You are currently viewing Cytatowe Love z… Czekałam na ciebie Magdaleny Krauze

Cytatowe Love z… Czekałam na ciebie Magdaleny Krauze

Cykl Cytatowe Love z… powstał z mojej miłości do wyszukiwania cytatów lub fragmentów w książkach, które w jakiś sposób chwyciły mnie za serce. Czasem post będzie dotyczył jednej książki, a czasami kilku. To będzie zależeć od… wszystkiego.

Dzisiaj zapraszam na Cytatowe Love z… Czekałam na ciebie Magdaleny Krauze, której premiera już 31 lipca. To taki mały przedsmak przed recenzją.

– […] Wtedy w szkole to chyba najbardziej kochałam Igora za to, co sobie na jego temat wymyśliłam. Chyba nie muszę ci tłumaczyć, że nastolatka to istota o bardzo małym rozumku. Ale dzisiaj mam dwadzieścia osiem lat, a to znaczy, że jestem o co najmniej dziesięć lat mądrzejsza. Wiem, że nawet najbardziej niebieskie oczy nie gwarantują szczęścia.

A ja zadałam sobie pytanie, czego Monika uczy te dzieci? Że szczęście można poświęcić, że życie wbrew sobie, wbrew własnym pragnieniem, to coś dobrego?
Siedząc tak nocą w mojej niewielkiej przytulnej, kuchni, obiecałam sobie nie godzić się na mniej, nie zaspokajać cudzych pragnień kosztem własnego szczęścia. Nawet jeśli to znaczyło, że będę żyła z kotem.

Miłości nie można wywołać do tablicy, ona ponoć przychodzi znienacka. Może nie warto o tym myśleć, tylko żyć, robić swoje i czekać na odpowiedni moment?

Związek trzeba pielęgnować niezależnie od tego jak długo trwa. W życie każdej pary wkrada się czasem stagnacja, przyzwyczajenie i nuda. Najważniejsze, żeby umieć, A przede wszystkim chcieć wprowadzić tę szczyptę ożywienia, która spowoduje, że patrzymy na siebie nowym okiem.

Ktoś kiedyś napisał, że najlepszym sposobem obserwowania uczuć jest mowa ciała. Ciało nie potrafi oszukać samego siebie tak jak umysł. Moje ciało dało mi dziś wyraźny znak, że płonie w nim żar. Dziś poczułam, że jestem kobietą, która ma pragnienia.

Zdałam sobie sprawę, że ostatnie tygodnie nauczyły mnie, że niektóre szansę dane są nam tylko raz w życiu. Moja szansa na szczęście stała przede mną. Dziś nie bałam się zaryzykować. Dziś bardzo chciałam podjąć to ryzyko.

Ten post ma 7 komentarzy

 1. Agnieszka Kaniuk

  Cytaty bardzo zachęcają sięgnięcia po książkę. Czytałam już całość i wszystkim gorąco polecam poznanie tej historii. 😊

 2. Anna Rosińska

  Jeżeli całość jest tak fajna, jak cytaty, to koniecznie muszę sięgnąć po tę książkę 🙂

 3. Beti

  Bardzo życiowe, a jednocześnie zabawne 🙂

 4. zaczytanamarzycielka8

  Jejku jakie cudowne cytaty, aż mam ochotę przeczytać tę książkę 😉

 5. Magdalena Krauze

  Dziękuję Irenko <3 pięknie zaprezentowałaś te cytaty.

 6. Nacpana Ksiazkami

  Cytaty są naprawdę świetne. To utwierdza mnie w przekonaniu, że będę chciała po nią sięgnąć.

Dodaj komentarz