You are currently viewing Pościg Elle Kennedy

Pościg Elle Kennedy

Udaję, że moje życie przypomina piękny, wiktoriański dom. Mam nadzieję, że nikt nie przyjrzy mu się z bliska i nie zobaczy pęknięć w fasadzie.*

Z uczuciami bywa tak, że możemy wyrażać je bez problemu i na wiele sposobów. Zdarza się też tak, że powiedzenie „kocham cię” jest czymś niebywałe trudnym. Te dwa słowa i odsłonięcie się osłabia nasze mury ochronne. Stajemy się podatni na zranienia i ujawniamy najsłabsze punkty. Czy warto więc ryzykować?

Słów kilka o fabule

Summer zaczyna właśnie naukę w Briar. Na tej samej uczelni studiuje już Fitz. Tych dwoje zna się dzięki Deanowi, który jest bratem dziewczyny. Są zupełnie różni, ale coś ich do siebie ciągnie. Jednak chłopak podczas jednej z imprez wypowiada kilka przykrych słów i Summer traci nim zainteresowanie. Pech chce, że zamieszkują razem i dociera do nich, że może to nie być zbyt proste. Ona nie może przestać czegoś do niego czuć, on przekonuje się, że bardzo się mylił w ocenie dziewczyny.

Poprzednia seria Elle Kennedy wydana przez Zysk i S-ka podbiła moje serce. Dlatego też pewne było, że zabiorę się za Briar U. Jak wypadł Pościg w moich oczach?

Plusy i minusy

Muszę przyznać, że tej książce sporo brakuje do tych z serii Off Campus. Pościg czyta się szybko i bez większych trudności, ale ma on swoje minusy. Fabuła jest bardzo przewidywalna i niestety miejscami strasznie się dłuży. Mocno drażniło mnie to, że przez ¾ powieści bohaterowie krążyli wokół siebie, a tu nagle bum i są razem. Miałam wrażenie, jakbym coś przeoczyła. Bywały sceny, które nagle się urywały, a nawet bywały zbędne. Trudno też było mi wczuć się przez większą część w emocje zawarte w tekście. Niby były, ale takie jakby za szkłem, przytłumione. Dopiero pod koniec stają się one intensywniejsze i w jakimś stopniu do mnie trafiają. No i nie mogę nie wspomnieć o poczuciu humoru, które nie raz ratowało całość. Na plus są również wątki o poczuciu własnej wartości, molestowaniu seksualnym oraz manipulowaniu uczuciami. To sprawia, że Pościg czyta się z większym zainteresowaniem i chce się poznać zakończenie.

Jak jest z bohaterami?

Początkowo może się wydawać, że Summer to bogata córeczka rodziców, która robi, co chce i zawsze osiąga swój cel. Lubi być w centrum uwagi, a szaleństwa nie są jej obce. Okazuje się jednak, że to dziewczyna pełna ciepła, empatii, kompleksów i braku wiary w siebie. Zawsze daje z siebie ile może, jest oddaną przyjaciółką i chętnie pomaga. Fitz wydaje się typem sportowca. Dobrze zbudowany, gra w hokeja. To jednak pozory, bo za tym wszystkim kryje się ponury, wytatuowany samotnik kochający tworzyć gry komputerowy. Nie cierpi tracić opanowania i być w centrum uwagi. Tych dwoje jest przykładem zupełnie różnych osobowości, które potrafią jednak ze sobą przebywać i miło spędzać czas.

No to polecam, czy nie?

Pościg nie podbił mojego serca i bywały momenty, gdy chciałam odłożyć książkę i do niej nie wracać. Jednak za każdym razem zaczynało się coś dziać i tak dotarłam do końca. To nie jest idealna książka i sporo jej brakuje, ma w sobie jednak coś takiego, że pomimo tego wywołuje ona emocje. Bawi, wzrusza i pod koniec nawet mocno ciekawi. Zaś o wyżej wymienionych wątkach zawsze warto czytać i mówić, by nikt nikogo nie wykorzystywał wbrew ich woli, by najbliżsi nie manipulowali naszymi uczuciami, a zaufanie nie było nadużywane.

Po cichu mam nadzieję, że to tylko słabszy moment u Elle Kennedy, bo ostatecznie nie jest tragicznie, ale autorka potrafi dać z siebie dużo więcej. Pościg można przeczytać, ja jednak bardziej polecam Układ, jeśli jeszcze nie znacie.

Nie ma znaczenia, jak postrzegają cię inni ludzie, tylko jak sama siebie widzisz.*

Autor: Elle Kennedy
Tytuł: Pościg
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: I
Data wydania: 2019-03-04
Kategoria: new adult
ISBN: 9788381165730
Liczba stron: 424
Ocena: 6/10

Briar U
Pościg | Ryzyko | The Play

Ten post ma 7 komentarzy

 1. Aleksandra

  Kiedyś ta książka, gdzieś mi mignęła ale raczej nie mam jej w planach, bardzo ciekawa recenzja 😀

 2. Wystukane Recenzje

  Autorkę kojarzę, ale tej książki nie znam, nie widziałam nawet tej okładki nigdy! Może dam jej szansę, zobaczymy.

 3. Zielona Małpa

  Nie czytam takich książek, więc tak niezależnie od opinii nie sięgnę po Pościg 🙂

 4. Wiewiórka w okularach

  Książka na pewno niezła dla fanek gatunku, ale ja po takie pozycje nie sięgam z założenia raczej. 😉

 5. AMN

  Jakoś nie zachęcił mnie ani opis książki, ani sama okładka 😉

Dodaj komentarz