You are currently viewing Taką sobie ciebie wymarzyłem Magdalena Krauze

Taką sobie ciebie wymarzyłem Magdalena Krauze

– Można przez całe życie czekać na cudowne chwile, można ich wypatrywać, pragnąć, ale czasem trzeba sprawić, by się po prostu wydarzyły.*

Patrząc na człowieka, od razu tworzy nam się w głowie obraz tego, jaki jest. Wydaje nam się, że wiemy, jakie ma życie i jak doszedł do tego, co ma. Prawda jest jednak taka, że nie znamy jego historii. Nie wiemy, co przeżył, jaka jest jego opowieść i co właśnie przeżywa.

Zarys fabuły

Aleksander to mężczyzna, któremu wielu innych z pewnością zazdrości. Dobry wygląd, własny biznes i piękna kobieta u boku. Marzenie każdego faceta. Mało kto jednak wie, ile przeszedł w dzieciństwie i do wszystkiego, co ma, doszedł sam wytrwałością oraz ciężką pracą. Wie, czego chce od życia, myślał, że znajdzie to u boku Moniki, jednak boleśnie przekonał się, że ta kobieta wykorzystywała tylko jego dobre serce i to, że dawał jej wszystko, co chciała. Po zerwaniu rzucił się w wir pracy, by nie myśleć i zająć czymś czas. Jest już pewny, że to koniec, ale niespodziewanie przed jego drzwiami staje kobieta z małym chłopcem. Pola okazuje się siostrą jego byłej i właśnie jej szuka. Aleksander postanawia pomóc kobiecie w odnalezieniu Moniki.

Znam wszystkie książki Magdy i po każdą nową sięgam z pewnością, że się nie zawiodę. Wiem, że czeka mnie lektura pełna emocji oraz życiowych prawd. Na Taką sobie ciebie wymarzyłem, trzeba było trochę poczekać, ale w końcu jest i już dawno mam ją za sobą. Czy i tym razem autorka dała mi to, czego oczekiwałam?

Moje wrażenia

Magdalena Krauze ma niebywały talent do pisania życiowych historii w lekki sposób. Jej powieści zawsze o czymś przypominają, czegoś uczą i pokazują, ale przy tym nie wypychają nas ze sfery komfortu. Czujemy te wszystkie emocje, przeżywamy wszystko z bohaterami, a jednocześnie czujemy się z tym dobrze. Taką sobie ciebie wymarzyłem mówi o ciężkich doświadczeniach, o pokonywaniu przeszkód, o złych i dobrych wyborach oraz ich konsekwencjach. O złamanych obietnicach i lekcjach, jakie daje życie oraz o byciu samolubnym. O tym, że nasze czyny do nas wracają i czasami zapłata za nie może być naprawdę wysoka. To też książka, w której jest dużo miłości, dobra, wsparcia i walki o swoje szczęście. Nie brakuje scen zabawnych, wzruszających i łamiących serce, pojawia się nawet nutka niebezpieczeństwa. Sporo się tutaj dzieje.

Słów kilka o bohaterach

Postacie. Zastanawiam się jak opisać, co o nich myślę, by nie wyszło zbyt długo. Monika, Pola, Aleksander. Dawno żaden z bohaterów nie utkwił mi w głowie jak ta trójka. Jestem pełna podziwu, bo zostali rewelacyjnie stworzeni, to ludzie z krwi i kości, są realni i prawdziwi. Zachwyca mnie ich wielowymiarowość, to jak są różni i nieprzewidywalni. Monikę chyba było mi najtrudniej jakoś zobrazować w swojej głowie, z jednej strony jej nie lubiłam, uważałam za złą i życzyłam, by otrzymała karę za całe zło, które wyrządziła. Z drugiej zaś było mi jej szkoda, bo to kobieta pogubiona, goniąca wiecznie za szaleństwem lub stabilizacją. Nie miała łatwo sama ze sobą. Pola – do niej z miejsca poczułam sympatię. Cicha spokojna, oddana bliskim. Uwielbiam jej dobre serce, ale też to, że potrafi się postawić i zawalczyć o swoje szczęście. To taka dobra dusza, z którą chce się przebywać, grzać w jej wewnętrznym cieple i czerpać płynący z niej spokój. No i Aleksander, zaimponował mi ogromnie. Tym, że tak walczył o siebie, swoją dobrocią, tym, że nie dał się pokonać przeszkodom, że potrafił wybaczać i starać się o własne szczęście.

Na zakończenie

To książka, która od pierwszych stron przykuwa uwagę i utrzymuje ją do samego końca. Taką sobie ciebie wymarzyłem to jedna z tych życiowych historii, w której pojawiają się codzienne problemy i zwyczajne troski, ale właśnie to jest jej atutem. Magdalena Krauze z miejsca oczarowuje swoim stylem pisania, porusza emocjami i zachwyca przekazem. Zżyłam się z bohaterami, przeżywałam wszystko, co się działo i bardzo emocjonalnie reagowałam na niektóre wydarzenia. Magda pokazuje, że warto być dobry, starać się i nie poddawać. Jestem zachwycona i oczarowana, śmiałam się, wzruszałam i płakałam. Długo nie zapomnę tych wszystkich uczuć i wrażeń. Niesamowicie lekka, ciepła, ale i dająca do myślenia.

Powieść obyczajowa pełna emocji, charakternych postaci i życiowych wartości. Taką sobie ciebie wymarzyłem, jest jak życie, słodko-gorzka historia, od której trudno się oderwać, bo smuci, ale i pozostawia z ciepłem oraz nadzieją w sercu. Zdecydowanie polecam jako obowiązkową lekturę tej wiosny.

Autor: Magdalena Krauze
Tytuł: Taką sobie ciebie wymarzyłem
Wydawnictwo: Mięta
Wydanie: I
Data wydania: 2023-04-26
Kategoria: obyczajowa
ISBN: 9788367341950
Liczba stron: 352

Ten post ma 7 komentarzy

 1. Kasiek

  Jak dla mnie to zareklamowałaś ja tak, że chce czytać ❤️

 2. Agnieszka

  Kojarzę autorkę, ale nie miałam okazji czytać jej książek. Ta ma ciekawa historie i na dodatek mega okładkę!

 3. Angela

  Słyszałam już gdzieś o tej pozycji, super że mi o niej przypomniałaś. Lecę ją kupować.

 4. Martyna K

  Jestem bardzo ciekawa tej pozycji. Już teraz zacznę też polecać ją dalej.

 5. Dyedblonde

  Nie do końca moje klkmaty także raczej ja sobie odpuszczę
  Cudnego dnia

 6. W życiu cudowne jest to, że tak naprawdę to my decydujemy, ile wyciśniemy z każdego dnia, uwielbiam marzyć, ale teraz bardziej koncentruję się na przeżywaniu teraźniejszych chwil.

Dodaj komentarz