Pierwsze zadanie Upiornej Agentki!

 

Frankensteiniaki: Istoty wyglądające jak każdy przeciętny człowiek. Ale brakuje im połączenia między sercem a mózgiem i dlatego bywają całkowicie bezduszne. [s. 12-13]

Są na świecie istoty, o których istnieniu nie mamy pojęcia i czasem lepiej by tak pozostało. Tylko trzeba pamiętać, że zło nie bierze się z niczego i wszyscy zasługują na drugą szansę.


Nelly Rapp, wraz ze swoim psem Londynem, całe wakacje spędziła w domu swojego wujka gdzie… uczyła się jak zostać dobrą Upiorną Agentką. Niestety lato szybko mija i dziewczynka musi wracać do domu oraz szkoły. Nie czeka jednak długo na swoje pierwsze zadanie bowiem okazuje się, że w jej mieście jest też frankensteiniak, który nie ma serca. Zadaniem Nelly jest go śledzić i potwierdzić czy obawy agentów są słuszne, czy sobie poradzi?

Pierwszy tom o przygodach Nelly Rapp przypadł mi do gustu dlatego też z miłą chęcią powróciłam do tej bohaterki, by zobaczyć co nowego wydarzy się w jej świecie. Czy drga część wywarła na mnie równie pozytywne wrażenie?

O ile w Nelly Rapp i Upiorna Akademia Martin Widmark skupił się bardziej na rozrywce i przyjemnym sposobie szlifowania sztuki czytania,niż umieszczeniu między zdaniami jakiegoś przekazu, o tyle tym razem obok wymienionych elementów jest coś czego warto uczyć. Na przykładzie frankensteiniaka pokazuje, że nie wszystko jest takie jak może się wydawać na pierwszy rzut oka i osądzanie kogoś bez lepszego poznania jest niesprawiedliwe oraz mylące. Widmark w niewymuszony sposób snuje opowieść, która dostarcza rozrywki, ale i może dać do myślenia młodym czytelnikom i być dobrym początkiem dla rozpoczęcia rozmowy z dzieckiem.


Tak samo jak poprzednio, tak i teraz w środku zachwycają ilustracje Christiny Alvner czarno białe, w komicznym stylu, idealnie uzupełniające treść. Dużym plusem są duże litery oraz krótkie rozdziały. Fajne jest też to, że zdania są proste, bez trudnych do przeczytania i zrozumienia słów. Wszystko to oprawiono w twardą, kolorową i zwracającą uwagę okładkę. Myślę, że pozycja ta zainteresuje zarówno chłopców, jak i dziewczynki w wieku 7+.

Polecam zarówno Nelly Rapp i Upiorna Akademia oraz Nelly Rapp i frankensteiniak – książeczki są napisane prosto, lekko i są przyjemne w odbiorze. Przygody Nelly absorbują i ciekawią. Ta seria spełni się idealnie jako prezent dla dzieci od siódmego roku życia, którym składanie literek w słowa nie jest straszne. Dobra zabawa gwarantowana!

Autor: Martin Widmark
Ilustracje: Christina Alvner
Tytuł: Nelly Rapp i Upiorna Akademia
Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2016-03-16
Kategoria: literatura dziecięca
ISBN: 9788365087287 
Liczba stron: 82
Ocena: 7/10

Nelly Rapp upiorna agentka:
Nelly Rapp i Upiorna Akademia | Nelly Rapp i frankensteiniak | Nelly Rapp i Wilkołaki | Nelly Rapp i nawiedzony sklep

Dodaj komentarz