You are currently viewing Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1 Joris Chamblain

Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1 Joris Chamblain

My mamy lekarzy, zwierzętami zajmuje się weterynarz, a kto opiekuje się istotami znanymi z baśni i legend. Przecież oni też pewnie chorują i wymagają interwencji medycznej, prawda? Co zrobić, gdy jednorożce zaczną tracić magię, a gargulec bez przerwy utrudnia życie mieszkańcom miasteczka?

Zarys fabuły

Enola to dziewczynka pomagająca magicznym istotom. Nieważne jak daleko musi się udać, zrobi wszystko, by pomóc im, gdy tego potrzebują. Tym razem wraz z nią będziemy starali się rozgryźć dwie tajemnicze sprawy. Musimy odkryć, czemu gargulec znajdujący się na dachu kościoła cały czas oblewa wodą parafian oraz wyjaśnić przyczyny dziwnego zachowania jednorożców. Jaki będzie finał tych dwóch historii?

Gdy tylko zobaczyłam, że Enola i niezwykłe zwierzęta została stworzona, między innymi przez Jorisa Chamblaina wiedziałam, że będę chciała poznać ten komiks. Znany mi z Pamiętników Wisienki twórca dawał gwarancję czegoś dobrego i ciekawego. Czy rzeczywiście tak było?

Słów kilka o szacie graficznej

Nie da się zaprzeczyć, że przy powieściach graficznych najważniejsze są rysunki. A Lucile Thibaudier rewelacyjnie sobie z tym poradziła. Już sama okładka zachwyca. W dużym i trwałym formacie, z przepięknym rysunkiem, który daje zapowiedź, tego, co zastaniemy w środku. Prace rysowniczki są pełne kolorów, dynamiki oraz życia. Polubiłam kreskę artystki oraz to, że dba o każdy detal. Lucile Thibaudier świetnie swoimi pracami współgra z tekstem w dymkach, dzięki czemu emocje oraz przekaz, jaki niosą ze sobą oba opowiadania, są jeszcze większe.

Moje wrażenia

Enola i niezwykłe zwierzęta, to zbiór dwóch opowiadań, a Joris Chamblain ponownie zachwycił mnie stworzonymi przez siebie historiami. Bawią, wzruszają, ale przede wszystkim poruszają ważne wątki, które mogą być idealnymi przykładami do rozpoczęcia rozmów na dane tematy. Potrzebę posiadania rodziny, ochrony bliskich i nieoceniania bez poznania przyczyn jakiegoś zachowania Trzeba jednak zaznaczyć, że tutaj głównie chodzi o miłość do fantastycznych stworów, bogatą wyobraźnię i czystą rozrywkę. Pierwszy tom dostarcza mnóstwa wrażeń i nie pozwala się odłożyć przed jego zakończeniem. Nawet młody czytelnik da się porwać tym fantastycznym opowiadaniom.

Na zakończenie

Mnie Enola i niezwykłe zwierzęta zachwyciła od pierwszych stron. Joris Chamblain tworzy uroczą opowieść skierowaną do dzieci. I chociaż dorosły może czuć, że niebezpieczeństwa czy też trudności w rozwiązywaniu zagadek jest za mało, to młody odbiorca spędzi z tym tytułem czas pełen przygód, wrażeń i z masą emocji. Osobiście uważam, że to świetna powieść graficzna, zachwyca rysunkami, a nawet i treścią, pomimo tego, że tekstu nie ma aż tak dużo. Enola jest sympatyczna oraz pomysłowa. Łatwo ją polubić za chęć niesienia pomocy.

Enola i niezwykłe zwierzęta to świetna powieść graficzna dla fanów mitycznych stworów. Zeszyt ten to gwarancja dobrze spędzonego czasu, czy to na wielokrotnym czytaniu, czy też samym podziwianiu przepięknych ilustracji. Joris Chamblain wraz z Lucile Thibaudier świetnie sobie poradzili z tworzeniem tego świata, zawodu Enoli oraz wymyśleniem spraw dla dziewczynki. Już nie mogę doczekać się kolejnego zeszytu i nowych spraw bohaterki.

Scenariusz: Joris Chamblain
Rysunki: Lucile Thibaudier
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Tytuł: Enola i niezwykłe zwierzęta. Tom 1
Tytuł oryginału: Enola et les animaux extraordinaires. Volume 1
Wydawnictwo: Egmont
Wydanie: I
Data wydania: 2022-03-09
Kategoria: fantasy
ISBN: 9788328150454
Liczba stron: 68

Enola i niezwykłe zwierzęta
Tom 1 | Tom 2 | Tom 3Dziękuję!

Ten post ma 6 komentarzy

 1. Dyedblonde

  Nie przepadam za tym gatunkiem także sobie daruje tą propozycję
  Dobrego dnia

 2. Nie wiedziałam, że pojawił się komiks z Enolą Holmes. Oglądaliśmy wspólnie film i bardzo nam się podobał. Mam jednak obawy, że komiks nie odda tego klimatu.

 3. Aga

  Chętnie sięgnę po ten tytuł, przygody Enoli mogą być naprawdę ciekawe.

 4. Martyna K.

  Z największą przyjemnością postanowiłam skusić się na tę lekturę. Jest to naprawdę świetny cykl.

 5. Angela

  O jaką cudna okładka, od razu wiadomo że ilustracje będą zachwycające. Myślę, że ta książka znajdzie się w moim koszyku.

 6. MonimePL

  Bardzo ładna szata graficzna i ciekawa historia. Każda dziewczynka z chęcią sięgnie po taki komiks. Ja jeszcze nie miałam go w rękach, ale pewnie zamówię dla moich dzieci.

Dodaj komentarz