You are currently viewing Cytatowe Love z… Utracona miłość Magdaleny Krauze

Cytatowe Love z… Utracona miłość Magdaleny Krauze

Cykl Cytatowe Love z… powstał z mojej miłości do wyszukiwania cytatów lub fragmentów w książkach, które w jakiś sposób chwyciły mnie za serce. Czasem post będzie dotyczył jednej książki, a czasami kilku. To będzie zależeć od… wszystkiego.

Dzisiaj zapraszam na Cytatowe Love z… Utracona miłość Magdaleny Krauze, nowej powieści autorki. Zachęcałam już Was do tego tytułu recenzją, ale nie mogło zabraknąć również tego, co tak lubię. Na więcej cytatów z książki zapraszam na blog Kocie czytanie.

Ileż to razy przed zaśnięciem wyobrażałam sobie ten moment. Z emocji kręciło mi się w głowie, ale za nic w świecie nie chciałam, żeby Michał przerwał pocałunek. Im dłużej mnie całował, tym bardziej utwierdzałam się w przekonaniu, że na taką euforię warto było czekać. Michał wplótł palce w moje włosy i pogłębił pocałunek. Zatraciłam się w tej chwili, zapominając o całym świecie. Już wtedy wiedziałam, że Michał właśnie zostawił na moich ustach wieczną pieczęć.

Byłam idiotką, myśląc, że czeka mnie cudowna przyszłość z mężczyzną, którego nigdy, nawet na moment, nie przestałam kochać.

Chciałam budzić się ze śmiechem i być wdzięczna za każdą sekundę życie. Zrozumiałam, że żaden dzień się nie powtórzy, że mam tylko jedno życie. Chciałam działać bez zbędnego planu, słuchać głosu serca i nie bać się tego, co usłyszę. Nie chciałam być idealna ani perfekcyjna, bo ani jedno, ani drugie nie istnieje. Chciałam być po prostu szczęśliwa.

Jestem jak przewrócone drzewo, które jakimś cudem wpuszcza jednak korzenie w ziemię i nie rezygnuje z życia. Tylko na jak długo starczy mi sił? Ile jeszcze zniosę, zanim będę w końcu szczęśliwa?

Dość już tych tajemnic i życia w ciągłym poczuciu winy z całą kupą kłopotów i ciągłych kłód, które nieustannie zwalały mi się pod nogi.

Kiedy zapisujesz historię swojego życia, nie pozwól na to, żeby ktoś trzymał pióro za ciebie.

Na bazie błędów z przeszłości chciałam zacząć lepszy dziś, lepsze jutro. Uczymy się przez całe życie, popełniamy błędy przez całe życie, ale to wszystko może się stać solidnym materiałem, z którego zbudujemy naszą przyszłość.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz