You are currently viewing Cytatowe Love z… Taką sobie ciebie wymarzyłem Magdaleny Krauze

Cytatowe Love z… Taką sobie ciebie wymarzyłem Magdaleny Krauze

Cykl Cytatowe Love z… powstał z mojej miłości do wyszukiwania cytatów lub fragmentów w książkach, które w jakiś sposób chwyciły mnie za serce. Czasem post będzie dotyczył jednej książki, a czasami kilku. To będzie zależeć od… wszystkiego.

Dzisiaj zapraszam na Cytatowe Love z… Taką sobie ciebie wymarzyłem Magdaleny Krauze, nowej powieści autorki. Zachęcałam już Was do tego tytułu recenzją, ale nie mogło zabraknąć również tego, co tak lubię.

[…] w życiu czasem tak bywa, że jak człowiek ma bezpieczny i ciepły domek, a w domku wszystko poukładane jak należy, w tym partnera, to zaczyna się kręcić i szukać jakiejś odskoczni, bo mu się takie spokojne życie wydaje zbyt monotonne. Z czasem dopiero docenia się, że ta monotonia to ni mniej, ni więcej, tylko szczęśliwe życie.

– Pola, ja wiem, że ty wciąż myślisz, że cały świat składa się z samych dobrych i życzliwych ludzi, ale tak nie jest.

Każdy z nas ma w sobie nieodkryty ląd. Myślę, że właśnie to powolne dawanie siebie po kawałku, zaskakiwanie się czymś nowym sprawia, że ludzie utrzymują zainteresowanie sobą na długie lata.

Od dawna szukałem szczęścia i teraz, kiedy ono zapukało do moich drzwi, nie dam mu odejść.

– Można przez całe życie czekać na cudowne chwile, można ich wypatrywać, pragnąć, ale czasem trzeba sprawić, by się po prostu wydarzyły.

Nie można sobie miłości kupić, zaskarbić dobrymi uczynkami i robieniem wszystkiego, żeby się drugiej osobie przypodobać. Bo kocha się mimo wszystko, a nie za coś.

Kiedy umiera człowiek, nagle wszystkie jego złe uczynki idą w zapomnienie. Pamięta się tylko te dobre chwile.

Ten post ma 6 komentarzy

 1. Martyna K.

  Książka jeszcze przede mną, a cytaty zachęcają do tego, bym zmieniła ten stan rzeczy.

 2. Ostatni cytat mnie nie przekonuje, łagodzimy zdanie o kimś zmarłym, to naturalne uczucie powiązane ze stratą, ale niektórych ludzi nie da się pamiętać z dobrej strony.

 3. Aga D

  Kopalnia cytatów! Wpisuję na listę do czytania tę pozycję, dzięki!

 4. Angela

  Tą książką już do mnie dostarczał i czeka na przeczytanie. Widzę, że będę musiała się za nią zabrać.

 5. Dyedblonde

  Lubię takie książki z cytatami często można się zainspirować czerpać motywację z nich

Dodaj komentarz