You are currently viewing Cytatowe Love z… Zdradzona Magdaleny Krauze

Cytatowe Love z… Zdradzona Magdaleny Krauze

Cykl Cytatowe Love z… powstał z mojej miłości do wyszukiwania cytatów lub fragmentów w książkach, które w jakiś sposób chwyciły mnie za serce. Czasem post będzie dotyczył jednej książki, a czasami kilku. To będzie zależeć od… wszystkiego.

Dzisiaj zapraszam na Cytatowe Love z… Zdradzona Magdaleny Krauze, nowej powieści autorki. Zachęcałam już Was do tego tytułu recenzją, ale nie mogło zabraknąć również tego, co tak lubię. Na więcej cytatów z książki zapraszam na blog Kocie czytanie.

Miłość nie zawsze przychodzi od razu, czasem rozkwita pomalutku, ujawnia swe piękne płatki jak róża.

(…) życie to pasmo upadków i wzlotów, które hartują nas każdego dnia. Stary człowiek nie jest nikomu do niczego potrzebny.

Miłość sama cię znajdzie albo ty ją i nawet się nie spodziewasz kiedy, bo najczęściej bywa tak, że miłość naszego życia pojawia się zaraz po życiowym błędzie.

Potrzebujesz czasu, Asiu. On może nie leczy ran tak, jak mówią, ale pozwoli zaakceptować to, co teraz tak cię boli.

– Bo wiesz, mamuś, czasem trzeba jakiegoś impulsu, żeby zrozumieć swoje błędy.

W sercu rozpacz, ból i tęsknota, a życie toczyło się dalej, nie pytało, czy człowiek ma siłę zwlec się rano z łóżka, czy ma siłę pójść do pracy, zrobić dziecku śniadanie, zawieźć do szkoły.

Ten post ma 7 komentarzy

 1. Agnieszka Kaniuk

  W książce znajduje się bardzo wiele ciekawych cytatów. Cieszę się, że mogliśmy wspólnie kilka z nich zaprezentować. 😊

 2. Ew

  Niesamowicie trafne cytaty. Książki jeszcze nie czytałam, ale wszystko przede mną. 🙂

 3. AMN

  “– Bo wiesz, mamuś, czasem trzeba jakiegoś impulsu, żeby zrozumieć swoje błędy.” —> ten chyba spodobał mi się najbardziej 😀 Coś mi mówi, że znów będę czytać książkę dla jednego cytatu 😉

 4. Daria

  Piękne cytaty, na pewno warte zapamiętania

 5. DeVi

  życie to pasmo upadków i wzlotów, które hartują nas każdego dnia. Stary człowiek nie jest nikomu do niczego potrzebny. – wyrwane z kontekstu bo próbuje zrozumieć o co w tym chodzi. Ok hartują nas wydarzenia, ale że stary człowiek nie potrzebny? Przecież może to wyglądać zupełnie inaczej! 🙂

 6. Jak wiele barw miłości, nawet tych, które zdarzają się w ciągu jednego życia, co znajduje potwierdzenie w cytatach. 🙂

Dodaj komentarz