You are currently viewing “Znikające królestwo” Millie Marotta

“Znikające królestwo” Millie Marotta

To, że nasza Ziemia jest zaniedbana i to niestety przez nas samych, nie jest już żadną tajemnicą. Teraz pozostało nam tylko zakasać rękawy i naprawiać krok po kroku, co się tylko da. I to jak najszybciej, bo cierpią na tym wszyscy, a najgorsze jest to, że niektóre gatunki zwierząt są już na wyginięciu.

Tematu znikającego królestwa zwierząt podjęła się w swojej publikacji dla dzieci znana walijska ilustratorka. Millie Marotta stworzyła swój przewodnik po zagrożonych zwierzętach żyjących w poszczególnych ekosystemach. Opowiadając o nich, wspomina również, co można zrobić, by im pomóc.

Znikające królestwo. Przewodnik po świecie zagrożonych zwierząt najpierw zachwycił mnie okładką, a dopiero potem zapoznałam się z blurbem. I naprawdę cieszy mnie to, że coraz częściej mówi się o zagrożeniach, jakie niosą za sobą nasze działania dla całej planety. I uświadamia od najmłodszych lat.

Jak już wspominałam, to oprawa graficzna jako pierwsza przykuła moją uwagę, a to tylko okładka. Po zajrzeniu do środka jest jeszcze lepiej. Ilustracje stworzone przez Millie Marotta zachwycają. Dosłownie. Jest w nich mieszanka – łączy się na nich realizm z bajkowością. Każda strona oczarowuje i nie sposób się napatrzeć na te rysunki. Dzięki temu i młodszy i starszy czytelnik znajdzie tutaj coś dla siebie.

Na samym początku autorka opowiada trochę o sobie. Piszę też o tym, dlaczego chciała, by Znikające królestwo. Przewodnik po świecie zagrożonych zwierząt powstał. Millie Marotta tym tytułem apeluje o to, by ratować Ziemię i pomóc zwierzętom na niej żyjącym. Kieruje publikację do dzieci, by już od najmłodszych lat uczyć wrażliwości i świadomości, na temat tego, jak możemy pomóc. Plusem jest to, że wiele propozycji może być wykonywane przez dzieci. Następnie są jakby rozdziały opisujące gatunki żyjące w określonych siedliskach. W oceanach, lasach, na mokradłach, w tundrach, górach, na stepach i sawannie, słodkiej wodzie, a także pustyni żyje wiele fascynujących zwierząt. Znajduje się też tutaj mapa pokazująca dokładnie, gdzie żyją gatunki opisane w Znikające królestwo. Przewodnik po świecie zagrożonych zwierząt oraz oznaczenie poziomu ich zagrożenia.

Wymienione są tutaj mniej lub bardziej znane gatunki, wszystkie są wyjątkowe i ważne dla przyrody. Zwraca się tutaj naszą uwagę na fakt, iż wyginięcie określonych gatunków sprawia, że wiele tracimy i zmienia się coś w przyrodzie. Millie Marotta zachwyca – szatą graficzną oraz zawartą na stronach wiedzą. Pokrótce opisuje ekosystemy oraz każde ze zwierząt, a robi to tak ciekawie, że czytanie jest czystą przyjemnością. Dla Dzieci niewątpliwą atrakcją jest wygląd głównych bohaterów Znikające królestwo. Przewodnik po świecie zagrożonych zwierząt oraz ciekawostki o nich.

Znikające królestwo. Przewodnik po świecie zagrożonych zwierząt to pięknie wydana i bardzo wartościowa publikacja, która przypadnie do gustu i dzieciom (według wydawcy 6-14, ja jednak skłaniam się ku przedziałowi 8-14) i dorosłym. Duże wydanie z twardą oprawą, pięknymi ilustracjami i wiedzą w pigułce, to coś wartego posiadania na półce dziecka.

Autor: Millie Marotta
Tytuł: Znikające królestwo. Przewodnik po świecie zagrożonych zwierząt
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wydanie: I
Data wydania: 2019-11-13
Kategoria: lit. dziecięca
ISBN: 9788310135506
Liczba stron: 112
Ocena: 7/10

Ten post ma 9 komentarzy

 1. zaczytanamarzycielka8

  To jest książka po którą na pewno sięgnę przy kolejnych zakupach. Takie książki dla dzieci lubię sama poczytać a może i mój syn się zaciekawi 😉

 2. Zielona Małpa

  Książki edukacyjne dla dzieci są super. A już szczególnie, jeśli poruszają problemy, które dotykają nas na co dzień. Być może kolejne pokolenie naprawi to, co poprzednie zniszczyły. Ale warto zacząć już teraz.

 3. Paulina

  Przepięknie wydana książeczka. Z przyjemnością ją zakupię nie tylko dla własnej przyjemności, ale również na prezent.

 4. VeryLittleBookNerd

  Ojej, wydanie rzeczywiście przecudne! Jako dziecko lubiłam książki o zwierzętach 🙂

 5. Daria

  O nawet sama z chęcią bym się z tym zapoznała

 6. Kasia Kowalska

  Jak ja się cieszę, że tutaj trafiłam. Dziękuję ci za ten opis — naprawdę. Jestem ogromną miłośniczką książek dla dzieci — ale tych wartościowych. Szkoda tylko, że nie mam kiedy sama ich poczytać 😛 Na szczęście moje dzieciaki, to faktycznie jeszcze dzieci przed 15 r.ż., więc jest szansa, że się skuszą na tę książkę, co i mi da możliwość obejrzenia jej dokładnie.

Dodaj komentarz