i determinacji, by przetrwać. O odwadze, by zaufać i dać sobie szansę na miłość. Autorka nie boi się trudnych tematów i chociaż opowiada o nich w lekkiej formie, to nie odbiera im ich ważności. Nie można też zapomnieć o dużej dawce humoru oraz romantyzmu. Całość świetnie zgrana sprawia, że wszystkiego jest w sam raz.

Słów kilka o bohaterach

Oficjalnie obwieszczam, że mam nowego crusha. Christian jest taki cudowny. Mam wrażenie, że mogłabym rozpływać się nad nim godzinami. I nie, nie jest idealny, ale w tym wszystkim i tak trudno go nie kochać. Jego wytrwałość, pewność uczuć, opiekuńczość i poczucie humoru były niesamowite. Nie naciskał, wspierał, był momentami uroczo nieśmiały. Rozśmieszał i kawałek po kawałku zdobywał moje… znaczy Belli serce. A skoro przy niej jesteśmy, to rozumiem tą jej potrzebę kontrolowania wszystkiego poprzez statystyki i wyliczenia. Gdy traci się wszystkich po kolei, to niezbyt chętnie ryzykujemy ból kolejnej straty. Jasne było dla mnie też to, że w zaistniałej sytuacji chciała pokazać swój profesjonalizm. Polubiłam ja, w sumie to za całokształt.

Na zakończenie

Można zarzucać tej książce, że jest słodkim i przewidywalnym romansem, ale nie da się zaprzeczyć, że Rozkoszna gra od pierwszych zdań wciąga w wir wydarzeń i wywołuje same pozytywne emocje. Ja się nieustannie śmiałam i rozczulałam. Zwłaszcza gdy, jak Christian dostrzegłam, to przed czym Bella tak usilnie uciekała. Ich relacja jest jedną z lepszych, jakie było dane mi poznać. Było zabawnie, słodko, czasami smutno i niepewnie, pojawiła się też nuta napięcia i strasznej tajemnicy. A jednak nie mogłam oderwać się od książki, póki nie dotarłam do ostatniego zdania. I wtedy poczułam żal, że to już koniec. Jestem zachwycona i oczarowana. To Vi, którą znam i mogę czytać bez przerwy.

Rozkoszna gra nada się idealnie na te zimne dni. Rozgrzeje swoim ciepłem, otuli cierpiące serduszka, wywoła uśmiech na twarzy i pozwoli na kilka godzin zapomnieć o codziennych problemach. Przypomni również, że nie liczą się więzy krwi, a budowane relacje i fakt, że czasem pomimo ogromnego strachu warto pozwolić sobie na miłość.

Książka Rozkoszna gra przybyła do mnie od księgarni TaniaKsiazka.pl. Zachęcam również do zajrzenia na stronę księgarni po inne nowości.

Audiobook (czyta): Olga Żmuda, Nikodem Kasprowicz
Autor: Vi Keeland
Tłumaczenie: Agnieszka Patrycja Wyszogrodzka-Gaik
Tytuł: Rozkoszna gra
Tytuł oryginału: The Game
Wydawnictwo: Niegrzeczne Książki (Kobiece)
Wydanie: I
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: romans
ISBN: 9788383215259
Liczba stron: 392


Dziękuję!

Ten post ma 8 komentarzy

 1. Agnieszka Kaniuk

  Takiej otulającej, ciepłej historii właśnie teraz mi potrzeba. Dziekuję za ciekawą polecajkę.

  1. Miye

   Wydaje mi się, że takie są na zimowe wieczory najlepsze!

 2. Angela

  Ciekawa pozycja, z chęcią przeczytam ją żeby przekonać się czy mi się spodoba.

 3. Miye

  Widzę, że pisarka nie próżnuje i tworzy coraz to nowsze książki – jestem ciekawa czy udaje jej się uniknąć podobieństw do poprzednich tytułów.

 4. mangomania

  Miłość przezwycięży wszystko… książka w moim guście, chętnie ją przeczytam w ten zimowym czas.

 5. P. K.

  Miło można spędzić czas z taką publikacją. Tak też zrobiłam.

 6. Kruszynka

  Vi Keeland potrafi tworzyć ciekawe historie. Ta także taka jest.

Dodaj komentarz