You are currently viewing Zapowiedzi Iuvi

Zapowiedzi Iuvi

Nie mam czasu na comiesięczne zapowiedzi, ale cały czas szukam swojego sposobu na mówienie o niektórych zapowiedziach – pewne tytuły naprawdę zasługują na jak najwięcej paplania o nich. Dlatego też od czasu do czasu będą pojawiać się mini posty z zapowiedziami.

Dziś czas na zapowiedzi Iuvi. Przed nami cztery nowe tytuły od wydawnictwa, które jeszcze ani razu mnie nie zawiodło. Macie je w planach?

PREMIERA 2021-10-13

Dawne i przyszłe wiedźmy – Alix E. Harrow

Pełna mocy i magii nowa powieść Alix E. Harrow (autorki bestsellera “Dziesięć tysięcy drzwi”) przenosi czytelnika do Ameryki Północnej końca XIX wieku – w epokę ruchu sufrażystek. Trzy główne bohaterki schodzą na ścieżkę wiedźm, by upomnieć się o swoje prawa.

W 1893 roku nie ma czegoś takiego jak wiedźmy. Lecz kiedyś były – w dawnych, spowitych mrokiem czasach, zanim zaczęto je palić. Teraz jednak czary sprowadzają się do schludnych amuletów i dziecięcych rymowanek. Jeśli współczesna kobieta chce sięgnąć po władzę i moc, musi ich poszukać na ulicy i w urnie wyborczej.

Jednak gdy siostry Eastwood – James Juniper, Agnes Amaranth i Beatrice Belladonna – upominają się w Nowym Salem o zrównanie szans kobiet z mężczyznami, zaczynają poszukiwać zaginionych słów i wchodzą na ścieżkę wiedźm. Nękane przez cienie, ścigane przez siły, które nie ścierpią, by wiedźmy odzyskały moc – o może nawet by pozostały przy życiu – siostry będą się musiały zagłębić w najstarszą magię, zawiązać nowe przymierza oraz odnowić dawne siostrzane więzi, jeśli w ogóle chcą przetrwać.

Nie ma czegoś takiego jak wiedźmy. Ale będzie.

Powieść Dawne i przyszłe wiedźmy to hołd złożony nieugiętej mocy i wytrwałości kobiet w walce o swoje prawa i swoje życie.

Pax. Droga do domu – Sara Pennypacker

Sara Pennypacker powraca z kontynuacją bestsellerowego, wielokrotnie nagradzanego i uwielbianego „Paxa”. „Pax. Droga do domu” to wspaniale utkana opowieść o trudnych wyborach i uzdrawiającej mocy miłości.
Minął rok, odkąd Peter ostatni raz widział swojego ukochanego liska Paxa. Dawniej byli nierozłączani. Teraz, gdy czas zagoił rany, każdy z nich prowadzi zupełnie inne życie. Paxowi i jego partnerce, Nastroszonej, urodziła się trójka uroczych lisich szczeniąt, których rodzice muszą strzec przed niebezpieczeństwami otaczającego świata. Tymczasem Peter, który w wyniku niedawno zakończonej wojny został sierotą, dręczony poczuciem winy i samotnością opuszcza schronienie u Voli i pragnie dołączyć do Wodnych Wojowników – organizacji zrzeszającej młodych wolontariuszy wędrujących po zniszczonych wojną terenach i uzdatniających skażone zbiorniki wodne, aby ludzie i zwierzęta mogli znów żyć bezpiecznie.
Gdy jedno ze szczeniąt Paxa poważnie się rozchorowało, pozostaje mu tylko liczyć na jedynego zaufanego człowieka, Petera. Mimo że chłopiec chciał zapomnieć o przeszłości, jego miłość do ukochanego lisa nigdy nie wygasła. Zarówno Peter, jak i Pax wyruszają w drogę do domu, wspierając się, gdyż wszystkie rany mogą się zabliźnić dzięki mocy uzdrawiającej miłości.

Niewidziani, IV tom serii Zaginione Miasta – Shannon Messenger

Czas na IV tom “Zaginionych miast”! Poznajcie dalsze przygody Sophie Foster!
Jesteście fanami Harry’ego Pottera i Percy’ego Jacksona? Koniecznie musicie poznać losy Sophie Foster!

Sophie Foster ucieka, ale przynajmniej nie została sama. Wraz z najbliższymi przyjaciółmi pragnie dołączyć do tajemniczej grupy Czarnego Łabędzia. Mimo że wciąż mają wątpliwości, podejmują decyzję o przystąpieniu do tej organizacji. Mają nadzieję, że dzięki tej współpracy dotrą do prawdy.
Wkrótce odkrywają sekrety, które przerastają ich najśmielsze oczekiwania. Wrogowie Sophie nie odpuszczają i rozprzestrzeniają przerażającą plagę, która zagraża bezpieczeństwu całego gatunku. Sophie i jej przyjaciele walczą wszystkim sposobami — dołączają do nich nowi sojusznicy — ale każdy wybór niesie ze sobą konsekwencje. A obdarzenie zaufaniem niewłaściwej osoby może okazać się śmiertelnie niebezpieczne…
W tym przełomowym IV tomie serii „Zaginione Miasta” Sophie musi poddać krytycznej weryfikacji swoje opinie o ludziach i wydarzeniach, aby dotrzeć do prawdy, która albo ocali jej świat, albo go zniszczy!

Wiecznomrok – Ross MacKenzie

I tom epickiej powieści fantasy napisanej z ogromnym rozmachem i trzymającej w napięci do końca!

Odkąd Wiecznomrok napadł na Srebrne Królestwo, pogrążając je w ciemności i chaosie, upłynęły tysiące lat. Wtedy garstka nieustraszonych Wiedźm zdołała przegnać zło. Jednak teraz Wiecznomrok, przebudzony przez diaboliczną panią Hester, znów daje o sobie znać. Powstrzymać go może jedynie starożytny czar, ukryty głęboko w podziemiach Królewskiego Gniazda.
Tajemnicza drewniana szkatułka wpada w ręce sieroty Larabelle Lisicy zupełnie przypadkiem, kiedy dziewczyna myszkuje po kanałach w poszukiwaniu wartościowych przedmiotów. Oczywiście Lara nie ma pojęcia, że to nieoczekiwane znalezisko wywróci jej życie do góry nogami – zostanie wrzucona w wir przygód, będzie musiała stawić czoła dzikiej magii i śmiertelnemu niebezpieczeństwu. Po drodze spotka też pewnego jegomościa, który nie rzuca cienia….

Ten post ma 9 komentarzy

 1. Miye

  Przyznam, że październikowe zapowiedzi Iuvi dosłownie zwaliły mnie z nóg! Zamierzam przeczytać prawie każdy tytuł.

 2. Parabloguje

  Coś dla mnie ponieważ uwielbiam wszystko co związane z czarownicami.
  Pozdrawiam

 3. Malwina

  Zakochałam się w okładce Wiecznomrok – Ross MacKenzie – jaka ona cudowna. Opis też mnie zaintrygował więc muszę koniecznie po nią sięgnąć 🙂

 4. Agnieszka Kaniuk

  Bardzo chciałabym przeczytać książkę Pax droga do domu, ponieważ czytałam pierwszą część i bardzo mi się podobała.

 5. Koralina

  nie mogę na to patrzeć! a miałam już tak poukładany plan książkowy 😉

 6. Bookendorfina Izabela Pycio

  Kontynuacji Paxa jestem bardzo ciekawa, tym bardziej, że pierwsza odsłona szturmem zdobyła serca czytelników. 🙂

Dodaj komentarz