You are currently viewing [ChristmasBooks] “Tajemnica pod jemiołą” Richard Paul Evans

[ChristmasBooks] “Tajemnica pod jemiołą” Richard Paul Evans

Boimy się skoczyć, ponieważ boimy się upaść. Boimy się bólu. Mimo to musimy skakać, bo tylko wtedy możemy mieć nadzieję, że ktoś nas złapie.*

Ile razy w życiu zrobiliście coś zwariowanego i zupełnie spontanicznego? Absolutnie niepodobnego do was, ale wbrew wszystkiemu sprawiało wam to przyjemność i radość. Czasem warto zrobić coś szalonego, spontanicznego i niepodobnego do nas. Może właśnie wtedy zacznie dziać się coś wspaniałego…

Alex jest mężczyzną po trzydziestce, który niespełna rok temu został rozwodnikiem ze złamanym sercem i pustym kontem bankowym. Pomimo pracy i posiadania dobrych przyjaciół czuje się strasznie samotnie, chciałby spotkać kobietę, która zrozumie jego stan duszy i tym razem pokocha go z całego serca. Za namową dwójki przyjaciół zakłada konto na portalu randkowym i dzięki temu trafia na bloga tajemniczej kobiety podpisującej się jako LBH. Kierując swoje słowa do wszechświata, pisze poruszające wpisy o samotności. Mężczyzna jest poruszony tym, co przeczytał i niespodziewanie dla samego siebie oraz swoich znajomych wyrusza w podróż w celu odnalezienia tej kobiety. Trafia do urokliwego miasteczka Midway w stanie Utah, gdzie mieszkańcy są bardzo specyficzni, a zima przypomina te sprzed lat. Czy uda mu się odnaleźć to, czego szuka?

Tajemnica pod jemiołą to trzecia część serii Kolekcja pod jemiołą spod pióra Richarda Paula Evansa. Uwielbiam książki tego pisarza, ponieważ zawsze trafiają do mojego serca i są po prostu piękne. Czy i tym razem Evans przekonał mnie do siebie?

Oczywiście, że tak. Pomimo tylu książek na swoim koncie Richard Paul Evans w dalszym ciągu nie stracił swojej umiejętności tworzenia historii, które poruszają serca i zapadają w pamięć. W swoich książkach zawsze umieszcza jakiś ważny temat i to w taki sposób, że nie czuć w nim moralizatorskiego tonu, a bardziej skupienie nad jego istotą, przekazem i emocjami. Tajemnica pod jemiołą pozwala poczuć, jak bolesna i niszcząca może być samotność. To straszne uczucie, tym bardziej że samotnym można być nawet wśród ludzi. Jednak wbrew pozorom tytuł ten nie jest przygnębiający, owszem czuć smutek, ale w porównaniu z klimatem świąt, nadzieją oraz przekazem, jaki niesie ta historia, to zaledwie muśnięcie dla zrozumienia tematu i nakreślenia fabuły. Zawsze mamy szansę na szczęście, a okres Bożego Narodzenia jest magiczny i wtedy wszystko jest możliwe. Nawet miłość.

I tym razem bez problemu zżyłam się z postaciami stworzonymi przez autora. Każdy z bohaterów, a zwłaszcza Alex, bo o nim jest najwięcej, jest bardzo realnie przedstawiony. Z wadami oraz zaletami, nic nikomu łatwo nie przychodzi, nie są niesamowicie piękni lub bogaci, tylko, jak w prawdziwym życiu trzeba być gotowym na wzloty, upadki i oczekiwać nieoczekiwanego. Polubiłam Alexa i jego spojrzenie na świat. Z sympatią czytałam też o mieszkańcach Midway, to prawdziwa plejada osobowości, która wywołuje uśmiech na twarzy i wzruszenie.

Tajemnica pod jemiołą wciąga od pierwszych zdań i strona po stronie otula śnieżną pierzynką. Historia porusza i wzrusza, sprawia, że nie liczy się nic oprócz niej. Emocje wypływają z każdego zdania i wraz z bohaterami przeżywałam każdą chwilę. Richard Paul Evans ze zwykłych historii tworzy opowieści, które stają się wyjątkowe i magiczne. Ma lekki styl pisania, umiejętność obserwowania ludzkich zachowań i opisywania tego, co im w duszy gra. Lekka, bajkowa i romantyczna historia, którą pochłania się jak ulubione czekoladki. Idealna książka na rozpoczęcie zimowego sezonu czytelniczego. Z pewnością też wrócę do tej książki jeszcze nie raz.

Z czystym sumieniem polecam najnowszą książkę Richarda Paula Evansa fanom jego pióra oraz wszystkim tym, którzy lubią życiowe historie z prawdziwymi postaciami i codziennymi zmartwieniami. Tajemnica pod jemiołą dostarczy wielu wrażeń oraz emocji.

Nie poddawaj się. Na świecie jest mnóstwo nieodkrytych skarbów. Większość z nich to ludzie.*

Autor: Richard Paul Evans
Tytuł: Tajemnica pod jemiołą
Wydawnictwo: Znak Literanova
Wydanie: I
Data wydania: 2018-11-14
Kategoria: romans
ISBN: 9788324048434
Liczba stron: 304
Ocena: 8/10

Kolekcja pod jemiołą:
Obietnica pod jemiołą | Hotel pod jemiołą | Tajemnica pod jemiołą

Ten post ma 6 komentarzy

 1. Kasiek

  Irenko jak Ty piszesz ślicznie to jak obiecałam sobie dać spokój z Evansem tak znowu mam ochotę do niego wrócić i poczuć te atmosferę

 2. Czasem potrzeba nam takich ciepłych opowieści, zwracających uwagę na drugiego człowieka, zachęcających do poznawania otaczających nas osób, właśnie w kategoriach skarbu. 🙂

 3. Agnieszka Kaniuk

  “Życiowe historie z prawdziwymi postaciami i codziennymi zmartwieniami”, to zdecydowanie coś dla mnie.:)

 4. Anita

  Tak właśnie się spodziewam, że nie zawiodę się na tej książce, uwielbiam Evansa😍😍❤❤

 5. księgozbiór kasiny

  Właśnie wypożyczyłam inną książkę tego Autora i zobaczymy czy się “polubimy”:)

Dodaj komentarz