You are currently viewing Whiskey chaser Claire Kingsley, Lucy Score

Whiskey chaser Claire Kingsley, Lucy Score

Bywa, że odkąd pamiętamy, mówi się nam, kim będziemy i już od najmłodszych lat robimy wszystko, by osiągnąć cel. Uczymy się, zdobywamy doświadczenie, odpowiednio zachowujemy i otaczamy właściwymi ludźmi. Jesteśmy pewni, że to jest to, czego chcemy i dążymy do przodu. Tylko co zrobić, gdy nagle coś się psuje i nagle nie ma nikogo, kto wesprze i będzie stał za nami murem?

Zarys fabuły

Devlin jest politykiem, który dąży do zdobycia fotela kongresmena. Jest pewien, że wszystko układa się dobrze, aż do czasu, gdy odkrywa romans swojej żony z innym politykiem. Nie zareagował na te wieści zbyt dobrze i teraz musi przeczekać szum, jaki powstał wokół niego, a także poradzić sobie ze zdradą kobiety, która miała go wspierać. Tak trafia do Bootleg Springs, gdzie ma zamiar ogarnąć się w samotności. Nie przewidział jednak, że małe miasteczka żyją według swoich zasad oraz faktu, iż jego sąsiadką będzie przebojowa Scarlett, która pokaże mu, jak żyć pełnią szczęścia i według własnych zasad.

Whiskey chaser to pierwszy tom kolejnej serii Lucy Score, tylko tym razem napisanej w duecie z Claire Kingsley. Jako że lubię pióro autorki, klimat małych miasteczek, romans i tajemnicze sprawy po ten tytuł musiałam sięgnąć. Czy było warto?

Moje wrażenia

Duet ten stworzył romans, któremu nic nie brakuje, a wręcz śmiało mogę napisać, że ma wszystko, co jest najlepsze. Whiskey chaser to opowieść o mężczyźnie, który jest na życiowym zakręcie i próbuje dojść do siebie. To też historia dziewczyny, która jest chodzącym optymizmem, ale również los ją doświadczył. To też opis małego miasteczka, w którym wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą i mało co jest w stanie pozostać w ukryciu. A jednak od lat męczy ich zaginięcie pewnej nastolatki. Książka skupia się głównie na wątku miłosnym, ale porusza również relacje rodzinne, przedstawia życiowe problemy, pokazuje, co powinno liczyć się w życiu. Autorki pomimo wielu wątków wszystko zgrabnie łączą i przeplatają, tworząc przy tym opowieść pełną emocji, zawirowań i momentów przepełnionych wzruszeniem, humorem, a także erotycznego napięcia.

Słów kilka o bohaterach

Teraz tak myślę, że nie potrafię stwierdzić, którego z bohaterów lubię bardziej. Nawet ci poboczni wnoszą coś do fabuły i nie są tylko papierowymi marionetkami. Mają swoje życie, myśli, emocje. Podoba mi się, że są tacy realni, ale to Devlin i Scarlett w tym momencie skradli moje serce. Są pełni wad oraz zalet, popełniają błędy i z nimi żyją. Ogromny plus za to, że Devlin nie jest typowym samcem, co to wszystko może, nie przejmuje się niczym i zawsze wie, co robić. Nie, to facet, który stracił pewność siebie oraz sens w to, co robił, który przejmuje się tym, jak postępują jego bliscy, a jak pomagają mu zupełnie obcy ludzie. No i Scarlett, rany uwielbiam jej pewność siebie, poczucie humoru i dystans do swojej osoby oraz życia. Przebojowa, z temperamentem, opiekuńcza i chociaż nie zgrywa szarej myszki, to też potrzebuje wsparcia oraz kogoś, kto za nią powalczy.

Na zakończenie

Przyznam się, że z premedytacją dawkowałam sobie czytanie Whiskey chaser, chociaż to było bardzo trudne, bo chciałam więcej i więcej, a czułam, że jak dotrę do ostatniej kropki, będzie mi smutno. Zżyłam się z bohaterami, każdy dzień przeżywałam razem z nimi, śmiałam się, denerwowałam, czułam i widziałam to, co oni. I chociaż finał był wiadomy, to droga do niego okazała się niezwykle zaskakująca i intrygująca. Nie zliczę, ile razy się śmiałam w trakcie czytania. Autorki mają cudowne poczucie humoru, co widać w dialogach oraz pewnych sytuacjach, na plus jest również sfera erotyczna. Sceny bywają pikantne i pełne buzującego napięcia, napisane z wyczuciem. Strasznie podobał mi się tutaj brak zbędnych dramatów, to niezwykle zabawny uroczy, ale i dojrzały romans. Nie mogę zapomnieć też o sprawie zaginięcia, czuć, że to dopiero początek i w tej kwestii będzie się jeszcze sporo dziać.

Nie mam tej książce nic do zarzucenia, no może tyle, że za szybko się kończy. Fani romansów z dużą dawką humoru, małych miasteczek, nieszablonowych postaci i życiowych zawirowań nie będą zawiedzeni. Mnie Whiskey chaser zachwyciło, już ostrzę pazurki na drugi tom i wiem, że będę wracać do tych ludzi.

Audiobook (czyta): Magdalena Emilianowicz
Autor: Claire Kingsley, Lucy Score
Tłumaczenie: Krzysztof Sawka
Tytuł: Whiskey Chaser
Tytuł oryginału: Whiskey Chaser
Wydawnictwo: EditioRed
Wydanie: I
Data wydania: 2023-04-26
Kategoria: romans
ISBN: 9788328384767
Liczba stron: 360

Tajemnicze miasteczko Bootleg Springs
Whiskey Chaser | Sidecar Crush | Moonshine Kiss | Bourbon Bliss | Gin Fling

Ten post ma jeden komentarz

  1. Agnieszka Kaniuk

    Bardzo zachęcająco piszesz o tej książce. Dzięki tej recenzji, na pewno wiele osób poczuje ochotę na jej przeczytanie.

Dodaj komentarz