You are currently viewing Wielka księga Bożego Narodzenia Magdalena Marczewska [ChristmasBooks]

Wielka księga Bożego Narodzenia Magdalena Marczewska [ChristmasBooks]

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Zaczęły się już przygotowywania i poszukiwanie prezentów. Dla małych moli książkowych nie będzie nic lepszego niż książki.

Zarys zawartości

Moją pierwszą propozycją jest Wielka księga Bożego Narodzenia. Książka dla dzieci w wieku od czterech lat. Chociaż dużo w niej jest zadań dla nieco starszych. Tak, tak. Dobrze przeczytaliście. Zadań. Na zaledwie 144 stronach znajduje się cała masa łamigłówek, rysunków do pokolorowania lub dokończenia, labiryntów i dużo więcej ciekawych rzeczy do wykonania. Ponadto w środku znajdują się znane kolędy, niektóre zwyczaje Bożonarodzeniowe i opowiadania autorstwa Anny Onichimowskiej, Agnieszki Galicy, Grzegorza Kasdepke i Pawła Beręsewicza.

Gdy tylko Wielka księga Bożego Narodzenia wpadła mi w oczy, wiedziałam, że musi ona trafić do moich Potworków. Czy było warto posłuchać intuicji?

Moje przemyślenia

Moje początkowe wrażenie jest jak najbardziej na plus. Twarda oprawa, miła dla oka ilustracja i pewność, że książka przetrwa drugie czytania i zabawy. Środek zaś to kremowy papier i… Moc atrakcji. Naprawdę wnętrze zachwyciło nie tylko młodszych odbiorców, ale i dorosłych. Wielka księga Bożego Narodzenia łączy edukację z zabawą. Dzieci poprzez rozwiązywanie łamigłówek, pokonywanie labiryntów czy poszukiwanie podobieństw mogą ćwiczyć spostrzegawczość, motorykę ręki czy pamięć. Uczą się również matematyki, wykonując proste równania matematyczne. A także miło spędza czas podczas kolorowania uroczych kolorowanek. I tak naprawdę to zaledwie kilka zadań ze wszystkich zawartych w publikacji. Nudzić się przy niej nie da, bo dla każdego coś interesującego się znajdzie.

No i jak wspominałam wcześniej – Wielka księga Bożego Narodzenia to też opowiadania i wiersze, które można czytać wraz z dziećmi, a te już czytające samodzielnie bez problemu się z nimi uporają. Ich niewątpliwym plusem jest to, że dostarczają nie tylko dobrej zabawy, ale również uczą czegoś dobrego i ważnego. Przykładowo pokazują, że warto pomagać czy też troszczyć się o leśne zwierzęta. Bez wątpienia wprowadzają magię świąt i mogą być dobrym początkiem do rozmów na temat tego, co jest najważniejsze w świętach.

Na zakończenie

Moim zdaniem Wielka księga Bożego Narodzenia powinna znaleźć się w każdym domu. To pozycja idealna dla dzieci od czwartego roku życia. W pewnym stopniu mogą z nią dorastać przez jakiś czas, bo zadania mają różny stopień trudności. Dlatego też może być ona dobra na parę lat lub dla dzieci w różnym wieku. Potworki są zachwycone i ciężko jest je oderwać od książki. Niektóre wymagają od nich więcej zaangażowania, a niektóre są bardzo proste. Nie zmienia to jednak faktu, że świetnie się przy tym bawią. I wymuszają śpiewanie kolęd, bo przecież „po to tu są, tak?”. Trudno z tym polemizować…

Warto już teraz zaopatrzyć się w ten tytuł. Wielka księga Bożego Narodzenia sprawdzi się idealnie na czas oczekiwania na święta. Polecamy z Potworkami.

Autor: Magdalena Marczewska
Tytuł: Wielka księga Bożego Narodzenia
Wydawnictwo: MAC Edukacja / Dwukropek
Wydanie: I
Data wydania: 2020-11-04
Kategoria: lit. dziecięca
ISBN: 9788381089036
Liczba stron: 144
Ocena: 8/10

Ten post ma 8 komentarzy

 1. Głodna Wyobraźnia

  Fajna propozycja, by zająć czymś dzieci, a samemu poczynić przygotowania do świąt 🙂

 2. Pojedztam.pl

  Nie słyszałam wcześniej o tej pozycji. Kupię ją jako prezent dla młodszej kuzynki.

 3. Agaman

  Ciekawa propozycja na swiateczny prezent 🙂

 4. Aga

  Pomysłowa pozycja w sam raz do wprawienia się w świąteczny nastrój 🙂

 5. Anszpi

  Książki o świątecznej tematyce dla dzieci zawsze mnie zachwycają. Moja córka lubi z nimi spędzać czas

 6. Karolina Kosek

  sama bardzo lubię takie książki, więc chętnie bym sięgnęła. Myślę że dzieciaki tez by się skusiły 🙂

 7. Wędrówki po kuchni

  Bardzo ciekawa i sympatyczna książeczka. Z pewnością umili czas najmłodszym

 8. Warto podchwycić ciekawy pomysł na prezent dla maluchów, nawet jeśli już właśnie za nami świąteczne dni, klimat warto podtrzymać. 🙂

Dodaj komentarz