You are currently viewing Lato w świecie przyrody Patrycja Zarawska

Lato w świecie przyrody Patrycja Zarawska

Lato to jedna z piękniejszych pór roku. To wtedy otaczają nas wszystkie możliwe kolory, grzeje nam słońce i natura zachwyca swoimi odgłosami. Czy wiecie jednak, że na początku, w środku i na końcu lata dzieją się różne cuda?

Zarys fabuły

Lato w świecie przyrody to małe kompendium wiedzy omawiających przyrodnicze ciekawostki dotyczące tytułowej pory roku. Oprócz mnóstwa ciekawostek, porad, kodów QR dostajemy w książce również przepiękne zdjęcia, a nawet wzór dzienniczka obserwatora.

Chociaż nie przepadam za upałami, to pod każdym innym względem lato jest moją ulubioną porą roku. Potworków, jak się okazuje, również. Podejrzewam, że w dużej mierze chodzi tu o czas bez nauki, ale także o piękno natury.

Słów kilka o szacie graficznej

Nie da się ukryć, że Lato w świecie przyrody jest wydane równie pięknie, co Wiosna. Usztywniona okładka, która zachwyca ciepłymi kolorami oraz śliczną gąsienicą na froncie. W środku ślizgi papier, który z pewnością przetrwa wielokrotne kartkowania. No i oczywiście mnóstwo zdjęć, ramki, tabelki oraz kalendarze. Wszystko fajnie rozplanowane i wyróżnione różnymi kolorami. Każda z rozkładówek jest dopracowana i czytelna.

Moje wrażenia

Co prawda Lato w świecie przyrody nie zawiera w sobie zbyt dużo treści, ale jest jej wbrew pozorom tyle, ile trzeba. Patrycja Zarawska opracowała tekst tak, by zaciekawił i wzbudził chęć wyruszenia na poszukiwanie tego, o czym się przeczytało. Widać, że autorka przygotowała się do stworzenia tego tytułu. Materiał został podzielony na wszystkie etapy lata, ale pokazuje również, że niekiedy się one na siebie nakładają. Tak samo, jak i pory roku. Czego mi zabrakło w tej publikacji, to słowniczka wyjaśniającego niektóre pojęcia. Za to ponownie przygotowano indeks, dzięki czemu łatwo trafić do interesującego nas akurat materiału.

Na zakończenie

Lato w świecie przyrody, tak jak i Wiosna trafia do naszych ulubieńców. Uwielbiamy książki, które nie tylko się czyta, ale i z nimi pracuje. A czy może być coś lepszego niż literatura sprawiająca, że dzieci z radością przygotowują się do wyjścia z domu? I to nie chodzi o zwykły spacer, tylko poszukiwanie oznak oraz zmian zachodzących w przyrodzie w tym czasie. Fajnie jest wiedzieć w czasie spaceru, kiedy mamy wypatrywać jakich zwierząt oraz roślin. W tej części również jest możliwość odsłuchiwania zwierzęcych odgłosów, co dla mnie samej jest świetnym dodatkiem.

Lato w świecie przyrody to publikacja pełna wiedzy, która trafi do każdego młodego miłośnika przyrody. Dzieci zafascynowane życiem zwierząt, cyklem przyrody i wszystkim, co z tym związane, będą tą książką zachwycone. Polecamy z czystym sumieniem, już samo czytanie wzbogaca wiedzę młodego odbiorcy, a co dopiero cierpliwe poszukiwanie wszystkich oznak w swoim otoczeniu.

Autor: Patrycja Zarawska
Tytuł: Lato w świecie przyrody
Wydawnictwo: Wilga
Wydanie: I
Data wydania: 2022-06-01
Kategoria: popularnonaukowa dziecięca (6+)
ISBN: 9788328093430
Liczba stron: 112


Ten post ma 7 komentarzy

 1. Miye

  Wygląda na niezwykle sympatyczną książeczkę, która zachęci dzieciaki do poznawania otaczającego je świata.

 2. Aga

  Wygląda fajnie, warto mieć książki w tym stylu w domowej biblioteczce

 3. Martyna K.

  Uwielbiam takie propozycje i tę wydawniczą serię. Ostatnio czytałam o małych zwierzętach.

 4. Zuzka

  Takie pozycje to must have w mojej biblioteczce. Tej książki nie znam, więc chętnie ją sobie zamówię.

 5. Kamila z naciskiem na szczęście

  Myślę, że nie tylko najmłodsi wyniosą z tej lektury sporo nowej wiedzy 🙂

 6. Aleksandra NS

  Bardzo lubię takie książki i mam ich w domu całą szafkę. Teraz mój synek z nich korzysta.

Dodaj komentarz