You are currently viewing Minęła godzina dwudziesta druga Katarzyna Bester

Minęła godzina dwudziesta druga Katarzyna Bester

Każdemu pisane jest szczęście. Trzeba tylko wyjść mu naprzeciw, dać znać, że czekasz.*

Ludzie się zmieniają i nawet jeśli jesteśmy kogoś pewni, to nigdy nie wiemy, jaki się stanie za jakiś czas, albo ci zrobi, w konkretnych sytuacjach. Popełniają błędy i krzywdzą, czasem nieświadomie, ale bywa i tak, że robią to świadomie. I to chyba boli najbardziej. Niszczą nasze zaufanie i sprawiają, że podejrzliwie patrzymy na innych.

Zarys fabuły

Mikołaj prowadzi audycję radiową na temat filmów i gwiazd filmowych. Ma grono słuchaczy w tym jedną tajemniczą kobietę, która za każdym razem, gdy dzwoni, wita się słowami „to ja”. Uwielbia z nią dyskutować. Ewa pisze artykuły i prowadzi wywiady z aktorami. Jest w wieloletnim związku i wydaje jej się, że są szczęśliwi, niestety Daniel coraz częściej zachowuje się skandalicznie i ją rani. Uwielbia też pomagać zwierzętom, niestety nie może mieć żadnego w domu, bo jej partner jest uczulony. Drogi Ewy i Mikołaja przecinają się sporadycznie w czasie pracy, ale nagle pojawia się mały kociak, który zbliża ich do siebie. Co z tego wyniknie?

Lubię lekki styl pisania Katarzyny Bester. Wiem, że każda jej książka zapewni mi kilka godzin czystej rozrywki. Minęła godzina dwudziesta druga to najnowsza powieść autorki, która zaciekawiła mnie swoim opisem. Tak, głównie chodziło o tego porzuconego kota. Naprawdę mam słabość do zwierząt w książce.

Moje wrażenia

Katarzyna Bester stworzyła kolejny romans, który od pierwszych stron wciąga i intryguje. Minęła godzina dwudziesta druga to opowieść pełna uczuć, ironicznego poczucia humoru, ale także życiowych rozterek. Autorka w niewymuszony sposób i bez zbędnych dramatów pisze o trudnych relacjach w związku, o tym, jak partnerzy ranią i jak to na nas wpływa. Tworzy realne wydarzenia, nie upiększa złych zachowań i nie idealizuje nikogo. Fabuła może nie jest skomplikowana, wiadomo, jaki będzie finał, ale droga do niego dostarcza mnóstwo wrażeń oraz emocji.

Słów kilka o bohaterach

Bardzo podoba mi się charakterystyka postaci. Trochę ich tutaj jest, a nawet ci poboczni się wyróżniają i mają swoją osobowość. Wszystko jednak skupia się na Ewie, Mikołaju i (niestety) Danielu. Tego ostatniego od początku nie polubiłam i miałam nosa. Znam taki typ. Miły i do rany przyłóż, gdy był zwyczajnym facetem, w potrzebie, a gdy zaczęło się powodzić nagle zwyczajność, to już nie jego poziom. No miałam ochotę walnąć, go czymś ciężkim. Za to bardzo polubiłam Mikołaja, mężczyzna z sercem na dłoni, ale potrafi być stanowczy i wytrwały. Szczery, z poczuciem humoru, ma wady i zalety. Ewa to kobieta pewna siebie i zna swoją wartość, podoba mi się w niej to, że jest w niej delikatność i twardość. Nie daje sobą pomiatać, mówi szczerze o swoich emocjach i trzyma się swoich postanowień.

Na zakończenie

Potrzebowałam czegoś lekkiego, co mnie rozbawi i chwyci za serce. Minęła godzina dwudziesta druga, mi to zagwarantowała. Od pierwszych stron wciągnęłam się w fabułę i śledziłam bieg wydarzeń. Z miejsca polubiłam głównych bohaterów i czekałam na to, aż ich drogi się połączą. Bawiły mnie ich potyczki słowne i dogryzanie sobie, z uśmiechem na twarzy obserwowałam, jak się do siebie zbliżają i dogadują. Wiedziałam, że pewna tajemnica Ewy może ich poróżnić, bałam się trochę, jak autorka to rozwiąże, ale niepotrzebnie, bo bohaterowie nie zrobili nic głupiego, naprawdę podobał mi się taki obrót sprawy. Nie mogę nie wspomnieć o Danielu, przerażające jest to, że tacy faceci istnieją, wkurzał mnie swoim zachowaniem, a już jak tłumaczył się ze swojego zachowania, to nie wiedziałam, czy na miejscu bohaterów byłabym taka spokojna. Fajna była ta książka, taki spokojny romans, ale z dużą dawką emocji, życiowych wątków i z uroczym kociakiem.

Polecam. Minęła godzina dwudziesta druga, sprawdzi się idealnie jako reset po ciężkim dniu czy odskocznia od szarej rzeczywistości. Napisana w niewymuszonym stylu, prosto, ale nie banalnie. Wywoła uśmiech na twarzy, wkurzy, wzruszy i rozczuli. Takie romanse mogę czytać cały czas.

Autor: Katarzyna Bester
Tytuł: Minęła godzina dwudziesta druga
Wydawnictwo: Amare
Wydanie: I
Data wydania: 2023-02-08
Kategoria: romans
ISBN: 9788383132129
Liczba stron: 292

Ten post ma 6 komentarzy

 1. Ala

  Nie przepadam za romansami, ale ten wydaje się być ciekawy. Fajnie, że potrafi zarówno rozbawić jak i chwycić za serce!
  Okładka bardzo mi się podoba, zapisuję sobie 🙂

 2. Zuzka

  Słyszałam dobre opinie o ksiązkach tej autorki, ale jeszcze nie skusiłam się na żadną. Tutaj podoba mi się okładka i dla niej mogłabym zamówić tę pozycję,

 3. KonfabulaPL

  Myślę, że spodobałaby mi sie ta lektura, nawet wiedząc, ze romanse to nie jest mój ulubiony gatunek. Lubię prawdziwie napisane, nielukrowane wizje związku.

 4. Ola N

  Moja przyjaciółka mi bardzo dużo dobrego opowiedziała o tej książce. To może być bardzo fajna propozycja tej autorki.

 5. Martyna K.

  Siostra bardzo dobrze odnajduje się w twórczości tej autorki. Ta też przypadła jej do gustu.

 6. dyedblonde

  po okładce w życiu nie powiedziałabym że to romans 😀 bardziej jakiś poradnik lub kryminał 😀

Dodaj komentarz