[PRZEDPREMIEROWO] Walcz o marzenia

 

Ich losy zaczęły się łączyć w niewidzialny splot, który powstał z samotności i pragnień silniejszych niż największy strach. Silniejszych niż los i jego niesprawiedliwe koleje. [s. 159]

Marzysz? Na pewno tak. Każdy z nas o czymś marzy i chce, by to się spełniło. Chcemy rzeczy małych i dużych, czegoś poważnego, a czasem po prostu pragniemy rzeczy prostych, przynoszących radość, ale niestety trudnych do spełnienia. Jednak jeśli czegoś bardzo się chce i do tego dąży…

Kamil przeprowadza się do Warszawy, by zacząć tam studia, ale pragnie też nowego startu w nowym miejscu, nieprzypominającym mu na każdym kroku o tym, co było. Maja jest pełną energii, nieco zwariowaną dziewczyną, pragnącą chwytać każdą chwilę no i studiować. Spotkanie tych dwojga jest dość niecodzienne. Gdy Kamil wraca z imprezy, zauważa kopiącą i wyzywającą samochód  małą furiatkę. Oferuje jej pomoc, a kiedy dowiaduje się, co chce zrobić z pojazdem Maja zaczyna go intrygować. Zaczynają spędzać czas i się przyjaźnić, bo tylko na tyle pozwala Maja, zakazując Kamilowi zakochać się w niej.

To trzecia książka w dorobku pisarskim Agaty Czykierdy-Grabowskiej i muszę przyznać, że już na całego zdobyła moje serducho i umościła sobie w nim prywatny kącik. Na każdą jej książkę czekam z utęsknieniem i gdy już czytam, znika cała otaczająca mnie rzeczywistość – jestem tylko ja, bohaterowie i ich historia. Czy Wszystkie twoje marzenia są godne polecenia?

Wokół niej żyli ludzie, którzy też mieli swoje tajemnice i traumy, i walczyli z nimi każdego dnia. [s. 185]

Nawet jeśli bym chciała, nie mam się do czego przyczepić, ponieważ autorka ponownie napisała powieść, która od pierwszych do ostatnich stron intryguje i wzbudza całą gamę uczuć. To książka w pełni dopracowana, przemyślana, a co ważniejsze pomimo dużej dawki romantyczności realna. Bo autorce udało się połączyć poczucie humoru, wątku miłosnego i szarej rzeczywistości. Dzięki temu opowieść jest realna, zabawna i wzruszająca. W niej cały czas coś się dzieje, nigdy nie wiadomo jak postąpią bohaterowie, czym nas zaskoczą i jakie emocje akurat wzbudzą. Agata nie stwarza wydumanych problemów, nie przesadza z dramatyzmem czy też uczuciami bohaterów, wszystko jest podane w odpowiednich proporcjach i ze sobą pięknie współgra.

Autorka chciała, by Kamil rozkochał w sobie czytelniczki i według mnie udało jej się stworzyć bohatera, który zdobędzie serca czytelniczek szturmem – moje zdobył całkowicie. Kocham go za to, że pomimo wszystko jest taki wyluzowany, naturalny i realny. Uwielbiam go za podejście do kobiet, jego wyrozumiałość, cierpliwość i zrozumienie, kreatywność, i uwielbienie do słownych utarczek. Maja z kolei zachwyca  swoim podejściem do życia, chęcią czerpania z niego jak najwięcej, wiarą w spełnienie marzeń i siłą, by walczyć. Oboje z miejsca dają się polubić, ale nie są idealni, mają rysy i tłamszą w sobie negatywne emocje. Co niektórzy zarzucali Dominikowi z Jak powietrze, że są z niego ciepłe kluchy, obawiam się, że znajdą się i tacy, którzy zarzucą to Kamilowi… Tylko czy fakt, że facet nie kreuje się na bad boya, tylko cechuje się troskliwością i opiekuńczością, musi go skreślić z listy idealnych mężczyzn? Czy właśnie nie tego oczekujemy od partnera?

Wszystkie twoje marzenia sprawiły, że na kilka godzin zapomniałam o otaczającym mnie świecie, wraz z bohaterami śmiałam się, płakałam i z determinacją pokonywałam kolejne przeszkody. Rewelacyjne połączenie humoru, romantyczności oraz realnego życia, które często zawodzi i zabiera wiarę w ludzi, ale daje również szansę na spełnienie marzeń. To opowieść o miłości, przyjaźni, zaufaniu, walce o marzenia, z lękami i obawami. Historia bawi, wzrusza i u mnie wywołała motylki w brzuchu, jestem nią oczarowana, zachwycona – Agata Czykierda-Grabowska ponownie mnie urzekła i myślę, że to nie był ostatni raz.

Gwarantuję, że pokochasz tę historię równie mocno, jak ja. Jej nie da się nie kochać, absorbuje i utrzymuje w swoich szponach do ostatniej kropki.

Koniec nie pyta o to, czy się w niego wierzy. On po prostu się pojawia i już nic nigdy nie jest takie samo. [s. 361]

Autor: Agata Czykierda – Grabowska
Tytuł: Wszystkie twoje marzenia
Wydawnictwo: OMGBooks
Data wydania: 2017-05-10
Kategoria: New Adlut
ISBN: 9788324038176
Liczba stron: 384
Ocena: 10/10

Dodaj komentarz