Ryzykowny wybór Emilia Szelest

Ryzykowny wybór Emilia Szelest

Ostatni tom bestsellerowej serii z Weroniką Kardasz Zemsta może być słodka albo wyjątkowo krwawa. Piekło staje otworem.

Książki spod pióra Emilii Szelest były dla mnie odkryciem roku. Po lekturze “Niebezpiecznej gry” niecierpliwie czekałam na każdą, kolejną część. Czy jednak “Ryzykowny wybór”, zakończenie trylogii, trzyma poziom dwóch pozostałych tomów?

Zarys fabuły

Narzeczony Weroniki zostaje porwany, a kobieta nie cofnie się przed niczym, żeby go odzyskać. Nawet jeżeli będzie musiała w tym celu nawiązać pakt z wrogiem. Nie obejdzie się oczywiście również bez pomocy jej byłego chłopaka, Lokiego, który nie może przestać myśleć o poznanej w poprzednim tomie mafijnej księżniczce, której zaufanie zawiódł. Jak tym razem potoczą się wydarzenia i czy seria o Weronice Kardasz będzie miała szczęśliwe zakończenie?

Moja opinia i przemyślenia

Książki Emilii Szelest mają w sobie wszystko to, czego oczekuję od literatury beletrystycznej. Jest w nich ciekawa przygoda, wartka akcja, wątek romantyczny i przede wszystkim doskonałe poczucie humoru. Podczas lektury bawiłam się wyśmienicie. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że seria stanowi wyjątek od reguły, kiedy to kolejne tomy nie odbiegają poziomem od pierwszego. Być może nawet stają się coraz ciekawsze.

Mimo że “Ryzykowny wybór” stanowi zwieńczenie trylogii, to mam nadzieję, że nie jest ostatnią książką, w której pojawia się Weronika, najlepsza policjantka warszawskiego Wydziału Kryminalistycznego. Emilia Szelest stworzyła bohaterkę mocną, stanowczą i wyrazistą, która jednocześnie bawi i intryguje czytelnika. Mam nadzieję, że w kolejnej powieści otrzyma swoją rolę, chociażby drugoplanową.

Seria o Weronice Kardasz to wybuchowa mieszanka gatunków. Fabuła wszystkich trzech książek jest niezwykle spójna i przemyślana. Całą trylogię czyta się błyskawicznie. Sądzę, że to idealna lektura na ciepłe, leniwe dni. Można się przy niej odprężyć, a jednocześnie nie mieć tego poczucia, że odpoczynek to czas stracony.

Podsumowanie

Powieść trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Czyta się ją błyskawicznie. Autorka ma lekkie pióro i bez najmniejszego problemu potrafi zaintrygować czytelnika. Cała seria zostaje na półce wśród ulubionych tytułów, a z racji braku miejsca przed książkami, które zajmą na niej miejsce, stawiam naprawdę wysokie progi. Polecam! Ta historia jest niesamowita! Bawiłam się przy niej znakomicie.

Autor: Emilia Szelest
Tytuł: Ryzykowny wybór
Wydawnictwo: Kobiece
Wydanie: I
Data wydania: 2020-06-03
Kategoria: romans, kryminał
ISBN: 9788366520578
Liczba stron: 232
Ocena: 8/10

Weronika Kardasz
Niebezpieczna gra | Układ idealny | Ryzykowny wybór

Gościnny tekst autorstwa Miye’s Imaginations

Ten post ma 6 komentarzy

  1. Czytam bardzo dużo dobrych opinii o tej serii i sama w przyszłości chcę po nią sięgnąć. 😊

  2. Został mi już do poznania ostatni tom i nie mogę się doczekać jak przeżyje te wszystkie emocje.

  3. Nie kojarzę tej serii, muszę poszukać. Skoro wszystkie tomy trzymają poziom, na pewno warto po nią sięgnąć.

  4. A ja przyznam, że pierwszy tom nie porwał mnie na tyle, by kontynuować z nim przygodę czytelniczą. Jednakże cieszy mnie to, że jednak znajdują się ludzie, którzy są tą trylogią zachwyceni. 😉

  5. Uwielbiam pisarkę! Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec jej kariery 🙂

Dodaj komentarz

Close Menu