You are currently viewing Mój książę Julia Quinn

Mój książę Julia Quinn

Powiedzenie, że mężczyzna potrafi być uparty jak osioł, byłoby zniewagą dla osła.*

Teraz bycie samotną kobietą nie jest niczym złym. Nie każdy pragnie związku, czy rodziny. Wiele kobiet stawia na odkrywanie siebie oraz samorozwój. Jednak jeszcze ponad 200 lat temu to było nie do przyjęcia. Młoda dama z wyższych sfer musiała znaleźć kogoś, kto da jej nazwisko, dom i będzie się nią opiekował.

Zarys fabuły

Daphne Bridgerton to młoda dama, której już czas wyjść za mąż. Niestety mężczyźni uważają ją za dobrego kompana do rozmów, ale nie widzą w niej swojej przyszłej małżonki. Z pomocą przychodzi jej niezwykle przystojny i charyzmatyczny Simon Basset – dziedzic angielskiego księstwa. On pokaże mężczyznom, że Daphne jest idealną kandydatką na przyszłą żonę, a ona odgoni od niego nachalne matki i zbyt śmiałe młode kobiety. Plan z pozoru idealny i pasujący obu stronom. Tylko co zrobić, gdy zwykły układ zaczyna być czymś więcej?

Szczerze muszę przyznać, że w naszym domu, to mama jest większą miłośniczkom romansów historycznych. To ona zazwyczaj podsuwa mi jakąś książkę ze słynnym „masz, spodoba Ci się”. Jednak tym razem to ja będę polecać, bo Mój książę to jeden z lepszych romansów w tym gatunku, jaki czytałam. Zacznijmy jednak od początku.

Moje wrażenia

Mój książę nie jest niczym nowym, bo Zysk i S-ka wznawia tę serię. I, prawdę mówiąc, bardzo się z tego cieszę, bo nie miałam o niej pojęcia, a wystarczył mi blurb, bym sięgnęła po pierwszy tom. I tak to romans historyczny, nie będzie żadnym arcydziełem zmieniającym życie, ale wiecie co? Dawno przy żadnej książce nie bawiłam się tak dobrze, jak przy tej. Julia Quinn ma niebywałe lekki styl pisania i przez książkę praktycznie się płynie. I chociaż ma prawie 500 stron, to te umykają w zastraszającym tempie. Nie można również odmówić autorce dużego poczucia humoru (kocham te pełne ironii dialogi!) oraz ubierania emocji w słowa. Dużym plusem jest to, że autorka oddaje klimat tamtych czasów, zarówno pod względem ubioru, spędzania czasu, jak i zachowywania się młodych kobiet, a także mężczyzn względem pań. Wszystko jest takie realne i naturalne. Nie da się przy tej powieści nudzić, tyle się w niej dzieje – mogłam się pośmiać, wzruszyć, zirytować, a nawet poczuć dreszczyki ekscytacji.

Słów kilka o bohaterach

Jeśli chodzi o charakterystyki postaci, to jestem jak najbardziej na tak. Na przykładzie Daphne oraz Simona autorka pokazała, jak istotne jest dzieciństwo. W jaki sposób wpływa ono na człowieka w późniejszym czasie. No i oczywiście miłość, wsparcie oraz akceptacja. Tego potrzebujemy cały czas. Tych dwoje jest, jak ogień i woda, potrafią sobie dogryzać, ale w swoim towarzystwie uwielbiają przebywać. Lubię tę dwójkę, są tacy realni i pełni życia. Cieszę się, że zmiany w nich zachodzące następowały z czasem i bywało, że niezwykle boleśnie. Na wszystko musi być odpowiedni moment i nawet miłość nie jest w stanie uleczyć wieloletnich urazów ot tak.

Na zakończenie

Zawsze się trochę boję zabierać za romans historyczny, teraz też miałam lekkie obawy, ale szybko zostały rozwiane. Została sama przyjemność z czytania i poznawania losów tych dwoje. I muszę przyznać, że był to świetnie spędzony czas, nawet przez chwilę się nie nudziłam. Nie chciałam kartkować książki, by tylko skończyć. Ba! Ja nawet wracałam do niektórych scen, bo tak mi się podobały. Julia Quinn zdobyła moją całkowitą uwagę i dała wszystko, czego wymagam w tym gatunku. Dla mnie Mój książę jest historią zabawną, rozczulającą i zapadającą w pamięć.

Jeśli tylko lubicie niebanalne romanse historyczne, to bez chwili wahania polecam pierwszy tom Bridgertonów. Mój książę jest romansem historycznym, pełnym ciekawych smaczków, ale i życiowych spraw.

Mój książę otrzymałam od księgarni TaniaKsiazka.pl. Zachęcam również do zajrzenia na stronę księgarni po inne książki dla kobiet.

Autor: Julia Quinn
Tłumaczenie: Katarzyna Krawczyk, Wiesław Lipowski
Tytuł: Mój książę
Tytuł oryginału: The Duke and I
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: I
Data wydania: 2021-01-08
Kategoria: romans historyczny
ISBN: 9788382021271
Liczba stron: 480
Ocena: 8/10

Bridgertonowie
Mój książę | Ktoś mnie pokochał | Propozycja dżentelmena | Miłosne tajemnice | Oświadczyny | Grzesznik nawrócony | Magia pocałunku | Ślubny skandal | The Bridgertons: Happily Ever After

Ten post ma 8 komentarzy

 1. Agnieszka Kaniuk

  Nie czytam zbyt często tego gatunku książek, ale kiedy już czytam, mam szczęście do wybranych tytułów. Ten ciekawi mnie już od jakiegoś czasu. 😊

 2. Kasiek

  Mówiłam że Ci się spodoba

 3. Katarzyna Krasoń

  Uwielbiam uwielbiam! Sama wiesz że przeczytałam w ciągu dwóch wieczorów ❤️. Teraz czekam na drugi tom!

 4. Karolina Kosek

  sporo słyszałam o serialu, ale jakoś nie mogę się przekonać do tej historii, może książka będzie dla mnie bardziej odpowiednia

 5. Joanna

  Fajna recenzja. Warto wrzucić coś lekkiego w tym trudnym dniu.

 6. Recenzje Kiti

  Pozycja wygląda naprawdę bardzo ciekawie i na pewno znajdzie swoich odbiorców.

Dodaj komentarz