You are currently viewing “Zaufaj mi jeszcze raz” Magdalena Krauze

“Zaufaj mi jeszcze raz” Magdalena Krauze

[…] w życiu czasem przychodzą takie chwile, w których wydaje nam się, że świat jest beznadziejny, a problem, który nas dotknął, nie do przejścia.

Zaufanie jest czymś najważniejszym w każdej możliwej relacji. Biznesowej, przyjacielskiej, czy też w związku. Na nim tworzymy fundamenty mające utrzymać, to na czym tak bardzo nam zależy. I o ile trudno na nie zapracować, to bardzo łatwo jest je stracić. Czasami wystarczy jedno słowo, by wszystko zostało zaprzepaszczone.

Bańka szczęścia Pauli pęka, gdy słyszy jedno słowo skierowane do jej ukochanego – Igora. Nie może poradzić sobie z tym, co czuje i ucieka nie tylko z jego gabinetu, ale również z pracy. Zbyt boli ją to, co odkryła i nie chce z nim rozmawiać. Obawia się, że po raz kolejny nakarmi ją kłamstwami i tak naprawdę jest tylko jego zabawką. Postanawia udać się do Karpacza, by wszystko przemyśleć i trochę ochłonąć, a także zdecydować, czy chce jeszcze rozmawiać z Igorem i czy jest w stanie bez niego żyć. Co takiego ukrył przed nią Igor i czy będzie w stanie wytłumaczyć to swojej ukochanej?

Po tym, jak zakończyło się Czekałam na ciebie, chciałam od razu sięgać po kontynuację, ale przyszło mi na nią trochę poczekać. Jak na tle pierwszego tomu wypadło Zaufaj mi jeszcze raz i czy warto było poświęcić czas na przeczytanie dalszych losów tej pary?

Zaufaj mi jeszcze raz, zaczyna się w momencie zakończenia poprzedniej części, co sprawia, że czytelnik ma wrażenie jakby tylko na chwilę odłożył historię i po chwili do niej wrócił. Ponownie od razu da się zauważyć, że Magdalena Krauze doskonale wie, o czym chce pisać i powoli prowadzi nas przez wszystkie wydarzenia, emocje oraz chwilę refleksji. Bo tak jak w Czekałam na ciebie, tak i tutaj nie brakuje życiowych tematów. Tym razem skupia się na tym, jak ważne jest zaufanie oraz szczerość, pokazuje, że brak tych dwóch rzeczy może zniszczyć nawet miłość. Autorka przypomina też nam, że czasami nie warto się upierać i dać komuś szansę, bo nie wiemy ile czasu mamy i zwyczajnie szkoda go na tkwienie w uporze i unikaniu rozmowy. Powieściopisarka stworzyła powieść z wieloma wątkami i mocno namieszała w życiu głównych bohaterów, ale trzeba przyznać, że zrobiła to rewelacyjnie, bo nie brak w tej historii nagłych zwrotów akcji, całej masy emocji oraz zaskakujących momentów.

Również na pochwałę zasługują bohaterowie, a raczej to, jak zostali stworzeni. Podobało mi się to, że zarówno Paula, jak i Igor są zwyczajnym ludźmi, pełnymi wad oraz zalet. Żadne z nich nie jest idealne i potrafią namieszać sobie w życiu, może nie specjalnie, ale ze zwykłej ludzkiej słabości. Igor cieszył się sielanką i nie myślał o tym, co będzie, a Paula przegrała ze swoimi lękami z przeszłości. Czasem trudno walczyć z emocjami i racjonalnie myśleć, a wtedy robi się głupoty. Ważne jednak, by dać szansę na naprawę i zrozumienie obu stron.

Zaufaj mi jeszcze raz, przeczytałam w jakieś cztery godziny i w tym czasie nie istniało dla mnie nic więcej oprócz tej historii. Magdalena Krauze wciągnęła mnie w ten wir wydarzeń i sprawiła, że wszystko przeżywała razem z Paulą i Igorem. Ich ból, rozpacz, złość, lęki oraz nadzieję. Nie zabrakło też chwil zabawnych oraz ciekawostek o Karpaczu, pozwalających na trochę oddechu i rozluźnienie. Wplotła w to tyle emocji i wrażeń, że chyba jeszcze na długo pozostaną one we mnie. Powiem wam, że tajemnica Igora jest niecodzienna i w życiu bym się jej nie domyśliła. Ona zaskakuje i sprawia, że aż ściska się serce, a z oczu chcą lecieć łzy.

W obu tomach autorka tworzy historie, życiowe, ale subtelne, gdzie nie brak chwil pełnych wzruszeń, trudnych decyzji oraz pełnych nadziei, miłości słów i czynów. Zarówno Czekałam na ciebie, jak i Zaufaj mi jeszcze raz to obyczajówki na bardzo wysokim poziomie, którym nic nie brakuje. Polecam z czystym sumieniem i pewnością, że się nie rozczarujecie.

Autor: Magdalena Krauze
Tytuł: Zaufaj mi jeszcze raz
Wydawnictwo: Jaguar
Wydanie: I
Data wydania: 2019-10-23
Kategoria: obyczajowa
ISBN: 9788376868486
Liczba stron: 312
Ocena: 8/10

Czekałam na Ciebie:
Czekałam na Ciebie | Zaufaj mi jeszcze raz

Ten post ma 18 komentarzy

 1. Kasiek

  Jestem najarana strasznie.fabula zapowiada się.swietnie że najchętniej od razu poleciałbym po te książki

 2. Agnieszka Kaniuk

  Bardzo się cieszę, że po raz kolejny mogliśmy potrenować wspólnie tak świetnej książce. 😊 ♥️

 3. Marta Daft

  Gratuluję patronatu nad obydwoma tytułami. Po twojej recenzji z pewnością nadrobię oba tomy.

 4. Marlena H.

  Niestety nie znam serii, ale bardzo zaciekawiła mnie ta książka. Z przyjemnością po nią sięgnę. Wydaje się idealna na jesienno-zimowa wieczory. 😊

 5. Mayka.ok

  Nie czytałam pierwszej części, ale jeśli wpadnie mi w ręce ta seria to chętnie się zapoznam 🙂

 6. Iwona

  Na ten moment nie mam tej książki w planach, ale spróbuję o niej pamiętać.

 7. zaczytanamarzycielka8

  Musze w końcu przeczytać tę serię <3

 8. Paulina

  Najpierw muszę sięgnąć po poprzednią część 🙂

 9. Popkulturka Osobista

  Nie czytałam poprzedniej części, lecz zapowiada się nieźle. Będę mieć je na uwadze 🙂

 10. Zielona Małpa

  Nie sięgam raczej po książki, które w zasadzie balansują na granicy obyczajówki i romansu. Zawsze szybko mnie nudzą.

 11. Toukie

  Pierwszy tom bardzo mi się spodobał. Urocza historia. Muszę przeczytać drugi tom.

 12. Karolina

  Nie czytałam poprzedniej części, a wydaje się to być dość ważne dla odbioru tej pozycji. Całość jedynka zachęciła mnie do czytania 🙂

Dodaj komentarz